Kategorie produktów

Kategorie produktów

Multiwitamina

Multiwitamina

Multiwitamina

O tym, że witaminy odgrywają ważną rolę w życiu człowieka, mówi się na każdym kroku. Witaminy zwykle czerpiemy z dostarczanego sobie pożywienia lub w postaci witaminowych suplementów diety.

Witamin jest jednak sporo i raczej nie reagujemy entuzjastycznie na wieść, że mielibyśmy każdą witaminę dostarczać sobie w postaci osobnej tabletki, kapsułki, kropli itd. Dlatego stworzono preparaty multiwitaminowe. Poniżej prezentujemy ranking preparatów multiwitaminowych.

Witaminy w codziennym życiu

Witaminy są niezbędne każdego dnia. W większości organizm czerpie je z dostarczanego pożywienia, a ich największym źródłem są owoce i warzywa. Dlatego zwraca się uwagę na to, by w codziennej diecie nie brakowało tej grupy składników pokarmowych.

Są jednak i takie witaminy, które organizm musi czerpać z zewnątrz – zwłaszcza gdy jest narażony na ich niedobory.

Niestety… coraz częściej bywa tak, że każdego dnia musimy serwować sobie porcję witamin w postaci witaminowych suplementów diety.

Problem jednak w tym, że jedna witamina nie załatwi sprawy, gdyż każda z nich ma inny wpływ na organizm i jest przyjmowana z innych powodów oraz w różnym celu, np. witamina C będzie miała silne działanie przeciwutleniające, a witamina K będzie wpływać korzystnie na układ krążenia.

I tu już nasuwa się wniosek, że chcąc zapewnić sobie optymalne ilości witamin na co dzień, trzeba będzie sięgać po kilka produktów w ciągu dnia. Dla wielu stanowiłoby to niemałe utrudnienie, zwłaszcza że przyjmowaniu suplementów diety powinna towarzyszyć odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna. W tym celu stworzono multiwitaminę.

Czym jest multiwitamina?

Multiwitaminą nazywamy kompleks witamin zawartych w jednym produkcie. Multiwitaminę można nabyć w postaci tabletek, kapsułek, saszetek, a także tabletek musujących. Zwykle etykieta takiego produktu jest długa, bo zawiera wykaz wszystkich składników produktu oraz ich zawartość. Zawiera w składzie zarówno witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E, K), jak i te nierozpuszczalne (witamina C, witaminy z grupy B i inne).


Sprawdź także: 6 witamin i minerałów, których najbardziej potrzebuje Twoje dziecko


Po multiwitaminę najczęściej sięga się w okresie zwiększonej zachorowalności na grypę i przeziębienie. Jednocześnie też okres ten wymaga większego skupienia na potrzebach organizmu.

Chodzi o to, by w tym szczególnym okresie dostarczać mu niezbędnych witamin, które mają za zadanie utrzymać prawidłowy przebieg różnych procesów życiowych, zachodzących w organizmie.

Dużym plusem multiwitaminy jest też to, że dzięki zawartości tak wielu składników, ma wszechstronne działanie. Wpływa nie tylko na gospodarkę immunologiczną i poszczególne układy, ale także może wspomóc zdrowy wygląd i kondycję włosów, skóry i paznokci.

Zawarte w nich składniki mogą zmniejszać wypadanie włosów, wzmacniać kondycję paznokci, zapobiegając ich łamliwości czy kruchości.

Wybierając produkty multiwitaminowe, należy dokładnie wczytać się w skład. Niektóre mogą bowiem zawierać dodatkowe składniki, barwniki i konserwanty. Wszelkie wybory najlepiej konsultować z lekarzem bądź farmaceutą. Podobnie, jeśli chodzi o dopasowanie odpowiednich preparatów do potrzeb.

Produkty multiwitaminowe mają uzupełniać codzienną dietę w witaminy i składniki mineralne, których może brakować na co dzień. Należy jednak pamiętać, że multiwitaminą nie zastąpi się pełnowartościowej i zbilansowanej diety.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.