Kategorie produktów

Kategorie produktów

Zielony jęczmień

Zielony jęczmień

Zielony jęczmień

Młody, zielony jęczmień cieszy się renomą jako naturalne panaceum na różne dolegliwości. To sprzymierzeniec osób dbających o zdrowie, szczupłą sylwetkę oraz piękną skórę.

Łatwo jednak stracić orientację chcąc wybrać preparat dedykowany dla siebie wśród ogromu środków obecnych na rynku. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by w pełni skorzystać z działania zielonego jęczmienia.

Zielony jęczmień – dla zdrowia

Zielony jęczmień stanowi wręcz niesamowite źródło witamin, minerałów i aminokwasów, kluczowych do dobrego funkcjonowania organizmu. Jego działanie na zdrowie jest kompleksowe, a do najważniejszych zalet możemy zaliczyć:

 • właściwości antyoksydacyjne,
 • oczyszczanie organizmu z zalegających w nim toksyn,
 • wspomaganie odchudzania,
 • wzmacnianie układu odpornościowego,
 • odkwaszanie organizmu,
 • zwiększanie wchłaniania żelaza z pożywienia w profilaktyce anemii,
 • działanie przeciwzapalne i przeciwwirusowe,
 • właściwości energetyzujące,
 • pozytywne działanie w profilaktyce cukrzycy oraz chorób układu sercowo-naczyniowego.

Zawarte w zielonym jęczmieniu witaminy C i E należą do naturalnych przeciwutleniaczy, które chronią komórki organizmu przed szkodliwym wpływem wolnych rodników tlenowych, a liczne enzymy tylko wzmacniają ten proces.

Z tego względu zielony jęczmień może okazać się środkiem, który przyczynia się do spowolnienia rozwoju nowotworów oraz procesów starzenia.


Więcej informacji znajdziesz w artykule: Młody Jęczmień Zielony 


Zielony jęczmień – dla szczupłej sylwetki

Spożywanie zielonego jęczmienia lub preparatów z nim daje długotrwałe uczucie sytości dzięki wysokiej  zawartości błonnika.

Dzięki temu włączenie młodego jęczmienia do diety jest rekomendowane osobom, pragnącym zgubić zbędne kilogramy, wyszczuplić sylwetkę oraz zachować kontrolę nad swoją wagą. Błonnik pokarmowy posiada tą dodatkową zaletę, że reguluje pracę jelit, skutecznie zapobiegając zaparciom.


Sprawdź także: Zdrowotne właściwości oraz zastosowanie zielonego jęczmienia. Czy pomaga zrzucić wagę?


Zielony jęczmień – dla urody

Wiemy już, że zielony jęczmień działa korzystnie na zdrowie i proces odchudzania, ale co z jego wpływem na urodę? Korzystne oddziaływanie młodego jęczmienia na problemy skórne oraz odmłodzenie skóry zostało potwierdzone klinicznie.

Spożywanie żywności o wysokiej zawartości witamin, minerałów oraz enzymów sprzyja młodemu i zdrowemu wyglądowi.

Istotnym elementem walki o zachowanie młodego wyglądu skóry są antyoksydanty, w które zielony jęczmień wręcz obfituje. Ponadto jego bezcenne składniki sprzyjają w walce z chorobami skóry, takimi jak  atopowe zapalenie skóry (AZS), trądzik, czy też egzema (wyprysk).

Zielony jęczmień – jak wybrać?

Wybierając zielony jęczmień na miarę swoich potrzeb, warto zwrócić uwagę na pewne czynniki.

 • Decydując się na jego spożywanie w “czystej” postaci, w postaci własnoręcznie uprawianych kiełków jęczmiennych, postawmy na sprawdzone źródło ziaren.
 • Najlepiej, żeby pochodziły ze sklepu ze zdrową żywnością (są również internetowe). Istnieje ryzyko, że ziarna pochodzące ze sklepów ogrodniczych mogą być zanieczyszczone (np. nawozami), z tego względu bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakup ich w sklepach ze zdrową żywnością (również Internetowych).
 • Możesz rozważyć także zakup sproszkowanej formy jęczmienia, która jest cennym dodatkiem do potraw i napojów.
 • Wybierając suplementy z zielonym jęczmieniem w formie tabletek bądź kapsułek również postaw na jakość. Czytaj etykiety i nie oszczędzaj na własnym zdrowiu.

Zapoznaj się z przygotowanym przez nas powyżej rankingiem najlepszych produktów, opracowanym na podstawie ocen opinii użytkowników serwisu Supple.pl i korzystaj z dobroczynnych właściwości  zielonego jęczmienia już dziś!

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.