Kategorie produktów

Kategorie produktów

Wypadanie włosów

Wypadanie włosów

Wypadanie włosów

Stres, zła dieta, nałogi, nieodpowiednia pielęgnacja – wszystkie te czynniki mają duży wpływ na kondycję organizmu w każdej sferze. Często to, co dzieje się wewnątrz organizmu, widać gołym okiem w postaci zewnętrznych oznak, np. wypadających włosów. To im poświęcimy ten ranking.

Poniżej prezentujemy zaprezentować listę najlepszych produktów przeciw wypadaniu włosów.

Włosowy problem

Nie bez powodu bardzo często nawiązuje się do okresu sprzed kilku dekad. Mimo że branża kosmetyczno-dermatologiczna nie była jeszcze tak dobrze rozwinięta, to ludzie byli zdrowsi, mieli więcej siły i nie omieszkamy stwierdzić, że wyglądali lepiej.

Dostęp do naturalnej i nieprzetworzonej żywności, mniej stresu, wolniejsze życie pozbawione niezdrowej rywalizacji miały duży wpływ na to, że w ogólnej ocenie społeczeństwo było po prostu zdrowsze.


Czytaj: Jak skutecznie zapuścić i wzmocnić włosy? 


Obecnie jest tak, że wszelkie negatywne sytuacje i przykre okoliczności odbijają się nie tylko na zdrowiu psychicznym, ale także fizycznym. Problem wypadających włosów jest jednym z nich. Niestety bardzo często bagatelizuje się tę przypadłość, sądząc, że to wina genetyki, słabszej kondycji włosów od urodzenia czy innych czynników.

Po części tak właśnie się dzieje. Większość cech to te, które dziedziczymy. Należy jednak zaznaczyć, że o ile walka z genami jest niczym walka z wiatrakami, o tyle pozostałe przyczyny wypadających włosów można zwalczyć chociażby w swojej głowie.

Przyczyny wypadania włosów

Problem wypadających włosów to niemal plaga. Żyjemy w czasach, w których rywalizacja odbywa się w każdej dziedzinie: poczynając od szkoły, studia, po pracę.

Stres, nałogi, pęd życia, brak czasu na zadbanie o pełnowartościowy sposób żywienia i codzienną pielęgnację wpływają na to, że kondycja włosów, zarówno wewnętrzna jak i zewnętrzna jest bardzo nadszarpnięta.

Podobnie w przypadku złej pielęgnacji, do której można zaliczyć liczne zabiegi termiczne (prostowanie, kręcenie, suszenie), zbyt częste farbowanie, trwała ondulacja a z drugiej strony nieregularne odwiedzanie salonu fryzjerskiego.

Włosy potrzebują nie tylko mycia, ale np. zadbania o to, by okresowo podcinać końcówki lub zabezpieczać je olejkami bądź maskami wzmacniającymi.     


Sprawdź: Wypadanie włosów – poznaj naturalne sposoby


Powyższe wymienione czynniki uchodzą za jedną z konsekwencji globalizacji i przemian społecznych. Można stwierdzić, że są także tymi, na które, w przeciwieństwie do np. chorób ogólnoustrojowych, mamy wpływ. Należy jednak zaznaczyć, że te same czynniki mogą prowadzić do rozwoju dolegliwości, np. na podłożu hormonalnym.

Na wypadające włosy skarżą się m.in. osoby z niedoczynnością tarczycy. Równie często jest to problem kobiet w okresie menopauzy i mężczyzn, przechodzących zmiany andropauzalne.

Jak zmniejszyć problem wypadających włosów?

Obecnie producenci wychodzą naprzeciw potrzebom swoich potencjalnych klientów. Produkty są dedykowane do poszczególnych rodzajów, długości, kondycji, a nawet kolorów włosów. Wystarczy znaleźć produkt odpowiedni dla siebie, a w tym może pomóc kompetentny fryzjer i dermatolog.

A skoro już o dermatologu mowa – to właśnie on może zająć się zdiagnozowaniem niedoborów konkretnych witamin lub składników mineralnych, które przyczyniają się do zwiększonego wypadania włosów. Bardzo często w tym przypadku wspomina się o biotynie.

Bardzo ważna jest pełnowartościowa i zrównoważona dieta, która dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych składników, w tym m.in. witaminę A, B6, B12, C oraz kwas foliowy, żelazo i cynk.

Wypadanie włosów to problem, który może mieć znacznie głębsze podłoże. Czasami nie wystarczy sama pielęgnacja, szczególnie jeśli źródło wypadających włosów tkwi w uwarunkowaniach genetycznych lub hormonalnych.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że medycyna idzie do przodu, a to z pewnością sprzyja utrzymaniu kondycji ciała w każdej sferze na najwyższym poziomie.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.