Kategorie produktów

Diatomit amorficzna ziemia okrzemkowa

4.88 Bardzo dobry

ilość opinii: 8

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Diatomit amorficzna ziemia okrzemkowa

Diatomit amorficzna ziemia okrzemkowa to produkt, który jest wykorzystywany w leczeniu dolegliwości na podłożu gastrologicznym i nie tylko. Diatomit to nic innego jak naturalna skała osadowa, której spożywcza wersja znalazła swoje zastosowanie w medycynie. Jest bezpieczny i nietoksyczny.

Zawarty w produkcie krzem wspiera poprawne funkcjonowanie organizmu, wzmacnia witalność organizmu. Diatomit stanowi także źródło takich związków mineralnych jak wapń, żelazo, magnez czy sód.

Ziemia okrzemkowa znajduje swoje zastosowanie w leczeniu i zaobieganiu odparzeń, przyspiesza proces gojenia ran, zmniejsza podrażnienia skóry. Dodatkowo preparat przyczynia się do oczyszczania jelit i poprawiania ich perystaltyki przez co zapobiega zaparciom. Pozbywa się zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii. Działa antybakteryjnie i przeciwpasożytniczo. Produkt przyczynia się do poprawy kondycji skóry, włosów i paznokci. 

 

 

Skład

Składnikiem produktu Diatomit amorficzna ziemia okrzemkowa jest

100 % ziemia okrzemkowa naturalna, niekalcynowana (spożywcza) pochodzenia słodkowodnego

Zalecane spożycie:

Produkt Diatomit przeznaczony do stosowania doustnego w formie roztworu płynnego z wodą. 

Zalecane spożycie suplementu diety:

Dorośli:
- 1 miarka* ziemi okrzemkowej rozpuszczona w szklance wody 
Dzieci od 12 r. ż.
-  0,5 miarki ziemi okrzemkowej rozpuszczonej w szklance wody
*1 miarka odpowiada płaskiej łyżeczce

Po spożyciu należy bacznie obserwować reakcję organizmu. W przypadku stwierdzenia, że porcja jest za duża, należy ją zmniejszyć, po czym stopniowo zwiększać, aż do uzyskania zalecanych wielkości, uwzględniając przy tym indywidualne zapotrzebowanie i preferencje organizmu. Produkt stosować przez około 6 miesięcy.  

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zażywania preparatu jest nadwrażliwość na którykolwiek jego składnik.

Nie zaleca się zażywać w okresie ciąży i karmienia piersią. Produkt nie jest także przeznaczony dla osób z astmą, problemami z płucami i układem oddechowym.

Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu produktu. Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2018-02-23 09:23

Mój 9-miesięczny syn posiada ogromne skłonności do nawracających odparzeń okolicy pieluszkowej... Przerażające, że nawet zmiana pieluch na inną markę nie przyniosła rezultatów... Dopiero Diatomit amorficzna ziemia okrzemkowa przyniósł ulgę

Patrycja 2017-10-10 20:15

Przyznaję, miałam na początku opory żeby rozpocząć u siebie stosowanie ziemi okrzemkowej ale okazały się one całkowicie bezzasadne ;)

Felicja 2017-10-09 11:08

Na początku miałam problem z dopasowaniem odpowiedniej dawki, brałam za mało, więc nie było efektu. Stopniowo ją zwiększałam, aż w końcu zauważyłam działanie proszku. Przede wszystkim chodziło mi o zwalczanie zaparć. Wystarczy, że zjem trochę mnie niż zazwyczaj, a mój organizm zwalnia tempo i mam problem z wypróżnianiem. To samo jeśli chodzi o zjedzenie konkretnych produktów, które hamują wypróżnianie. Wtedy przeczytałam o Diatomicie i stwierdziłam, że spróbuję.

Opinia użytkownika 2017-08-16 10:37

Nasza skóra jest delikatna i podatna na uszkodzenia. W takich wypadkach ja zawsze mam Diatomit amorficzna ziemia okrzemkowa . Ten środek jest dla mnie numerem 1 na wszelkie zmiany skórne.

Lora 2016-08-13 17:30

Cenię sobie wyroby , które dbają o prawidłowy wygląd włosów, paznokci i skóry. Diatomit amorficzna ziemia okrzemkowa jest idealnym przykładem takiego działania! Dla mnie to duża zaleta, kiedy jeden wyrób działa na te trzy obszary!

Opinia użytkownika 2016-07-26 14:41

Czy ktoś miał kiedyś do czynienia z odparzeniami? Założyłam ostatnio jakąś niewygodną bieliznę i porobiły mi się niezłe zaczerwienienia. Słyszałam, że produkt Diatomit amorficzna ziemia okrzemkowa jest skuteczny. Czy ktoś miał i używał? Dajcie mi znać w odpowiedzi. Już z tym nie wytrzymuję.

Opinia użytkownika 2015-11-21 18:16

Jak zapewne każda z nas dbam o swój wygląd. Mimo to, nie zawsze dieta i higiena są wystarczające. Jako że nie mogę być bierna to udałam się do apteki i kupiłam Diatomit amorficzna ziemia okrzemkowa . Ten produkt jest dla mnie najlepszym dodatkiem. Na pewno nie zamienię go na żadnego bubla.

Opinia użytkownika 2015-01-29 20:40

Dla pięknej skóry i zdrowych włosów i paznokci zaczęłam używać Diatomit amorficzna ziemia okrzemkowa . Składniki środka oddziałują na kondycję skóry i powodują, że struktura włosów zostaje wzmocniona. Trzeba tylko pamiętać o regularności.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.