Kategorie produktów

Kategorie produktów

Dezynfekcja

 • Rivanolum
  Rivanolum

  4.83 Bardzo dobry

  ilość opinii: 6

  Rivanolum to lek dostępy w postaci tabletek. Wskazaniem do stosowania preparatu: są ropne...

  Sprawdź
 • Asept - Płyn Do Dezynfekcji i Oczyszczania Skóry

  4.7 Bardzo dobry

  ilość opinii: 10

  Asept - Płyn Do Dezynfekcji i Oczyszczania Skóry to preparat bakteriobójczy i...

  Sprawdź
 • Woda utleniona 3%
  Woda utleniona 3%

  4.57 Bardzo dobry

  ilość opinii: 14

  Woda utleniona 3% oczyszcza ranę i działa silnie odkażająco. Wskazana jest do przemywania ran...

  Sprawdź
 • Septyl R
  Septyl R

  4.5 Bardzo dobry

  ilość opinii: 2

  Płyn Septyl R to preparat do stosowania w celu dezynfekcji ogólnej pomieszczeń...

  Sprawdź
 • Gencjana
  Gencjana

  4.44 Bardzo dobry

  ilość opinii: 9

  Gencjana to lek w postaci roztworu wodnego 1% działającego antyseptycznie i osuszająco. Ponadto...

  Sprawdź
 • Leko Gaziki do dezynfekcji i odkażania skóry
  Leko Gaziki do dezynfekcji i odkażania skóry

  4.4 Bardzo dobry

  ilość opinii: 5

  Leko do dezynfekcji to gaziki sterylne nasączone 70% alkoholem izopropylowym. Lek...

  Sprawdź
 • Etaproben
  Etaproben

  4.33 Bardzo dobry

  ilość opinii: 3

  Płyn Etaproben to preparat do chirurgicznego i...

  Sprawdź
 • Aldesan E 2%
  Aldesan E 2%

  4.25 Bardzo dobry

  ilość opinii: 4

  Płyn Aldesan E 2% to preparat przeznaczony do sterylizacji oraz dezynfekcji: narzędzi...

  Sprawdź
 • Manusan

  4.17 Bardzo dobry

  ilość opinii: 12

  Wyrób medyczny Manusan to płyn przeznaczony do chirurgicznego i higienicznego mycia rąk,...

  Sprawdź
 • Tribactic spray
  Tribactic spray

  3.6 Bardzo dobry

  ilość opinii: 5

  Tribactic to preparat kosmetyczny dostępny w postaci spray'u do stosowania zewnętrznego....

  Sprawdź

Dezynfekcja

Dezynfekcja

Higiena to podstawowy element szeroko rozumianego zdrowia. Ważną kwestią jest dezynfekcja, czyli niwelowanie potencjalnych źródeł bakterii.

Wykorzystując właściwe preparaty dezynfekujące do rąk i ciała oraz środki czyszczące do narzędzi, dopełnione urządzeniami dozującymi i odpowiednim planem utrzymania higieny, to gwarancja zdrowia. To także bezpieczeństwo dla pensjonariuszy, pacjentów oraz personelu medycznego i opiekuńczego. 

Czym kierować się przy wyborze właściwego środka do dezynfekcji?

Preparaty do odkażania skóry

Ręce, wykorzystywane do wielu czynności przez każdego człowieka, stanowią największe źródło kumulowania się niebezpiecznych bakterii. Według danych statystycznych, to właśnie ręce stanowią 70% odnotowanych przypadków zakażeń, prowadzących często do powstania mniej lub bardziej poważnych chorób. 

W tej sytuacji niezbędna okazuje prawidłowa ochrona skóry oraz rąk pozwala wyeliminować bakterie, niwelując tym samym źródło potencjalnego zakażenia. 

Warto pamiętać, że funkcję ochronną – poza środkiem odkażającym – spełniają alternatywne, niewywołujące zmian alergicznych, preparaty ochronno-pielęgnacyjne, m.in. kremy i balsamy do rąk oraz ciała.

Preparaty do czyszczenia, mycia i dezynfekowania narzędzi

Narzędzia, podobnie jak wspomniane wcześniej ręce, stanowią częste źródło zakażeń bakteryjnych. Niedostatecznie zdezynfekowane narzędzia mogą stać się poważnym zagrożeniem nie tylko dla pacjentów, ale przede wszystkim dla personelu medyczno-opiekuńczego.

Współcześnie używany sprzęt jest bardzo skomplikowany i rozbudowany, ważną funkcję odgrywają również precyzyjnie wykonane narzędzia, które wymagają stosowania preparatów dezynfekujących o odpowiednim działaniu i właściwościach.

Warto podkreślić, że wysokiej jakości preparaty odznaczają się doskonałą skutecznością oraz tolerancją materiałową – inaczej rzecz ujmując, faktyczna wartość zniszczonych narzędzi może w znaczny sposób przewyższać zakładane oszczędności, wynikające ze stosowania niesprawdzonych, często tańszych środków.

Preparaty do dezynfekcji i mycia powierzchni

Utrzymane w odpowiedniej czystości powierzchnie, to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim higieny. Dotyczy to zarówno podłóg, ścian, łóżek zabiegowych i medycznych, jak i foteli zabiegowych oraz zlewów. 

Powierzchnie w wielu przypadkach bywają w procedurach dezynfekcyjnych traktowane po macoszemu. Fakt ten w szczególny sposób dotyczy małych powierzchni wchodzących w bezpośredni lub pośredni kontakt z ciałem pacjenta (klienta) – niewłaściwie zdezynfekowane narzędzia lub ich elementy mogą stać się rezerwuarem drobnoustrojów, które wywołują poważne zakażenia. 

Utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny jest możliwe dzięki stosowaniu wysokiej jakości środków myjących i dezynfekujących, które nie wywołują obciążenia dla otoczenia ze względu na konieczność przeprowadzania dezynfekcji w obecności pacjentów (klientów) danej jednostki. 

Sprzęt i dozowniki

Prawidłowe dozowanie to gwarancja zużywania niezbędnej ilości konkretnego preparatu. Precyzyjne wykonanie dozowników pozwala zredukować ewentualne błędy, gwarantując ekonomiczne i racjonalne zużycie danego preparatu. Jest to także pewność, że stężenie roztworów roboczych będzie utrzymywać się na optymalnym poziomie.

Przedmiotowe urządzenia pozwalają ponadto graniczyć kontakt personelu pracującego z preparatami, niwelując tym samym ewentualne niedogodności lub utrudnienia. 

Urządzenia służące do dozowania oraz pomoce aplikacyjne stanowią ważny i konieczny element kompleksowego systemu higieny.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.