Kategorie produktów

Kategorie produktów

Siwienie

Siwienie

Siwienie

Siwe włosy często spędzają sen z powiek – zarówno ich właścicielom, jak również koncernom kosmetycznym, które opracowują wciąż nowe formuły i środki do walki z siwieniem. Problem siwiejących włosów, czyli stopniowe zanikania koloru włosów żywo interesuje też naukowców, będąc przedmiotem wielu badań.

Jak spowolnić proces siwienia włosów?

Siwienie a genetyka

Za kolor włosów odpowiedzialne są komórki zwane melanocytami. Za siwienie włosów odpowiadają przede wszystkim geny. Według naukowców i w myśl najnowszych badań całkiem prawdopodobne jest, iż siwym, pozbawionym pigmentu włosom będzie można przywrócić ich naturalny kolor. 

Jak powstrzymać siwienie włosów?

  • Kosmetyki

W składzie niektórych, innowacyjnych kosmetyków można znaleźć prekursory melaniny. Po wniknięciu do wnętrza włosa prekursory utleniają się, w wyniku czego powstają barwne pigmenty. Preparaty tego typu działają niestety tylko na włosach blond i ciemnobrązowych.

  • Zdrowa dieta 

Spożywanie 5 porcji warzyw i owoców każdego dnia pozwala dostarczyć do organizmu wszystkie potrzebne składniki odżywcze, a tym samym spowolnić starzenie się. Przekłada się to również na spowolnienie procesu siwienia włosów.

  • Witamina B5

Warto sprawdzić i uzupełnić jej niedobór w organizmie. Witamina B5 znajduje się w największych ilościach w wątróbce, jajach, tłustych rybach morskich, pestkach i orzechach.

  • Relaks

Codzienna chwila odpoczynku jest wskazana nie tylko dla poprawy samopoczucia! To zdrowy nawyk, który wpływa korzystnie na jak najdłuższe zachowanie młodości.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.