Kategorie produktów

Vicks SymptoMed Max

Vicks SymptoMed Max

4.67 Bardzo dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Vicks SymptoMed Max

Vicks SymptoMed Max to produkt leczniczy dostępny w postaci saszetek z granulatem do sporządzania roztworu do picia. Lek rekomendowany jest dla osób, które borykają się z objawami przeziębienia i grypy.

Wskazaniem do stosowania leku Vicks SymptoMed Max są następujące objawy: gorączka, ból głowy, ból gardła, przekrwienie błony śluzowej nosa i zalegająca wydzielina.

Prdukt Vicks SymptoMed Max należy do leków złożonych. W jego formulacji zawarte są trzy substancje czynne: paracetamol, gwajafenezyna i chlorowodorek fenylefryny. Paracetamol należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe.  

Chlorowodorek fenylefryny to syntetyczna amina sympatykomimetyczna, którą kojarzy się z lekami przeciwhistaminowymi. Jej działanie polega na skurczaniu naczyń w celu zmniejszenia obrzęku, a tym samym złagodzenia dolegliwości układu oddechowego, np. nieżytu nosa. 

Gwajafenezyna to lek z grupy środków wykrztuśnych. 

Skład

W składzie saszetek z granulatem Vicks SymptoMed Max znajdują się następujące substancje: 

substancje czynne paracetamol 500 mg, gwajafenezyna 200 mg i fenylefryny chlorowodorek 10 mg.
pozostałe składniki sacharoza, kwas cytrynowy, kwas winowy, sodu cyklaminian, sodu cytrynian, aspartam (E951), acesulfam potasowy (E950), mentol w proszku, aromat cytrynowy, aromat soku cytrynowego, żółcień chinolinowa (E104). 

 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Vicks SymptoMed Max należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Vicks SymptoMed Max należy stosować doustnie, w postaci gorącego napoju. Zawartość saszetki należy rozpuścić w  250 ml gorącej (ale nie wrzącej) wody.

Zalecane dawkowanie produktu w ciągu doby to:

Wiek Dawka pojedyncza Odstęp czasowy Dawka dobowa
dorośli 1 saszetka co 4-6 godzin 4 saszetki
dzieci powyżej 12. roku życia j.w. j.w. j.w.

Nie przekraczać wskazanej dawki dobowej.

Lek jest przeznaczony do stosowania krótkotrwałego. Jeśli po 3 dniach objawy nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu leczniczego Vicks SymptoMed Max.

Produkt leczniczy Vicks SymptoMed Max należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować u dzieci poniżej 12. lat. Produkt nie jest wskazany dla kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią. 

Leku nie należy stosować m.in. u osób z chorobą serca, wątroby lub nerek, w przypadku nadczynności tarczycy, a także przy nadciśnieniu (pozostałe przeciwwskazania zawarte są w ulotce). 

Produktu leczniczego nie należy stosować po upływie terminu ważności. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Romana 2020-04-23 09:19

Najskuteczniejsza rzecz na wysoką temperaturę! Każdorazowo potrafi ją obniżyć. W pakiecie łagodzi dolegliwości bólowe

Jarek 2020-04-19 10:29

Dobry lek szybko i skutecznie działa polecam

Opinia użytkownika 2018-07-25 11:26

NIedrożny nos okropnie daje mi popalić ... Próbowałem już różne preparaty lecz to wciąż nie było to.... Vicks SymptoMed Max jest mym świeżutkim odkryciem . Jakość działania produktu szacuję na 4 gwiazdki.

Natalia 2018-04-21 15:58

Vicks SymptoMed Max zawiera paracetamol i chlorowodorek fenylefryny - można powiedzieć, że są to dwie podstawowe substancje, kiedy już witaminka C nie poratuje odporności. Dlatego wiem, co stosować, gdy odporność pada.

Janisław 2017-09-24 15:03

Jakieś przeziębienie mnie złapało. Za oknem coraz ładniej a ja się męczę. Liczę na to, że Vicks SymptoMed Max pomoże tak dobrze jak zawsze!

radek 2016-02-19 13:01

Pomaga na przeziebienie,szybkie działalnie.Skuteczne.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.