Kategorie produktów

Kategorie produktów

Opuchnięte nogi

 • Sapoven T
  Sapoven T

  5.0 Bardzo dobry

  ilość opinii: 6

  Sapoven T to produkt leczniczy dostępny w postaci kapsułek miękkich. Preparat w...

  Sprawdź
 • Heparin-Hasco forte
  Heparin-Hasco forte

  4.86 Bardzo dobry

  ilość opinii: 7

  Heparin-Hasco forte to produkt leczniczy w postaci żelu, który przeznaczony jest dla...

  Sprawdź
 • Pelethrokrem 2%

  4.75 Bardzo dobry

  ilość opinii: 8

  Pelethrokrem 2% to krem, który zapewnia obkurczenie i wzmocnienie ścian naczyń...

  Sprawdź
 • Heparin Hasco

  4.67 Bardzo dobry

  ilość opinii: 6

  Heparin Hasco to produkt leczniczy w postaci żelu, który wskazany jest do stosowania...

  Sprawdź
 • Heparinum
  Heparinum

  4.67 Bardzo dobry

  ilość opinii: 6

  Heparinum to produkt leczniczy dostępny w postaci kremu. Wskazaniem do stosowania leku są...

  Sprawdź
 • Fitoven

  4.67 Bardzo dobry

  ilość opinii: 12

  Pasta doustna Fitoven to tradycyjny produkt leczniczy roślinny złożony do stosowania w...

  Sprawdź
 • Venotrex
  Venotrex

  4.56 Bardzo dobry

  ilość opinii: 9

  Venotrex to produkt leczniczy dostępny w postaci kapsułek twardych. Preparat w...

  Sprawdź
 • Vitaleg

  4.5 Bardzo dobry

  ilość opinii: 8

  Vitaleg to preparat kosmetyczny dostępny w postaci żelu. Preparat przeznaczony jest do...

  Sprawdź
 • Troxeratio 300 TEVA
  Troxeratio 300 TEVA

  4.5 Bardzo dobry

  ilość opinii: 6

  Troxeratio 300 TEVA to lek dostępny w postaci kapsułek miękkich. Preparat w...

  Sprawdź
 • Pelethrocin
  Pelethrocin

  4.38 Bardzo dobry

  ilość opinii: 8

  Pelethrocin jest produktem leczniczym dostępnym w postaci tabletek powlekanych. Wskazaniem do...

  Sprawdź
 • Venoruton Gel

  4.25 Bardzo dobry

  ilość opinii: 12

  Venoruton Gel to lek dostępny w postaci żelu. Wskazaniem do stosowania preparatu Venoruton...

  Sprawdź
 • Venosan caps
  Venosan caps

  4.17 Bardzo dobry

  ilość opinii: 6

  Venosan caps to suplement diety dostępny w postaci kapsułek do stosowania w celu wspomagania...

  Sprawdź
 • Intractum Hippocastani
  Intractum Hippocastani

  4.17 Bardzo dobry

  ilość opinii: 6

  Intractum Hippocastani to produkt leczniczy w postaci płynu doustnego z wyciągu z kasztanowca....

  Sprawdź
 • Venescin Forte

  4.14 Bardzo dobry

  ilość opinii: 22

  Venescin Forte to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek drażowanych. Wskazaniem do...

  Sprawdź
 • Venastat
  Venastat

  4.0 Bardzo dobry

  ilość opinii: 7

  Venastat to produkt leczniczy w postaci kapsułek przeznaczony do stosowania podczas...

  Sprawdź
 • Venal
  Venal

  3.88 Bardzo dobry

  ilość opinii: 8

  Spray Venal to preparat kosmetyczny przeznaczony do pielęgnacji zmęczonych, obrzmiałych,...

  Sprawdź

Opuchnięte nogi

Opuchnięte nogi

Z obrzękiem nóg muszą zmagać się osoby, które na co dzień spędzają czas w pozycji siedzącej lub stojącej. Po całym dniu pracy nogi stają się ociężałe i opuchnięte. Na szczęście można sobie z tym skutecznie poradzić.

Poznaj  i wypróbuj sprawdzone sposoby na opuchnięte nogi!

Bolesna opuchlizna nóg

Przyczyną opuchlizny nóg mogą być różne czynniki:

 • Na obrzęk nóg często skarżą się kobiety, które w ciągu dnia wykonują pracę w pozycji siedzącej lub stojącej. Takie ułożenie ciała nie sprzyja prawidłowemu przepływowi krwi, stąd pojawia się tkliwa i bolesna opuchlizna kostek oraz łydek.
 • Winna opuchliźnie jest również gromadząca się w organizmie woda, która jest głównym czynnikiem odpowiedzialnym za obrzęk i ciężkość nóg.
 • Nierzadko schorzenie to bywa objawem niedoczynności tarczycy, problemów z nerkami czy zaburzeń krążenia. Jeśli nie ma pewności co do przyczyn powstawania obrzęku, warto wybrać się do lekarza i sprawdzić krążenie.
 • Winne opuchliźnie jest gromadzenie płynów w przestrzeniach międzykomórkowych. W takich momentach pojawia się trudność podczas wkładania ciasnego obuwia oraz ubrań, trudno również utrzymać pionową postawę ciała, a podczas siedzenia przy biurku choremu doskwiera nieprzyjemne uczucie mrowienia.

