Kategorie produktów

Xylorin (Xylorhin)

Xylorin (Xylorhin)

4.15 Dobry

ilość opinii: 13

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Xylorin (Xylorhin)

Xylorin (Xylorhin) to produkt leczniczy, który dostępny jest w formie aerozolu do nosa.

Xylorin (Xylorhin) stosowany jest w leczeniu zapalenia błony śluzowej nosa oraz zatok przynosowych. Produkt leczniczy jest wskazany w objawowym leczeniu przeziębienia. 

W składzie preparatu znajduje się chlorowodorek ksylometazoliny. Jest to substancja aktywna, która wspomaga redukcję przekrwienia błony śluzowej nosa oraz minimalizuje powstały tam obrzęk.

Ponadto chlorowodorek ksylometazoliny wpływa korzystnie na to, by zmnieszyć ilość zalegającej wydzieliny w górnych drogach oddechowych. Jego działanie polega na tym, by upłynnić ją i ułatwić jej odkrztuszanie. 

Niniejszy preparat działa niezwykle szybko - pacjent odczuwa ulgę już po kilku minutach od zastosowania leku.

Skład

W składzie preparatu Xylorin (Xylorhin) znajdują się następujące substancje: 

substancja czynna ksylometazoliny chlorowodorek. Jedna dawka zawiera 50 mikrogramów ksylometazoliny chlorowodorku.
pozostałe składniki sodu octan bezwodny, kwas octowy, sodu chlorek, benzalkoniowy chlorek, woda oczyszczona.

 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Xylorin (Xylorhin) należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Aerozol Xylorin (Xylorhin) należy stosować do nosa.

Przed użyciem należy oczyścić nos. Stosować, trzymając butelkę w pozycji pionowej. W chwili stosowania należy zamknąć oczy i usta. Jedna dawka to aplikacja do każdego otworu nosowego.

Zalecane dawkowanie leku:

Wiek Dawka pojedyncza Odstęp między dawkami Okres stosowania
dorośli 1-2 dawki  co 8 godzin 3-5 dni
dzieci od 6. r. ż. j.w. j.w. j.w.

Jeśli po 3-5 dniach objawy nie ustępują lub się nasilają, należy skontaktować się z lekarzem. 

Nie przekraczać wskazanej dawki produktu leczniczego. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu Xylorin (Xylorhin) .

Produkt Xylorin (Xylorhin) należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Produktu leczniczego nie należy stosować w czasie ciąży. Kobiety karmiące powinny skonsultować się z lekarzem przed użyciem leku. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia. 

Produkt nie jest wskazany m.in. u osób z nadwrażliwością na leki adrenergiczne, zanikowym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz w przypadku stosowania trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych. 

Nie stosować leku po upływie terminu ważności. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Pulcheria 2020-01-06 09:13

Jak dotąd nie znalazłam tego jedynego specyfiku na problemy z zatokami. Będę się jeszcze porozglądać.

Adelina 2018-06-01 10:26

Xylorhin jak dla mnie działa ok.

Igner 2018-05-30 22:46

Bardzo dobry środek do nosa w prosty sposób mogłem uratować się i mieć możliwość swobodnego oddychania. Działa bardzo szybko - do 5 minut nie ma się uczucia zatkanego nosa.

Trixi 2018-05-28 23:34

Jakoś ostatnio miałem okazje zastosować ten suplement i moim zdaniem można skutecznie pozbyć się kataru, bo w 2 minuty czułem różnice! Świetnie działa, tylko cena jest za duża porównując odpowiedniki na rynku.

Opinia użytkownika 2018-05-27 21:25

Czy ktoś jeszcze miewa takie problemy z zatokami jak ja? Nie mam zielonego pojęcia, czemu mam z nimi taki problem. A wszystko zaczęło się już jakiś czas temu. W okresie jesienno zimowym przechodzę horror. Na szczęście mam Xylorin (Xylorhin) . Składniki produktu wpływają na ukrwienie w obrębie nosa i zatok a zmniejszając obrzęk udrożniają drogi oddechowe.

Katrina 2018-05-24 22:41

Polecam, potrafi dobrze odblokować nos a o to w takich lekach chodzi!! Z tego też powodu daje 4/5 za skuteczne i szybkie działanie !!

Daniel23 2018-05-23 22:54

Świetne krople do nosa, które zachowują bardzo dobrą jakość przez cały czas. Niektóre krople po 2 tygodniach działaly na mnie słabo a te jak zawsze dobrze pracują i udrażniaja nos. Polecam!

Hanter 2018-05-21 22:55

Na mnie ten lek wcale nie działa i nie odczuwam różnicy po zastosowaniu xylorihin-u. Muszę iść z tym do lekarza chyba, bo to dziwne jest bardzo ;/

Bomek 2018-05-18 10:18

Na mnie działają każde krople tylko teraz jest problem w jaki sposób. Jak wcale by nie działały to byłbym bardzo zaniepokojony! Te akurat działają dobrze ale są drogie i tylko czasami się na nie decyduje jak z nich korzystam.

SUpix 2018-05-17 22:57

Po kilku minutach odblokowuje nos! Działa znakomicie i serdecznie polecam! Dla każdego dobry i zawsze pomaga! Jest super!

Ksenia 2018-03-24 22:00

Jak tylko przychodzi wiosna mnie męczy okropny katar. W aptece mam szeroki wybór produktów. Bezdyskusyjnie wybieram Xylorhin . W końcu kłopot z głowy... Polecam gorąco!

Alicja 2018-03-15 21:09

Ten produkt przynosi znaczącą ulgę dla mojego nosa i ogólnie dla układu oddechowego. Wspomaga i nawilża błony śluzowe. Xylorin to produkt, któremu można zaufać.

Opinia użytkownika 2015-09-17 12:57

Kupiłam na katar sienny, ale niespecjalnie widziałam poprawę, Trochę lepiej się czułam, ale denerwujące było to, że musiałam psikać 4 razy dziennie

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.