Kategorie produktów

Kategorie produktów

Ból zęba

 • Paracetamol (Hasco) - Czopki
  Paracetamol (Hasco) - Czopki

  5.0 Bardzo dobry

  ilość opinii: 7

  Paracetamol (Hasco) - Czopki to produkt leczniczy w postaci czopków doodbytniczych dla...

  Sprawdź
 • Ifenin Forte
  Ifenin Forte

  4.86 Bardzo dobry

  ilość opinii: 7

  Tabletki Ifenin Forte to lek wskazany do stosowania w dolegliwościach bólowych o...

  Sprawdź
 • Kopiryna
  Kopiryna

  4.82 Bardzo dobry

  ilość opinii: 11

  Tabletki Kopiryna to preparat leczniczy zalecany do stosowania w razie dolegliwości...

  Sprawdź
 • Paracetamol Polfa-Łódź Tabletki
  Paracetamol Polfa-Łódź Tabletki

  4.75 Bardzo dobry

  ilość opinii: 8

  n/a

  Sprawdź
 • Ibuprofen TEVA
  Ibuprofen TEVA

  4.75 Bardzo dobry

  ilość opinii: 8

  Ibuprofen Teva to produkt leczniczy, którego substancją czynną jest ibuprofen, wykazujący...

  Sprawdź
 • Ibuprofen Aflofarm
  Ibuprofen Aflofarm

  4.71 Bardzo dobry

  ilość opinii: 17

  Ibuprofen Aflofarm to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek drażowanych. Wskazaniem...

  Sprawdź
 • Ibalgin Maxi
  Ibalgin Maxi

  4.7 Bardzo dobry

  ilość opinii: 10

  Tabletki Ibalgin Maxi to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i...

  Sprawdź
 • Ascodan
  Ascodan

  4.64 Bardzo dobry

  ilość opinii: 14

  Tabletki Ascodan to lek wskazany do stosowania w przypadku dolegliwości...

  Sprawdź
 • Naproxen Aflofarm
  Naproxen Aflofarm

  4.64 Bardzo dobry

  ilość opinii: 11

  Naproxen Aflofarm to lek dostępny w postaci tabletek. Substancją czynną jest naproxen (pochodna...

  Sprawdź
 • Ibalgin Fast
  Ibalgin Fast

  4.64 Bardzo dobry

  ilość opinii: 11

  Tabletki Ibalgin Fast to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych...

  Sprawdź
 • Voltaren Acti Forte
  Voltaren Acti Forte

  4.63 Bardzo dobry

  ilość opinii: 16

  Voltaren Acti Forte to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych o działaniu...

  Sprawdź
 • Polopiryna S
  Polopiryna S

  4.62 Bardzo dobry

  ilość opinii: 13

  Lek Polopiryna S zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo,...

  Sprawdź
 • IBUM FORTE
  IBUM FORTE

  4.61 Bardzo dobry

  ilość opinii: 28

  Ibum Forte to produkt leczniczy dostępny w postaci kapsułek. Produkt jest wskazany do stosowania...

  Sprawdź
 • Bufenik
  Bufenik

  4.57 Bardzo dobry

  ilość opinii: 7

  Syrop Bufenik to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ) przeznaczony w...

  Sprawdź
 • Calpol

  4.56 Bardzo dobry

  ilość opinii: 9

  Lek Calpol w postaci zawiesiny doustnej to preparat wykazujący działanie przeciwgorączkowe...

  Sprawdź
 • Nurofen Ultra Forte (Nurofen Express Forte)
  Nurofen Ultra Forte (Nurofen Express Forte)

  4.5 Bardzo dobry

  ilość opinii: 24

  Nurofen Ultra Forte (Nurofen Express Forte)​ jest lekiem o działaniu przeciwbólowym oraz...

  Sprawdź

Ból zęba

Ból zęba

Kiedy zaboli ząb, nie mamy zwykle możliwości natychmiastowego poszukiwania pomocy u stomatologa. Trzeba się zwykle chwilę pomęczyć w warunkach domowych.

Rozwiązaniem są oczywiście środki przeciwbólowe, ale ich przyjmowanie to zawsze obciążenie dla organizmu, a niektóre osoby w ogóle nie powinny ich przyjmować. Trzeba poszukać innych opcji. Poznaj 10 domowych sposobów na zwalczenie bólu zęba!

Jodyna

Jodyna jest znana większości z nas jako brzydko pachnąca substancja, służąca do dezynfekcji powierzchownych ran różnego rodzaju. Technicznie jest to jod i jodek potasu rozcieńczony w alkoholu etylowym.

Jej głównym zadaniem jest eliminowanie drobnoustrojów, które mogłyby być dla nas szkodliwe, ale jej działanie jest w stanie też zmniejszać doznania bólowe. Nasączenie nią wacika i przyłożenie do dziąsła przy korzeniu zęba lub płukanie ust wodą z kilkoma kroplami jodyny to skuteczny środek przeciwbólowy.