Na szczęście z obrzękiem nóg można sobie skutecznie poradzić. Mimo to jednak warto wprowadzić kilka zmian, by nie dopuścić do powstania opuchlizny.

Domowe spa dla zmęczonych nóg

Po całym dniu spędzonym w pracy trudno poradzić sobie z uporczywym bólem. Czy można zmniejszyć obrzęk oraz przynieść ulg zmęczonym nogom? Oczywiście, należy jednak znaleźć nieco czasu i dać sobie kilka minut na odpoczynek.

Obrzęk wokół kostek można zlikwidować, mocząc stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem pachnącej soli do kąpieli. Takie swoiste spa dla stóp przyniesie im ukojenie, przyspieszy krążenie oraz zmniejszy opuchliznę. Po kąpieli należy delikatnie wytrzeć stopy i nałożyć na nie rozgrzewający krem, który dodatkowo usprawni krążenie krwi.

Opuchniętym łydkom pomoże z kolei kojący masaż – należy pamiętać, by mocno uciskać skórę i kierować dłonie w stronę pleców, tak by pobudzić krążenie. Masaż zadziała przeciwbólowo, skutecznie rozprowadzi płyny gromadzące się w przestrzeniach międzykomórkowych. Zwieńczeniem tego zabiegu może być nałożenie kremu lub balsamu do ciała o właściwościach chłodzących, które przyniosą nogom upragnione ukojenie.

By odczuć wyraźną ulgę, warto siedzieć z uniesionymi nogami, trzymając je na taborecie lub stołku. By przywrócić prawidłowe krążenie, można również oprzeć stopy o ścianę i wyprostować nogi. Po chwili odczuwalna będzie wyraźna ulga.

Jeśli nie lubisz masażu lub nie masz siły, by wykonać go samodzielnie, z pomocą przyjdą chłodne okłady, które zmniejszą obrzęk wokół kostek, załagodzą ból oraz przyjemnie schłodzą zmęczone nogi.

Profesjonalna pomoc dla nóg

Nie pomagają masaże ani chłodne okłady? W takich momentach warto zdecydować się na inne środki, które zminimalizują opuchliznę i złagodzą ból kostek oraz łydek. W aptekach oraz drogeriach dostępne są specjalne rajstopy, podkolanówki i skarpetki, które zmniejszają opuchliznę, a także gwarantują komfort podczas pracy. Ich stosowanie zalicza się do kompresoterapii, czyli leczenia uciskiem. R

ajstopy wykonane ze specjalnego tworzywa masują opuchnięte kończyny poprzez ucisk, by w ten sposób pobudzić krążenie i tym samym zminimalizować obrzęk. Podobne działanie wykazują skarpetki, które równie skutecznie radzą sobie z opuchlizną wokół kostek.

Z pomocą przyjdą też specjalistyczne preparaty o działaniu łagodzącym. Ze swej skuteczności znane są maści oraz żele rozgrzewające z dodatkiem kwiatu kasztanowca – roślina to działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, usprawniając przy tym pracę naczyń krwionośnych.

Ukojenie przyniosą również wszelkie preparaty z dodatkiem mentolu, który przyjemnie chłodzi i zmniejsza opuchliznę. Żele oraz kremy mają lekką konsystencję, szybko się wchłaniają w głąb skóry, sięgając do jej głębszych warstw, w których gromadzą się płyny wywołujące opuchliznę.

Jak zapobiec powstawaniu obrzęków?

Na szczęście przed opuchlizną nóg można się uchronić. Wystarczy wprowadzić kilka zmian, a także zdrowiej się odżywiać, by uniknąć powstawania bolesnej opuchlizny.

 • Podczas pracy warto więcej się ruszać i odnaleźć czas na przerwy, podczas których można spacerować, a tym samym pobudzić krążenie.
 • Dobrze też od czasu do czasu poćwiczyć – poruszać nogami, wykonać kilka obrotów kostkami oraz zginać i prostować nogi.
 • Na co dzień również warto jak najczęściej spacerować, a także wykonywać proste ćwiczenia rozciągające oraz ogólnorozwojowe. Dzięki temu nogi lepiej będą znosić dodatkowy wysiłek, a krążenie krwi zostanie skutecznie pobudzone.
 • W radzeniu sobie z opuchlizną nóg pomocny okaże się również sport – marsz, bieganie, pływanie czy jazda na rowerze to dyscypliny, które doskonale poprawiają sprawność nóg. Dzięki temu łatwiej uchronić się przed nieprzyjemnymi dolegliwościami wynikającymi z pracy w pozycji siedzącej lub stojącej.
 • Warto również dokładnie przyjrzeć się swojej diecie i wyeliminować z niej przetworzone produkty pełne węglowodanów oraz soli – jak wiadomo, sód sprzyja gromadzeniu wody w organizmie, która jest następstwem opuchlizny.
 • W jadłospisie powinno znaleźć się za to więcej warzyw, owoców, łagodnych przypraw oraz wody.
 • Należy również zrezygnować z noszenia obcisłych rzeczy – jeansów, rajstop oraz skarpetek, które utrudniają przepływ krwi.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.