Kategorie produktów

Kategorie produktów

Cera naczynkowa

Cera naczynkowa

Cera naczynkowa

Rozszerzające się i pękające naczynka można dziś uznać za naszą narodową specjalność. Wiele wskazuje na to, że odpowiadają za to przede wszystkim geny i karnacja, nie można jednak zwalniać nas całkowicie z poczucia winy.

Stan cery naczynkowej ulega przecież pogorszeniu również na skutek nieodpowiedniej pielęgnacji, okazuje się , że zagrożeniem bywa zła dieta i skłonność do nadmiernego opalania się.

Jak sobie radzić z cerą naczynkową i jak najlepiej dbać o nią na co dzień?

Skąd biorą się problemy z cerą naczynkową?

W skórze właściwej znajdują się naczynia krwionośne i to właśnie dla nich charakterystyczna jest tendencja do kurczenia się i rozszerzania. Dzieje się tak między innymi w konsekwencji przeżywanych przez nas emocji, choć na taki stan rzeczy wpływają również skoki temperatury, mróz oraz ostry wiatr.

Jeśli warunki wewnętrzne i zewnętrzne są ekstremalne, dochodzi do pękania naczynek. Szybko staje się to widoczne, ponieważ mamy naturalną tendencję do czerwienienia.

Jak dbać o cerę naczynkową?

Osoby, które zmagają się z cerą naczynkową, w pierwszej kolejności powinny kłaść nacisk na zdrowy tryb życia, z jak najmniejszą liczbą sytuacji stresogennych.

Nie można jednak zapominać o odpowiednim odżywianiu. Tu na pierwszy plan wysuwa się dieta bogata nie tylko w warzywa, ale również w owoce, w tym zwłaszcza w grejpfruty, natkę pietruszki i selera oraz w pomidory.

Dobrym pomysłem jest też ograniczenie spożywania mocnej kawy i alkoholu, a także palenia papierosów, są to bowiem czynniki przyczyniające się do podniesienia ciśnienia krwi i doprowadzające do skurczu naczyń zakłócającego jej właściwy przepływ. Oczywiście, nasze błędy w tym zakresie nie znajdą natychmiast odbicia na naszej twarzy, jest to jednak kwestia czasu.

Krem jako wzmocnienie dla cery naczynkowej

Jednym z najważniejszych zadań spoczywających na osobach zmagających się z cerą naczynkową jest systematyczne zaopatrywanie jej w te składniki odżywcze, których zadanie polega na jej wzmacnianiu oraz uelastycznianiu. Tu najlepiej sprawdzają się kosmetyki specjalnie stworzone z myślą o skórze z takimi problemami.

Warto sięgać po nie zwłaszcza zimą, to bowiem właśnie w tym czasie stan naczynek ulega znaczącemu pogorszeniu. Nie pomaga jej przede wszystkim huśtawka temperatur tak typowa dla zimowych miesięcy. Nie zaszkodzi też, jeśli raz na kilka dni wspomożemy się aspiryną, ta bowiem rozrzedza krew i przyczynia się do tego, że nie zalega ona w naczynkach.

Jak wzmacniać naczynka?

Chcąc wzmocnić naczynka, warto zwrócić uwagę między innymi na: witaminę C, E oraz K, czarne jagody, wyciąg z kasztanowca oraz fiołka trójbarwnego, flawonoidy pochodzące między innymi z winorośli, arniki górskiej oraz cytrusów, garbniki z kłącza pięciornika i chabru, związki krzemu oraz olejki eteryczne, w tym zwłaszcza różany, rumiankowy oraz pietruszkowy.

Pomoc w gabinecie kosmetycznym

Jeszcze przed właściwym zabiegiem, którego celem jest zamykanie naczynek, dobrym pomysłem jest wzmocnienie i uelastycznienie skóry między innymi dzięki zabiegowi jontoforezy. Jeśli zabraknie tego rodzaju przygotowania, musimy liczyć się z tym, że naczynka po raz kolejny się otworzą.

W procesie zamykania naczynek bardzo skuteczna okazuje się również elektroliza, a więc zabieg wykorzystujący zachodzące w skórze reakcje chemiczne poprzez działanie na nią prądem stałym. Ciekawe efekty przynoszą też tak zwane metody mieszane.

Jakich zabiegów unikać?

Dość niebezpieczny potrafi być zabieg galwanokaustyki, który polega na wypalaniu naczynek, jeśli bowiem „pajączki” są duże, jego zastosowanie może skutkować bliznami.

Nie powinnyśmy też decydować się na zamykanie naczynek laserem ciepłym działającym na pochodne hemoglobiny, po jego przeprowadzeniu bardzo często mamy bowiem do czynienia z odbarwieniami, a sam zabieg bywa bolesny.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.