Kategorie produktów

Kategorie produktów

Pękające usta

Pękające usta

Pękające usta

Z problemem pękających ust boryka się wielu z Nas w okresie jesienno-zimowym. Ta przykra dolegliwość dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Jakie czynniki wpływają na kondycję ust i co robić, by zapobiegać ich pękaniu? Odpowiedzi na te pytania, jak i wiele innych, przedstawiamy w dzisiejszym wpisie.

Przyczyny pękania ust

Warto zaznaczyć, że skóra znajdująca się na wargach, jest znacznie cieńsza od skóry, która pokrywa naszą twarz. W czasie zimy usta narażone są na działanie czynników zewnętrznych, takich jak: niska temperatura czy wiatr.

Okazuje się, że usta to jedne z nielicznych miejsc na naszym ciele, które tak gwałtownie reagują na warunki pogodowe! W tym obszarze nie występują również gruczoły łojowe. Oznacza to, że okolica ta nie jest naturalnie chroniona przez sebum. Sebum, to nic innego, jak emulsja olejowo-wodna, która pełni funkcję ochronnej warstwy przed drobnoustrojami oraz czynnikami chemicznymi. Do istotnych zadań sebum należy zaliczyć również to, iż natłuszcza skórę oraz chroni ją przed wysuszaniem.

Jakie czynniki sprzyjają pękającym ustom?

Aby uniknąć pękania ust, warto przyjrzeć się swoim nawykom i zastąpić te niepożądane korzystniejszymi dla zdrowia i urody.

  • Kardynalnym błędem jest oblizywanie ust językiem w czasie mrozu lub chłodnego wiatru. To nic dobrego! Nawilżanie skóry śliną daje efekt odwrotny do zamierzonego. Skóra staje się bardziej wysuszona.
  • Nie od dziś wiadomo, że dieta wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Zbilansowana dieta i regularne posiłki, będące bogactwem warzyw i owoców, to same dobroci nie tylko dla zdrowia, ale również skóry! Okazuje się, że niedobór witaminy B może sprawić, że problem pękających, suchych ust stanie się wkrótce codziennością. Jeśli więc podejrzewasz, że Twojemu organizmowi brakuje witaminy B, wprowadź zmiany w swojej diecie!
  • Zmiany na ustach, to defekt, który może nawracać, jeśli w Twoim jadłospisie zabraknie posiłków, będących źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych.
  • Silne reakcje alergiczne w tych czasach, to wręcz codzienność. Okazuje się, że bolące zmiany na wargach mogą być często wynikiem reakcji alergicznej na barwniki zawarte w błyszczykach lub szminkach.

Jak rozpocząć skuteczną walkę z pękającymi ustami?

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że kluczem do sukcesu jest systematyczność.

  • Zdrowe, dobrze ukrwione usta nie są możliwe bez odpowiedniego nawilżenia.
  • Na Twoich ustach nie zagości żaden defekt, jeśli zaopatrzysz się w balsam ochronny lub bezbarwną pomadkę do ust. Pomadki do ust można zakupić zarówno w aptece, jak i drogerii. Często oprócz cudownego zapachu w ich składzie znaleźć można również cenne witaminy.

Ziołowa kuracja ust

O cudownych właściwościach ziół wiedzieli już nasi przodkowie. Wówczas wykorzystywane były one jako lek na całe zło. Jeśli problem pękających ust wciąż do Ciebie wraca, warto wspomóc organizm od środka. Herbatki z dodatkiem ziół mają za zadanie wzmocnić organizm oraz dostarczyć mu niezbędnych witamin odpowiedzialnych za pielęgnację ust.

Na jakie zioła w szczególności zwrócić uwagę? Gwarancję spektakularnych efektów daje kuracja, której podstawą jest pokrzywa lub mniszek lekarski. Warto również sięgnąć po aloes, który słynie z właściwości kojących oraz suplementy diety, będące bogactwem witaminy E i A.

Jak naturalnie wspomagać kondycję ust?

Nie od dziś wiadomo, że miód to naturalny sposób na nawilżenie niezwykle delikatnej skóry ust. Produkt ten wykorzystywany był już przez nasze babcie. Jego niezwykła popularność wynika z silnych właściwości antybakteryjnych oraz nawilżających. W każdej kosmetyczce powinno znaleźć się miejsca na masło shea oraz olej kokosowy.

Olej kokosowy jest źródłem kwasu laurynowego, który w naturalnej postaci występuje jedynie w mleku matki oraz kokosie. Produkt ten posiada rzeszę fanów. Jego niezwykła popularność wynika z silnych właściwości nawilżających, antybakteryjnych oraz przeciwwirusowych. Olej kokosowy to idealny kosmetyk do codziennej pielęgnacji skóry ust!

Na blogach kosmetycznych można znaleźć całą masę pozytywnych wpisów na temat niezwykle naturalnego kosmetyku, jakim jest masło shea. Produkt ten chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych zarówno latem, jak i zimą. Masło shea jest cudownym specyfikiem do codziennej pielęgnacji wysuszonej skóry.

Zajady

Zajady w języku medycznym określane są mianem kandydozy kątów ust. Ta przykra dolegliwość powstaje na skutek działania drożdżaków. Zwykle zajady pojawiają się po obu stronach i są źródłem silnych dolegliwości bólowych, które narastają w momencie spożywania pokarmu lub mówienia. Dobrą wiadomością jest fakt, że zajady można skutecznie wyleczyć.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.