Kategorie produktów

Kategorie produktów

Wrażliwe dziąsła

 • Ajona Stomaticum

  4.56 Bardzo dobry

  ilość opinii: 9

  Ajona Stomaticum to bardzo wydajny koncentrat pasty do zębów...

  Sprawdź
 • Fitodent
  Fitodent

  4.5 Bardzo dobry

  ilość opinii: 4

  Fitodent to kosmetyk w postaci płynu do płukania jamy ustnej o miętowym...

  Sprawdź
 • Salumin Activ Hasco
  Salumin Activ Hasco

  4.25 Bardzo dobry

  ilość opinii: 4

  Salumin Activ Hasco to kosmetyk w postaci żelu do stosowania w jamie ustnej w ramach codziennej...

  Sprawdź
 • SENSILAB Q10 Sensitive
  SENSILAB Q10 Sensitive

  4.17 Bardzo dobry

  ilość opinii: 6

  SENSILAB Q10 Sensitive to suplement diety stosowany w postaci tabletek do ssania, który...

  Sprawdź
 • Emofix

  3.5 Bardzo dobry

  ilość opinii: 4

  Emofix to wyrób medyczny w postaci maści. Preparat Emofix przeznaczony jest do...

  Sprawdź
 • Lacalut aktiv pasta do zębów
  Lacalut aktiv pasta do zębów

  3.29 Bardzo dobry

  ilość opinii: 7

  Lacalut aktiv to produkt kosmetyczny dostępny w postaci pasty do zębów. Produkt jest...

  Sprawdź

Wrażliwe dziąsła

Wrażliwe dziąsła

Wrażliwe dziąsła mogą być znakiem, że kamień, który znajduje się na zębach, zaczyna działać w taki sposób, że dziąsła się podnoszą. Pojawiają się odsłonięte szyjki zębów i mamy nadwrażliwość. Ten stan może w dalszym rozwoju prowadzić do paradontozy.

Dlaczego nie warto lekceważyć nawet pojedynczego krwawienie z dziąseł? Jak w naturalny sposób pielęgnować jamę ustną?

Wrażliwe dziąsła a higiena jamy ustnej

Dbałość o pielęgnację jamy ustnej to duży sukces w walce z nadwrażliwością dziąseł.

 • Warto dbać o wybieranie miękkiej szczoteczki do zębów oraz delikatnej pasty, która będzie dobra do wrażliwych dziąseł.
 • Delikatne dziąsła tak jak inne wymagają szczotkowania zawsze po posiłku. Dzięki temu uda się uniknąć pojawienia się bakterii przy dziąsłach oraz bólu.
 • Szczotkowanie w stronę wzrostu zębów. Gdy szczotkuje się dolne zęby, wykonuje się ruchy w górę, a przy górnych w dół. 
 • Trzeba wybierać również delikatne płyny do płukania jamy ustnej. Te zawierające alkohol mogą niestety podrażniać dziąsła.
 • Nici dentystyczne – szukamy takich z napisem soft. Nici można używać codziennie, ponieważ resztki jedzenia będą prowadzić do podrażnienia dziąseł i próchnicy.

Wrażliwe dziąsła a wizyta u dentysty

Nadwrażliwość zębów oraz dziąseł to problem bolesny i bardzo nieprzyjemny. Mimo dokładnej pielęgnacji jamy ustnej kamień może i tak pojawić się na zębach. Dlatego najlepiej będzie udać się do dentysty, gdzie dobry specjalista powinien wykonać mechaniczne oczyszczenie naszych zębów z kamienia.

Jest to także problem natury estetycznej, w związku z tym warto spojrzeć i na ten aspekt. Dodatkowo warto postawić na regularny przegląd stomatologiczny, ponieważ zęby mogą się psuć nawet w sytuacji, gdy staramy się o nie mocno dbać, ale możemy mieć genetyczne predyspozycje. 

Wrażliwe dziąsła a naturalna pielęgnacja jamy ustnej

Trzeba pamiętać o tym, że istnieją takie produkty, które będą wyjątkowo drażniące, gdy chodzi o wrażliwość zębów oraz dziąseł.

 • Jeśli wrażliwe dziąsła dają się we znaki, to najlepiej będzie ograniczyć produkty o wysokiej zawartości cukru: lody, kawę zimne oraz gorące potrawy.
 • Bakterie rozkładające cukier z pożywienia pozostały na zębach i dziąsłach, przyczyniając się do powstania kwasowego odczynu. Kwaśne pH nie sprzyja zachowaniu zdrowia wewnątrz jamy ustnej.
 • Jeśli chce się mieć mocne dziąsła, trzeba również pomyśleć o bardzo dobrze przemyślanym odżywianiu. Dieta, która będzie bogata w witaminy a najbardziej w witaminę C może doprowadzić do tego, że uda się ochronić przed podrażnieniami i krwawieniami. 
 • Gdy chce się zapobiegać wrażliwym dziąsłom, warto pomyśleć o ziołolecznictwie. Zioła takie jak głóg czy echinacea mogą działać pozytywnie szczególnie w takiej sytuacji, gdy dziąsła będą puchnąć boleśnie. 
  Zioła te wykazują działanie, które prowadzić będzie do niszczenia bakterii. Dodatkowo będzie to działanie wzmacniające dziąsła.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.