Kategorie produktów

Kategorie produktów

Kurzajki

  • Vericaust

    4.75 Bardzo dobry

    ilość opinii: 8

    Vericaust jest wyrobem medycznym w postaci płynu, stosowanym w leczeniu brodawek. Stosowanie...

    Sprawdź
  • Duofilm
    Duofilm

    4.67 Bardzo dobry

    ilość opinii: 6

    Lek Duofilm to płyn do stosowania bezpośrednio na skórę, wskazany w leczeniu brodawek...

    Sprawdź
  • UNDOFEN - terapia kwasowa
    UNDOFEN - terapia kwasowa

    4.33 Bardzo dobry

    ilość opinii: 9

    n/a

    Sprawdź
  • Wartner Pen Brodawki

    4.33 Bardzo dobry

    ilość opinii: 6

    Wartner Pen Brodawki to wyrrób medyczyny w postaci produktu do usuwania kurzajek i...

    Sprawdź
  • Lapis Diabelski Kamyk

    4.25 Bardzo dobry

    ilość opinii: 8

    Lapis Diabelski Kamyk to wyrób medyczny w postaci sztyftu przeznaczony do samodzielnego...

    Sprawdź
  • Wortie

    3.36 Bardzo dobry

    ilość opinii: 11

    Wortie to wyrób medyczny, dostępny w postaci specjalnego aerozolu z...

    Sprawdź
  • Wartix - Środek Do Usuwania Kurzajek

    3.2 Bardzo dobry

    ilość opinii: 10

    Wartix - Środek Do Usuwania Kurzajek to wyrób medyczny dostepny w postaci płynu....

    Sprawdź
  • UNDOFEN - krioterapia

    2.45 Bardzo dobry

    ilość opinii: 40

    Undofen Krioterapia to wyrób medyczny leczniczy w postaci spray'u. Wskazaniem do...

    Sprawdź

Kurzajki

Kurzajki

Mówiąc o brodawkach zwyczajnych znanych też jako kurzajki trudno jest zachować spokój. Nie tylko szpecą, ale również trudno się ich pozbyć. Do tego nawet zaleczone mają tendencję do powracania, nie są więc łatwym przeciwnikiem.

Pojawiają się jako konsekwencja działania wirusa brodawczaka ludzkiego znanego też jako HPV. Jeśli dojdzie do ataku wirusa na nasz organizm, w jednym lub kilku miejscach na skórze zaczną dawać o sobie znać zgrubienia, mające tendencję do stopniowego narastania.

Jak skutecznie rozprawić się z kurzajkami?

Zakażenie wirusem HPV

Najczęściej problem zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego dotyczy dłoni i stóp, choć brodawki mogą pojawiać się też na innych częściach ciała. Trudno jest odpowiedzieć na pytanie o to, kiedy będziemy narażeni na kontakt z wirusem. Warto mieć jednak świadomość tego, że nawet sama obecność wirusa nie oznacza konieczności zakażenia. Przesądzają o tym indywidualne predyspozycje organizmu. Duże znaczenie ma przy tym zarówno obniżona odporność, jak i różnego rodzaju uszkodzenia naskórka.

Gdzie należy liczyć się z atakiem wirusa?

Choć atak wirusa jest nieprzewidywalny, możemy mówić zarówno o jego większym, jak i mniejszym prawdopodobieństwie. Tu na pierwszy plan wysuwają się wilgotne miejsca, ostrożność należy więc zachowywać w saunach, na basenie lub na plaży. Niebezpieczne są też te zajęcia sportowe, w czasie których należy ćwiczyć bez skarpetek i obuwia.

Kurzajka może też pojawić się także jako następstwo kontaktu z osobą, która zmaga się z takim problemem, choć nie oznacza to, że zawsze mamy do czynienia z takim ryzykiem.

Jak się chronić przed zagrożeniem?

Nie ma sposobu, który byłby stuprocentowo skuteczny, zawsze możemy jednak próbować minimalizować ryzyko wystąpienia kurzajek.

  • Podczas pobytu na saunie i basenie warto zatem pamiętać o klapkach.
  • Jeśli już musimy chodzić gdzieś na boso, jednym z pierwszych podejmowanych przez nas działań powinna być dezynfekcja stóp.
  • Nie wolno też zapominać o częstym myciu rąk i dbaniu o stan skóry dłoni, jeśli bowiem nasz naskórek jest nawilżony i natłuszczony, staje się on również w mniejszym stopniu podatny na otarcia oraz pęknięcia.

Gdy doszło do zakażenia

Gdy dochodzi do zakażenia, zdecydowana większość pacjentów zaczyna podejmować desperackie próby pozbycia się zmiany skórnej na własną rękę. Niestety, jest to jeden z najpoważniejszych błędów, jakie można popełnić. Owszem, z brodawkami można walczyć, jest to jednak możliwe przede wszystkim z wykorzystaniem różnego rodzaju preparatów.

Istnieje też możliwość ich usuwania, oferowana przez specjalistyczne gabinety. Najpopularniejszą metodą walki z kurzajkami jest ich usuwanie z wykorzystaniem lasera i wymrażanie. Po zabiegu można spodziewać się niewielkich blizn. Problemem bywa zaś i to, że to miejsce występowania przesądza o tym, czy można zastosować tego rodzaju rozwiązanie podczas usuwania kurzajek. Koszt zabiegu również nie musi napawać optymizmem. W przypadku wymrażania jest to około 200 PLN, gdy zaś myślimy o zabiegu z wykorzystaniem lasera, kwota do zapłacenia może być nawet trzykrotnie wyższa.

Zabiegi tego rodzaju charakteryzują się dużą skutecznością, nie dają jednak stuprocentowej pewności, że pozbywamy się kurzajki na zawsze.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.