Kategorie produktów

Menthosept

Menthosept

4.62 Bardzo dobry

ilość opinii: 13

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Menthosept

Tabletki do ssania Menthosept to lek stosowany do odkażania jamy ustnej, gardła oraz dziąseł w przebiegu bakteryjnych i grzybiczych stanów zapalnych.

Preparat Menthosept zawiera chlorek cetylopirydyniowy, działający bakteriobójczo oraz grzybobójczo. Lek ten stosuje się również w stomatologii w celu odkażania jamy ustnej oraz przy zapaleniu dziąseł.

Skład

Komponenty tabletek Menthosept są następujące:

- substancją aktywną jest chlorek cetylopirydyniowy;

- pozostałe komponenty tego preparatu to sorbitol, celuloza mikrokrystaliczna, guma guar, powidon K-25, magnezu stearynian, aromat miętowy oraz acesulfam potasowy.

Dawkowanie:

Dawkowanie leku Menthosept powinno odbywać się tak, jak zlecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce produktu.

Zalecana dawka produktu Menthosept do przyjęcia w ciągu dnia to: 

- dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: leczniczo - ssać 1 tabletkę co 1-2 godziny (przy czym nie więcej niż 8 tabletek na dobę), profilaktycznie - 2-3 tabletki na dobę;
- dzieci w wieku powyżej 6 lat: leczniczo - ssać 1 tabletkę co 2-3 godziny.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Menthosept. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.

Lek Menthosept należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Pius 2020-02-01 17:30

pierwszorzędny lek na zmiany w buzi i już

Metody 2019-12-28 19:29

Wybieram ten lek na bolące gardło. natychmiastowa ulga daje się odczuć.

Opinia użytkownika 2018-12-17 14:06

Od tygodnia drażnią mnie potworne bóle dziąseł... To jest mega nie do wytrzymania! Postanowiłem już nie czekać i udałem się do apteki. Tam kupiłem Menthosept . Słyszałem, że ten specyfik jest skuteczny w tym, co mi dolega. Z problemami typu zapalenie jamy ustnej nie ma, że przejdzie.

Justyna 2018-07-15 11:24

Grzybica jamy ustnej... kiedyś to była dla mnie abstrakcja, a teraz sama się z tym borykam! Czytałam sporo newsów i wypowiedzi ekspertów i myślę, iż wywołana ona jest tym, że za dużo jem drożdży Używam Menthosept ... Ten środek serio szybko zwalcza grzybicę!

Alf 2018-06-27 00:25

Biorę Menthosept z zalecenia lekarza już dłuższy czas, na problemy z przewlekłym zapaleniem gardła. Nie mam żadnych efektów ubocznych.

Dionizy 2018-05-25 16:53

Jestem nauczycielem i wykładowcą i muszę dbać o gardło, bo muszę dużo mówić na zajęciach. Trzymam zawsze przy sobie Menthosept . Bezapelacyjnie najskuteczniejszy środek:)

Eufemia 2018-04-10 13:33

Bez zdrowego gardła nie mogę pracować. Często i gęsto zdarza mi się zaniemówić:( Mam w szufladzie Menthosept . W takich sytuacjach ten środek jest spoko.

Opinia użytkownika 2017-12-19 16:35

Aby zwalczyć zmiany , które mam ostatnio w ustach używam Menthosept ... Uważam, że nic tak jak on nie oddziałuje tak skutecznie na to schorzenie :) Gorąco polecam.

Ludwina 2017-10-19 17:20

Piekące afty to strasznie bolesna przypadłość. By było lżej można śmiało wypróbować Menthosept

Aleksandra 2017-05-29 11:36

Menthosept jak dla mnie jest spoko i jest skuteczny :)

Ewaryst 2016-11-29 20:33

Najprostsze sposoby na drożdżaki w ustach nie dały rady:/ No nic, trzeba było pójść do apteki. Zakupiłem Menthosept , trzymam kciuki , że pomoże mi pozbyć się problemu.

Narcyz 2016-10-20 15:30

Mocno irytuje mnie powracające zapalenie i generalnie stan zapalny w ustach. Niestety nie wszystkie ziołowe specyfiki się sprawdzają w tym przypadku. Pani farmaceutka dała mi znać o Menthosept ... Staram się o tym pamiętać i zmiany w ustach wydają się być mniejsze.

Grażyna 2015-02-03 11:11

Stosowałam suplementy diety , które doprowadziły do tego , że dopadło mnie zapalenie dziąseł. Bolą mnie dziąsła, a do tego odkłada się kamień na zebach... Towarzyszy temu też obrzmiałość szyjek zębowych... i niesmak... :( Zaczęłam testowanie preparatu Menthosept i wierzę, że da radę!

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.