Kategorie produktów

Kategorie produktów

Pielęgnacja twarzy

Pielęgnacja twarzy

Pielęgnacja twarzy

Nie będzie nic zaskakującego, jeśli pozwolimy sobie na stwierdzenie, że piękna cera to świadectwo dobrego zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. To właśnie na twarzy najbardziej widać wszelkie oznaki osłabienia funkcji odporności, skutki złego odżywiania, stresu i nałogów.

Niemniej jednak wciąż zachwycamy się niebanalną urodą Azjatek, które mogą pochwalić się piękną i promienną cerą. Ty też możesz taką mieć.

Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych produktów przeznaczonych do pielęgnacji twarzy.

Wzorowa pielęgnacja twarzy u Azjatek

Mieszkanki Azji Wschodniej od zawsze były uważane za wzór do naśladowania, jeśli chodzi o pielęgnację twarzy. Co ciekawe wszelkie metody pielęgnacji stosuje się już w najmłodszym wieku, by nastawić dziewczynki do tego, jak należy o siebie dbać, wchodząc w wiek dojrzałości.

W dorosłym wieku pielęgnacja staje się codziennym rytuałem, którym zaczyna i kończy się każdy dzień.

Ciekawostką jest, że Azjatki stosują około 18 kosmetyków dziennie do pielęgnacji twarzy, która obejmuje od sześciu do dziesięciu etapów, podczas gdy nasza zaledwie trzy podstawowe, mianowicie oczyszczanie, tonizowanie, nawilżanie. Zaskoczona?


Poznaj w takim razie sekrety pielęgnacji cery Azjatek


Pęd życia, troska o rodzinę i brak czasu dla siebie powodują, że niewiele czasu poświęcasz sobie i swojemu zdrowiu. Szybki wieczorny prysznic, bo nie marzysz o niczym innym, jak o tym, by po ciężkim dniu położyć się do łóżka i przygotować na wyzwania, czekające Cię kolejnego dnia.

Nie chodzi o to, by rzucać wszystko i wyjechać na tydzień do luksusowego spa, a po tygodniu wrócić do dawnego życia i dalej się zaniedbywać. Nauczymy Cię, jak w kilku prostych krokach zacząć o siebie dbać oraz jakie czynności włączyć do codziennej pielęgnacji.

Zasady codziennej pielęgnacji

Nie ma jednego rodzaju skóry twarzy, dlatego też nie ma jednego sposobu na jej pielęgnację. W codziennym życiu mamy do czynienia z cerą normalną, suchą, tłustą, mieszaną i wrażliwą (a nawet naczynkową). Istnieją jednak ogólne zasady pielęgnacji, które sprawdzą się u każdego typu.

Nawilżaj skórę twarzy – pielęgnacja skóry jest ważna nie tylko zimą, przy niskich temperaturach, ale także na co dzień, po każdej kąpieli i przed snem. Skóra jest nieustannie narażona na szkodliwe oddziaływanie czynników zewnętrznych, które wpływają na jej kondycję.

Kremy na dzień stanowią dobrą bazę pod makijaż, zmniejszając przenikanie szkodliwych związków. Chronią także przed nadmiernym wysuszaniem i zatykaniem porów, do czego mogą prowadzić źle dobrane podkłady.

Stosowanie kremu na noc wykazuje przede wszystkim działanie nawilżające. Nakładanie kremu to także dobra okazja do wykonania masażu twarzy: możesz go wklepywać lub rozcierać kolistymi ruchami. Nie czekaj, aż Twoja skóra będzie sucha i zacznie się dopominać o nawilżenie. Pielęgnuj ją codziennie, a ona na pewno Ci się za to odwdzięczy.


Może zainteresuje Cię artykuł o męskiej pielęgnacji twarzy?


Stosuj peelingi i maseczki – te pierwsze mają na celu usunąć wysuszony i zrogowaciały naskórek, a także wszelkie zanieczyszczenia, których nie widać gołym okiem. Peelingi można stosować podczas kąpieli, jako masaż skóry twarzy, a także jako maski, pozostawiając je na twarzy przez kilka minut i później zmywając.

Najpopularniejsze dwa rodzaje peelingów to drobnoziarnisty (przeznaczony do wrażliwej twarzy) i gruboziarnisty (do twarzy wymagającej większego oczyszczania, np. z wągrów). Stosujemy je na całą twarz ze szczególnym uwzględnieniem nosa i policzków.

Podobnie wygląda to w przypadku maseczek. Wyróżniamy maseczki miękkie i zastygające. Działanie maseczek polega na wytworzeniu okluzji. W praktyce oznacza to, że będą zapobiegały przepuszczaniu wody zwłaszcza z warstwy rogowej, czyli tej najbardziej zewnętrznej.

Trudno stwierdzić, co przynosi lepsze efekty: peelingi czy maseczki. Na pewno warto jednak praktykować obie czynności, ponieważ wzajemnie się uzupełniają.

Zmywaj makijaż – nie chcemy namawiać, byś poszła w ślady Azjatek i go unikała, bo to może okazać się trudnym wyzwaniem w dobie tak szerokiego wyboru kosmetyków do makijażu i rozwiniętego biznesu makijażowego.

Makijaż niewątpliwie należy do tych czynności, które sprawiają, że możemy poczuć się jeszcze piękniejsze. Często dodaje lat, dojrzałego wyglądu, powagi i kobiecości. Jednak jest to też zbiorowisko wszelkich zanieczyszczeń właśnie na twarzy.

Często zapominamy lub z własnego lenistwa pomijamy zmywanie makijażu podczas wieczornej higieny, licząc, że rano nie będzie tak źle. Nie wzoruj się aktorkami, które idą spać i wstają rano z pięknym makijażem. To tak nie działa.

Zmywaj makijaż, a jeśli jest on uporczywy i trudny do usunięcia, nie szczędź płynu do demakijażu. Możesz także wspomóc się specjalnymi gąbkami i rękawicami do demakijażu.

Zadbana twarz to szczęśliwa twarz

Zauważ, że za każdym razem, gdy się uśmiechasz, Twoja twarz promienieje. Psychologiczne podejście zakłada, że uśmiech to najpiękniejsze ubranie, jakie na siebie wkładamy oraz że z uśmiechem każdemu do twarzy.

Osoby ustawicznie smutne i niezadowolone, wydają się szare, nieciekawe i wypadają blado na tle wiecznie uśmiechniętych ludzi. Takim sposobem nie tylko oszpecają swoją twarz niekształtnym grymasem, ale też zniechęcają do siebie.

Udokumentowano, że podczas uśmiechania się mózg uwalnia endorfiny. Te zaś mają skład podobny do morfiny i heroiny.

Dodatkowo uśmiech odmładza i jest bardziej atrakcyjni od makijażu. Niech więc w Twoim życiu zagości codzienna pielęgnacja i uśmiech. To wszystko, czego potrzebujesz, by cieszyć się pięknym wyglądem.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.