Kategorie produktów

Gripex Noc

4.17 Dobry

ilość opinii: 12

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Gripex Noc

Gripex Noc to preparat dostępny w postaci tabletek. Preparat wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwkaszlowe. Preparat w szczególności rekomendowany jest dla osób, które borykają się z objawami przeziębienia i grypy (gorączka, ból głowy, bóle mięśniowe, bóle stawów).

Tabletki Gripex Noc zmniejszają obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych. Skład preparatu został opracowany tak, by delikatnie uspokajał i ułatwiał zasypianie i niwelował dyskomfort związany z dolegliwościami, który jest uciążliwy w szczególności w porze nocnej.

Lek Gripex Noc zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę, dekstrometorfan i chlorfeniraminę, które w całości wpływają korzystnie na kondycję organizmu oraz zapewniają spokojny sen bez niekomfortowych dolegliwości.

Skład

W składzie tabletek Gripex Noc znajdują się następujące substancje:

- substancje czynne (1 tabletka): paracetamol (500 mg), chlorowodorek pseudoefedryny (30 mg), bromowodorek dekstrometorfanu (15 mg), maleinian chlorfeniraminy (2 mg) 
- substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: skrobia żelowana, powidon, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, krzemionka koloidalna bezwodna, błękit brylantowy (E 133), indygotyna, lak (E 132); otoczka: polidekstroza, tytanu dwutlenek (E 171), hypromeloza, błękit brylantowy, lak (E 133), triacetyna, Makrogol 8000, Makrogol 400; tusz do nadruku: Opacode Black S-1-17823 (szelak, żelaza tlenek czarny (E 172), alkohol n-butylowy,alkohol izopropylowy, amonu wodorotlenek, glikol propylenowy)

Dawkowanie:

Lek Gripex Noc należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Sposób i droga podania: lek Gripex Noc należy stosować doustnie. Tabletkę należy przyjmować przed snem.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego w ciągu doby przedstawia się następująco:

Dorośli 1-2 tabletki < 8 na dobę
Dzieci powyżej 12. r. ż. j.w. < 8 na dobę

Nie przekraczać zalecanej dawki dobowej.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku Gripex Noc.

Lek Gripex Noc należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie. Lek może wpływać na zdolność obsługi pojazdów i maszyn. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Sara 2020-03-02 10:38

nienawidzę moich migren więc obowiązkowo posiadam leki w domu.

Ala 2018-08-07 14:22

Witam mam na imię Alicja i chciałabym przestrzec przed stosowaniem Gripex Noc. O zgrozo są tu prawie same pozytywne opinie gripexu i szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia jak taka sytuacja jest możliwa. Moja historia wygląda tak, że przeziębiłam się postanowiłam coś kupić na przeziębienie. Miła pani aptekarka zasugerowała, że powinnam kupić właśnie gripex Noc, bo jest już późno i pewnie niedługo pójdę spać. Miałam mieć po tym łagodny sen. Wróciłam do domu zażyłam, wzięłam kąpiel i po 30 minutach się zaczęło. Najpierw miałam zawroty głowy. Zaczęłam czuć się coraz gorzej. później doszło wysokie ciśnienie, serce waliło mi jak młot. Coś dziwnego zaczęło mi się dziać w żołądku i zwymiotowałam. Po powrocie z łazienki poczułam się lepiej, ale i tak nie mogłam zasnąć przez następne 3h. Doczytałam, ze Gripex Noc zawiera w swoim składzie PSEUDOEFEDRNYNA, która działa na emocje i dlatego lekarze jej nie zalecają. W każdym bądź razie ja już żadnego gripexu nie kupię, a resztę opakowania wyrzuciłąm do śmietnika.

Łucjan 2018-08-02 23:50

Gripex Noc genialnie radzi sobie z kaszlem ! Cenię sobie natychmiastowe działanie tego środka. Ode mnie 5 gwiazdek.

Albina 2018-07-10 14:13

Kiedy mojego lubego dopada kaszel, to natychmiast daję Gripex Noc . Nigdy mnie nie zawiódł.

Opinia użytkownika 2016-03-22 16:39

kiedy łapie nas grypa, ten środek najczęściej pomaga.

Gosia 2015-11-02 13:56

Nie da się ukryć, że w stanach chorobowych najgorsze i najmniej korzystne dla zdrowia są nieprzespane noce. A szczególnie w nocy dolegliwości są najbardziej widoczne. Wtedy z powodzeniem biorę Gripex Noc.

Herek 2015-04-02 10:42

Czy to na noc czy na dzień to dla mnie jakoś bez różnicy. Tym nocnym może troszkę jest mi lepiej zasnąc ale nie ma tutaj róznicy. Grunt, że ból przechodzi!

Matylda 2015-03-27 22:56

Jak szybko ktoś chce się pozbyć "wstępnych" objawów choróbska, to mogę go polecić. Przynajmniej u nie to działa i nie widzę żadnych problemów, gdy idzie o zastosowanie tego leku na noc.

Grupcio 2015-02-20 12:52

Pracuje blisko 15 godzin na dobę, w tym często w nocy i absolutnie nie mogę sobie teraz pozwolić na chorowanie. Uważam Gripex noc za skuteczny środek który mi to umożliwia jak coś się dzieje.

hiT! 2014-12-25 23:35

Na noc idealny rzeczywiście. Pomaga zasypiać, a to jest największa zaleta. Efekty widać po 15 minutach i można w prosty sposób zasnąć na szczęście!

Karolina Wander 2014-12-20 12:00

Rewelacyjny lek! Stostuje go przeważnie pod wieczór aby móc normalnie bez bólu pracować oraz zasnąć później. Działa szybko i skutecznie.

Wiktor 2014-12-15 12:32

Nie widzę różnicy pomiędzy normalnym gripexem na tym. Czy to ma znaczenia czy to jest na noc czy na dzień. Nie mam problemów z zasypianiem więc może to przez to jest.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.