Kategorie produktów

Kategorie produktów

Rozdwajające się paznokcie

Rozdwajające się paznokcie

Rozdwajające się paznokcie

Pojawienie się rozdwajających się paznokci najczęściej wynika z tego, że mamy jakieś zaniedbania, gdy chodzi o pielęgnacje oraz nie dbamy o swoją dietę. Skóra, włosy czy paznokcie bardzo szybko będą reagować na brak elementów, które są ważne dla ich zdrowia.

Jeśli będą na nie działać dodatkowo czynniki zewnętrzne, takie jak detergenty czy jakieś mocne środki chemiczne na bazie acetonu to szybko pojawią się problemy trudne do pokonania. Płytka będzie się łamać i rozdwajać.

Można jednak sobie z tym poradzić. Poznaj sprawdzone sposoby na rozdwajające się paznokcie! 

Dobra dieta i …galaretka

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że zawsze zdrowa racjonalna dieta to podstawa dla naszej urody. Niestety jednak wiedza nie idzie w parze z praktyką i bardzo często okazuje się, że szybko widzimy negatywne efekty złego odżywiania na swojej skórze. Dlatego trzeba wtedy szybko wprowadzić zmiany w swoim codziennym menu. Łamliwość czy rozdwajanie się paznokci najczęściej wynika z tego, że brakuje nam witamin A, E, H oraz witamin z grupy B, cynku oraz białka. 

Te wszystkie elementy odpowiadają za dobry stan włosów, skóry oraz paznokci. Dlatego warto jak najszybciej wprowadzić do swojego menu takie produkty, które będą bogatym źródłem takich składników.

Na pewno warto będzie spożywać otręby, płatki owsiane, ryby, chude mięso czy nabiał. Nie można zapominać o tym, by kupować owoce czy warzywa. Zwłaszcza spożywanie ich na surowo będzie dostarczało do naszego organizmu wiele cennych mikroelementów, które będą miały łatwo przyswajalny charakter.

Witaminy A, D, E oraz K będą się także rozpuszczać w tłuszczach i trzeba o tym pamiętać, ponieważ dodatek oliwy z oliwek da możliwości ich przyswojenia. 

Doskonałym sposobem na wzmacnianie paznokci będzie także sok z marchwi oraz galaretka. Żelatyna, która jest podstawą każdej galaretki, będzie skutecznie wzmacniać płytkę paznokci i może zapobiegać ich łamliwości czy rozdwajaniu się.

Pomocna będzie także terapia z drożdży, a więc spożywanie mleka z rozpuszczonymi drożdżami. Jest to oczywiście bomba witaminowa, która będzie kompleksowo działać na organizm i cieszyć się będzie można pozytywnym zdrowiem.

Jeśli nie chcemy decydować się na kupowanie gotowych galaretek, zawsze będzie się można także zdecydować na przygotowanie jej w domu – na bazie żelatyny oraz samodzielnie miksowanych owoców. Na pewno będzie to korzystne rozwiązanie, ponieważ sami zadbamy o jakość owoców. 

Odżywki, oliwki i kremy

W każdej niemalże drogerii będzie można obecnie kupować preparaty, w których składzie znajdą się różne witaminy czy minerały, które mają gwarantować, że uda się pokonać łamliwość paznokci. Warto z tego skorzystać.

  • Niezbędna będzie także specjalna oliwka do paznokci, której zadaniem będzie nawilżanie tej płytki, która jest nadmiernie przesuszona. Dojdzie także do odżywiania skórek. Gotowa oliwka z pędzelkiem będzie także wygodnym kosmetykiem, ponieważ praktycznie zawsze wygodnie będzie można z niej skorzystać.
  • Zachęcamy do wprowadzania rytuału w swoim domu w formie oliwkowej kąpieli dla dłoni, która będzie doskonale nawilżać oraz odżywiać skórę i paznokcie. Wystarczy ciepła oliwa z oliwek, troszkę soku z cytryny i kilkanaście minut. Po takiej kąpieli stosujemy jeszcze nawilżający krem.
  • Z kremem praktycznie nie powinniśmy się rozstawać. Stosowany powinien być po każdym myciu rąk, jeśli chcemy się chronić przed wysuszeniem skóry. Można także zabezpieczyć się odpowiednio przed czynnikami, które będą niszczyć nasze paznokcie. Dobry krem powinien się charakteryzować lekką konsystencją i powinien być szybko wchłaniany przez skórę. 

Pilniczki do rozdwajajacych się paznokci – metalowe, tekturowe czy szklane?

Pilniczki do paznokci to oczywiście kluczowy element, który będzie pozwalał na dbanie o paznokcie.

Z metalowych należy korzystać sporadycznie, ponieważ mogą psuć płytkę paznokci i będą wpływać na ich rozdwajanie. Ciekawym rozwiązaniem są tekturowe oraz szklane pilniki, które będą pozwalały na wygodne modelowanie paznokcia w takim kształcie, który będzie dla nas najlepszy i jednocześnie dojdzie do zniszczenia płytki.

Wybierając lakier kolorowy trzeba także sprawdzić, jaki ma skład, ponieważ niektóre składniki mogą niszczyć nasze paznokcie. Warto wybierać jakieś produkty, które będą nieco bardziej wzmocnione przez zastosowanie witamin.

Jeśli wybieramy zmywacze ,powinniśmy się decydować na taki produkt, który nie ma w składzie acetonu, ponieważ może on wysuszać płytkę paznokci i tym samym będą się one łamać oraz rozdwajać. 

Parafina w salonie kosmetycznym

Szybka i skuteczna rewitalizacja skóry dłoni będzie możliwa przez zastosowanie maski parafinowej. Będzie można ją wykonywać w salonie kosmetycznym. To przyjemny i relaksujący zabieg, który może poprawić estetykę, a jednocześnie doprowadzić do skutecznego nawilżenia skóry dłoni oraz paznokci. Kompres parafinowy trwa około 30 minut, a efekty są widoczne prawie od razu. 

Gumowe rękawice – niezbędne dla ochrony paznokci

Nic nie będzie niszczyć dłoni tak jak prace domowe. Zmywanie, sprzątanie i kontakt z różnorakimi detergentami to zawsze niebezpieczny element, który będzie w znaczący sposób niszczył nasze paznokcie. W związku z tym najlepiej wypracować sobie nawyk, w którym do prac domowych będzie się zakładało specjalne gumowe rękawiczki ochronne.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.