Kategorie produktów

Dermatol

Dermatol

4.57 Bardzo dobry

ilość opinii: 7

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Dermatol

Proszek do stosowania na skórę Dermatol to produkt leczniczy wskazany do stosowania w leczeniu stanów zapalnych skóry, w leczeniu owrzodzeń oraz w leczeniu ran sączących.

Preparat przeznaczony jest do stosowania zewnętrznego. Substancja czynna produktu Dermatol wykazuje silne działanie ściągające oraz wysuszające. Minimalizuje także  obrzęk oraz zatrzymuje krwawienie z rany.

Bizmutu galusan zasadowy to substancja, która działa osłaniająco i przeciwbakteryjnie. Z tego powodu wpływa korzystnie na proces gojenia się ran i regeneracji naskórka. 

Skład

W składzie proszku Dermatol znajduje się substancja czynna Bizmutu galusan zasadowy (Bismuthi subgallas) 1 g substancji/ 1 g proszku.

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Dermatol należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Produkt leczniczy Dermatol jest przeznaczony do stosowania zewnętrznego. Stosować miejscowo na zmienioną chorobowo skórę od 2 do 3 razy na dobę. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku Dermatol. Produkt leczniczy Dermatol należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i podczas karmienia piersią. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na etykiecie. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Iwona. 2021-04-14 16:44

Bardzo pomógł przy rozległym i sączącym się otarciu skóry na plecach. Pięknie się wchłaniał i chronił ranę.

Wiktoryn 2018-11-06 21:17

Przesuszająca się skóra na moim ciele już od kilku miesięcy sprawia mi problemy :( Słabo, ale nie mam namiaru na dobrego doktora więc działam sam... Często metodą w której mogę trafic na buble... Dermatol przypasował mi bardzo średnio. Nic nie zrobię - trzeba będzie szukać dalej.

Katarzyna 2017-12-08 12:53

Kiedyś miałam dość mocny stan zapalny po urazie kolana. Zaczęłam stosować Dermatol i pomógł.

Basia 2017-04-26 11:19

Tak, używam od wielu lat, jest bardzo skuteczny. Już u dzieci stosowałam, np. przy drobnych otarciach, a ja po uszkodzeniach naskórka przy wykonywaniu np.prac domowych.Polecam! Basia

mika 2016-11-14 14:38

naprawde swietny preparat~!

Basia 2016-04-30 13:25

Dermatol jest fantastyczny, używam go od wielu wielu lat. Szczególnie przy drobnych otarciach lub uszkodzeniach naskórka przy pracach domowych, lub t.p. Polecam!

Maria 2015-03-23 16:12

Dermatol stosuję na krwawiące rany. Dobrze odkża, przyśpiesza gojenie i można go stosować u dzieci.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.