Szałwia

W listkach szałwii – dość popularnego zioła, znajduje się spora dawka olejku eterycznego, którego składniki posiadają silne działanie przeciwbólowe oraz przeciwbakteryjne.

Napar z liści szałwii przygotowuje się po prostu przez zalanie jej wrzątkiem. Kiedy ostygnie, płuczemy takim płynem usta. Ból zostanie ograniczony, a stan zapalny zmniejszony. Jest to lek przydatny także przy różnych zapaleniach gardła oraz jamy ustnej.

Alkohol

Przy bólach zębów bardzo przydatny okazuje się też być zwykły alkohol. Stosuje się go na tych samych zasadach, co jodynę i należy raczej powstrzymywać się od znieczulania nim całego organizmu. Terapia celowana będzie skuteczniejsza. 

Kłącze tataraku

Staropolska metoda walki z bólem zębów przewiduje wykorzystanie kłącze tataraku. Jego żucie działa przede wszystkim przeciwzapalnie, ale ten fakt przekłada się też na zmniejszenie bólu zęba.

Soda oczyszczona

Jeśli nasze odczucie bólu promieniuje przede wszystkim od dziąsła, najlepszą metodą może być soda oczyszczona. Jej działanie polega na podniesieniu pH w ustach, dzięki czemu rozwój bakterii jest spowolniony, a stan zapalny ustępuje. Dzięki temu organizm jest w stanie rozpocząć procesy naprawcze tkanek. Do szklanki wody wsypujemy łyżeczkę sody i takim roztworem płuczemy usta.

Cebula i czosnek

Od wieków korzysta się w naszych rejonach geograficznych z dwóch roślin, które obecnie określa się mianem naturalnych antybiotyków. Cebula i czosnek są w stanie skutecznie zwalczać bakterie, wirusy i grzyby. Najlepiej jest korzystać z obu warzyw równocześnie, ponieważ ich składniki się nawzajem wzmacniają.

Najważniejsza jest tutaj allicyna wydzielana w czasie zgniatania ząbków czosnku, ale to cebula pozwala na uzyskiwanie lepszych, długofalowych rezultatów. Papkę z cebuli i czosnku można żuć, ale ze względu na nie najlepszy smak większość osób po prostu przykłada ją do bolącego miejsca. Wykorzystanie czosnku i cebuli jest szczególnie polecane przy bólach przewlekłych, które mogą się pojawiać w przypadku chorób dziąseł.  

Sok z zielonej papai

Papaja jest u nas mało popularna, ale warto zainteresować się jej sobkiem, ponieważ posiada on równocześnie właściwości bakteriobójcze i mukolityczne. Oznacza to, że jest on w stanie stymulować oczyszczanie ran przez organizm, co de facto zachodzi w przypadku bolącego zęba. Sok z papai jest sprawdzonym medykamentem i jest szeroko stosowany w różnych preparatach stomatologicznych. 

Imbir

Imbir traktujemy zazwyczaj jako przyprawę. W praktyce jest w stanie znakomicie odkażać, łagodzić ból i ograniczać stan zapalny. Te właściwości zawdzięcza olejkom eterycznym oraz specjalnej żywicy, które znajdują się w jego korzeniu.

Najlepszy sposób jego wykorzystania do zmniejszania bólu to wykonanie roztworu startego imbiru z wodą i nasączenie nim wacika, po czym taki wacik przykłada się do zęba. Można również wykorzystać w tym celu olejek imbirowy. 

Olejek eukaliptusowy

Olejek eukaliptusowy znać możemy z różnych preparatów na udrożnienie dróg oddechowych i z najróżniejszych pachnideł. Osoby z dobrym nosem mogą go wyczuć w preparatach do płukania jamy ustnej, w paście do zębów, a także w powietrzu w różnych gabinetach medycznych, w tym w gabinecie dentystycznym.

Wykorzystuje się go szeroko w aromaterapii. Jego najważniejszym składnikiem jest cyneol, który zwalcza bakterie i zmniejsza stan zapalny. Działa też rozkurczowo i potrafi chłodzić tkanki. Wszystkie te zjawiska delikatnie zmniejszają ból zęba, co razem daje naprawdę spory efekt.

Goździki

Ostatnim sposobem na ból zęba mogą być popularne w naszej kuchni goździki. Mówimy tutaj oczywiście o kwiatach drzewa goździkowego, a konkretnie o wysuszonych pąkach. Medycyna indyjska i medycyna chińska uznaje je za lek i stosuje bardzo szeroko.

W naszym wypadku najważniejsze są właściwości antyseptyczne i przeciwbólowe. Potrzebny będzie nam olejek goździkowy, którym należy nasączyć wacik – tak jak przy wielu poprzednich metodach. Wacik należy przytrzymywać w bolącym miejscu przez około 15 minut. Można wykorzystać na tej samej zasadzie także zmiażdżone goździki.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.