Kategorie produktów

Kategorie produktów

Dermokosmetyki

Dermokosmetyki

dermokosmetyki

Nie każdy z nas wygrał piękną, zdrową skórę na loterii genetycznej. Skóra niektórych osób wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Kiedy “zwykłe” kosmetyki to za mało? Czym są dermokosmetyki, jak działają i przede wszystkim – czy warto je stosować?

Czym są dermokosmetyki?

Dermokosmetyki, znane także jako kosmeceutyki, to profesjonalne produkty przeznaczone do pielęgnacji skóry. Można śmiało powiedzieć, że są to preparaty pielęgnacyjne z pogranicza kosmetyki i medycyny.

Nie każdy z nas wygrał piękną, zdrową skórę na loterii genetycznej. Skóra niektórych osób wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Kiedy “zwykłe” kosmetyki to za mało? 

Stosowanie drogeryjnych kosmetyków może okazać się niewystarczające, jeśli Twoja skóra jest:

  • wrażliwa, łatwo ulegająca podrażnieniom,
  • sucha, skłonna do atopii,
  • problematyczna, gdy borykasz się z chorobą skóry, jak m.in. trądzik, łojotokowe zapalenie skóry (ŁZS), łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry (AZS).

Jak działają dermokosmetyki?

Dermokosmetyki łączą w sobie działanie pielęgnacyjne – oczyszczające, nawilżające i odżywcze – z zaspokajaniem potrzeb skóry wymagającej szczególnej pielęgnacji.

W zależności od przeznaczenia, dermokosmetyki mogą:

  • łagodzić podrażnienia skóry i świąd,
  • intensywnie nawilżać i wspomagać odnowę bariery lipidowej skóry,
  • regulować pracę gruczołów łojowych i wydzielanie sebum,
  • wzmacniać naczynia włosowate skóry,
  • stymulować złuszczenie warstwy rogowej naskórka,
  • zabezpieczać skórę przed działaniem czynników drażniących.

Czy warto stosować dermokosmetyki?

Dermokosmetyki cieszą się coraz większą popularnością. Ich zaletą jest aktywne działanie oraz mniejsza ilość konserwantów, barwników i substancji zapachowych w stosunku do tradycyjnych kosmetyków. Ma to znaczenie zwłaszcza w pielęgnacji skóry noworodków, niemowląt i małych dzieci, a także kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.

Kosmetyki apteczne cieszą się opinią bezpiecznych oraz skutecznych, lepiej tolerowanych przez skórę. Kosmeceutyki z powodzeniem wspierają leczenie chorób skóry, a także schorzeń objawiających się dolegliwościami skórnymi.

Pamiętajmy, że nie istnieją jednak produkty uniwersalne.

Dermokosmetyki może stosować każdy – pod warunkiem, że są one dobrze dopasowane do rodzaju, stanu i kondycji skóry. W razie wątpliwości warto skorzystać z fachowej pomocy lekarza, farmaceuty, kosmetologa bądź dermokonsultanta. Specjaliści pomogą określić profil produktów oraz składników aktywnych, wskazanych do stosowania w danym przypadku.

Produkty z kategorii Dermokosmetyki

W tej kategorii dostępne są dermokosmetyki wielu renomowanych firm. Są to produkty przeznaczone do specjalistycznej pielęgnacji skóry zarówno zdrowej, jak i problematycznej – m.in. uszkodzonej, suchej i wrażliwej. Szeroki asortyment produktów pozwala na wybór preparatu, bądź całej gamy preparatów dedykowanych danej dolegliwości skórnej. Właściwa pielęgnacja skóry to nie tylko wyraz troski o swoje ciało, ale i potężne narzędzie do walki z niedoskonałościami.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.