Kategorie produktów

Kategorie produktów

Kac

 • AlcoTEST

  4.67 Bardzo dobry

  ilość opinii: 6

  AlcoTEST jest testem, któy bada zawartość alkoholu w organizmie człowieka. Test...

  Sprawdź
 • 2KC Xtreme
  2KC Xtreme

  4.5 Bardzo dobry

  ilość opinii: 6

  Tabletki 2KC Xtreme to suplement diety łagodzący nieprzyjemne objawy oraz dyskomfort...

  Sprawdź
 • RIPOSTON - Alko Reset

  4.5 Bardzo dobry

  ilość opinii: 8

  RIPOSTON - Alko Reset to środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego dostępny w...

  Sprawdź
 • 2KC DRINK
  2KC DRINK

  4.4 Bardzo dobry

  ilość opinii: 5

  2KC DRINK to suplement diety dostępny w postaci płynu w puszce. W składzie suplementu diety...

  Sprawdź
 • ALCOVIT MED

  4.14 Bardzo dobry

  ilość opinii: 7

  ALCOVIT MED to wyrób medyczny dostępny w postaci saszetek z proszkiem do sporządzania...

  Sprawdź
 • After tabletki powlekane
  After tabletki powlekane

  4.0 Bardzo dobry

  ilość opinii: 2

  After tabletki powlekane jest suplementem diety, który zawiera kompleks witamin...

  Sprawdź
 • Sanum Alkala N

  4.0 Bardzo dobry

  ilość opinii: 6

  Sanum Alkala N to suplement diety, który wspomaga ochronę...

  Sprawdź
 • 2KC
  2KC

  3.83 Bardzo dobry

  ilość opinii: 6

  Tabletki 2KC to suplement diety zawieracy składniki, które wspomagają fizjologiczne...

  Sprawdź

Kac

Kac

Kac to efekt nadmiernego spożycia alkoholu. Zazwyczaj pojawia się kolejnego dnia po zakrapianej imprezie i sowicie daje się we znaki. Przepiciu sprzyjają okazjonalne sytuacje, np. rodzinna uroczystość lub zabawa karnawałowa. Każdy człowiek poszukuje skutecznej metody na kaca, stosując sposoby babć, metody domowe oraz zakupione w aptece farmaceutyki. 

Najczęstsze symptomy przepicia to uciążliwy, pulsujący ból głowy, mdłości oraz trudne do ugaszenia pragnienie. Jak radzić sobie z kacem, by szybko minął i sprawiał nadmiernych problemów?

Kilka najskuteczniejszych sposobów na kaca

Praktycznie każdy człowiek, który co najmniej raz w życiu cierpiał z powodu przepicia, zna różne sposoby na kaca. Jedne przynoszą pożądane efekty, inne niwelują dolegliwości w niewielkim stopniu. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze i najskuteczniejsze sposoby wali z kacem.

Warto je wykorzystać w sytuacji, gdy przepicie zacznie dawać się we znaki po zabawie karnawałowej lub rodzinnej imprezie, czyli wtedy, gdy stracisz umiar i obudzisz się skacowany.  Co zrobić, by po przepiciu szybko wrócić do formy i odzyskać komfort życia?

 • Prysznic na dobry początek

Naprzemienny prysznic, czyli polewanie całego ciała raz ciepłą, raz chłodną wodą zmniejszy uczucie niebotycznego wręcz zmęczenia. Najlepiej zacząć od ciepłego duszu i kończyć na chłodnym prysznicu. Do mycia warto użyć żelu z dodatkiem limonki, cytryny lub pomarańczy intensywny zapach cytrusów orzeźwi i pobudzi, dodając jednocześnie energii.  

 • Szklanka soku na orzeźwienie i otrzeźwienie

Alkohol działa moczopędnie, efektem czego jest utrata cennych minerałów, m.in. magnezu, sodu, potasu i wapnia oraz witamin, w tym witaminy C, która wykazuje właściwości odtruwające i jest silnym antyoksydantem.  Utrata cennych minerałów i witamin w znaczny sposób pogłębia dolegliwości, jakie wywołuje kac. Pijąc soki owocowe i warzywne w prosty i bezpieczny sposób można uzupełnić niedobór minerałów i witamin, niwelując w ten sposób dokuczliwe symptomy przepicia. 

Samopoczucie skutecznie poprawi popularny sok pomidorowy, doskonałe źródło potasu i magnezu oraz sok z kiszonej kapusty, zawierający optymalną dawkę witaminy C oraz wapnia. 

 • Łyżka miodu na kaca

Efektem spożywania znacznych ilości alkoholu są znaczne ubytki glukozy, źródła energii dla wszystkich komórek w organizmie. Niedobór glukozy to częsta przyczyna pojawienia się objawów hipoglikemii, czyli niedoboru glukozy. Efektem tej sytuacji jest ogólne osłabienie, drżenie ciała, także rąk, kłopoty z koncentracją oraz przyspieszone tętno.

Samopoczucie doskonale poprawi łyżka naturalnego miodu. Znajdująca się w nim fruktoza, czyli cukier prosty, w krótkim czasie optymalnie zwiększy poziom glukozy, przyspieszając jednocześnie rozkład alkoholu. Podobne efekty przyniesie zjedzenie 2-3 łyżeczek wysokosłodzonego dżemu, konfitury lub wypicie soku owocowego.  

 • Jajko na miękko też pomoże

Alkohol często podrażnia żołądek i przełyk, czego efektem jest m.in. uczucie ciężkości, mdłości, a nawet zgaga. Po przepiciu należy więc unikać potraw ciężkostrawnych. Poranny posiłek powinien być lekki, a przy tym konkretny. Warto zadbać, by jednym z elementów śniadania były jajka, najlepiej ugotowane na miękko.

Jajka zawierają cysteinę – aminokwas, który przyspiesza metabolizm i jednocześnie działa odtruwająco, wspomagając skuteczne usuwanie toksyn z organizmu. Osoby, które nie lubią jajek lub nie mogą ich spożywać, mogą zjeść lekki, nietłusty rosół, który także jest bogaty w zbawienną cysteinę.

 • Intensywne nawadnianie zniweluje oznaki kaca

Niebotyczne wręcz pragnienie to jeden z głównych symptomów kaca. Przyczyną tego jest fakt, iż alkohol zaburza wydzielanie wazopresyny – hormonu, który zapobiega odwodnieniu organizmu. W efekcie woda, zamiast trafiać do tkanek, jest wydalana na zewnątrz – przykładowo jeden drink (ok. 250 ml) powoduje utratę od 800 do 1000 ml wody, czyli nawet czterokrotnie więcej.

Chcąc zniwelować tę dolegliwość, warto bezpośrednio po przebudzeniu wypić 1-2 szklanki niegazowanej wody mineralnej, popijając ja przez cały dzień celem optymalnego nawodnienia organizmu. 

 • Długi spacer sposobem na przepicie

Po zjedzeniu lekkostrawnego śniadania, bogatego w glukozę, witaminy i minerały, warto wybrać się na długi, niezbyt intensywny spacer. Dotleniony w ten sposób mózg będzie lepiej pracował, efektem czego jest zniwelowanie bólu głowy i zmęczenia oraz wyraźna poprawa nastroju.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.