Kategorie produktów

Elofen

Elofen

4.4 Dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Elofen

Elofen to produkt leczniczy w postaci syropu syropu, który wykazuje działanie przeciwzapalne oraz rozkurcza oskrzela.

W składzie preparatu znajduje się substancja czynna: fenspiryd - substancja ta wykazuje działanie przeciwzapalne oraz rozkurczające. Ponadto preparat łagodzi podrażnienia i minimalizuje obrzęk. Syrop działa przeciwkaszlowo oraz przyczynia się do zmniejszenia wydzielania śluzu. Elofen wskazany jest w leczeniu chorób zapalnych płuc i oskrzeli. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku poniżej 2. roku życia.

Skład

Substancją czynną leku Elofen jest fenspirydu chlorowodorek. 1 ml syropu zawiera 2 mg fenspirydu chlorowodorku.

Ponadto lek zawiera: metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, sorbinian potasu, glicerol, sacharozę, sacharynę sodową lukrecję (suchy wodny wyciąg z korzeni), aromat pomarańczowy płynny 02 278, kwas solny rozcieńczony, wodę oczyszczoną.

Dawkowanie:

Dawkowanie leku Elofen powinno odbywać się tak, jak zalecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce produktu. Zalecana dawka preparatu Elofen do zażycia to:

- dorośli - od 45 ml do 90 ml syropu na dobę,

- dzieci powyżej 2. roku życia: masa ciała poniżej 10 kg - od 10 ml syropu do 20 ml syropu na dobę. U dzieci o masie ciała powyżej 10 kg - od 30 ml syropu do 60 ml syropu na dobę.

 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu Elofen. Nie stosować podczas ciąży i karmienia piersią.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25’C, w oryginalnym opakowaniu. Lek Elofen należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu. Po pierwszym otwarciu opakowania lek nadaje się do stosowania w ciągu 3 miesięcy. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Aida 2018-07-25 10:24

W okresie jesiennym bardzo często łapię rozmaite infekcje. Zwykle objawy zaczynają się od potwornego bólu gardła i niemocy w płucach... Nie martwię się, gdyż mam przy sobie Elofen . Ten środek na zapalenie oskrzeli jest najlepszy.

Eryk 2017-06-01 13:35

No niestety, należę do wąskiego grona osób uczulonych na chlorowodorek fenspirydu, co wydało się po wypiciu tego syropu :(

nanka 2017-05-29 15:29

Działa bardzo dobrze

viola 2016-12-15 15:51

bardzo fajnie działa

Kamila 2015-02-26 17:59

Nie lubię kaszlu. Dobrze, że jest Elofen - dla mnie najlepszy!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.