Kategorie produktów

Baldivian Noc

Baldivian Noc

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 1

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Baldivian Noc

Baldivian Noc to roślinny produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek drażowanych. Wskazaniem do stosowania niniejszego leku są problemy związane z bezsennością, a także trudności z zasypianiem i częstym przebudzaniem się w nocy. 

Głównym składnikiem leku Baldivian Noc jest wyciąg z kozłka lekarskiego. Kozłek lekarski jest bliżej znany jako waleriana. Jest to substancja posiadająca właściwości uspokajające i wyciszające. Z tego powodu jest stosowany w celu wprowadzenia organizmu w stan relaksu przed planowanym snem.

Działanie kozłka lekarskiego jest także udokumentowane w przypadku stanów łagodnego napięcia nerwowego a także w trudnościach z zasypianiu, które mogą pojawiać się na tle nerwowym.  

Skład

Składniki leku Baldivian Noc

substancje czynne wyciąg suchy z korzenia kozłka lekarskiego. Każda tabletka drażowana zawiera 441,35 mg wyciągu (jako suchy wyciąg) z Valeriana officinalis L., s.l., korzeń (co odpowiada 2,65 g – 3,27 g korzenia kozłka lekarskiego). Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% (V/V).
pozostałe składniki maltodekstryna, krzemionka koloidalna bezwodna, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian; otoczka cukrowa tabletki: sacharoza, talk, wapnia węglan, tytanu dwutlenek (E 171), guma arabska suszona rozpyłowo, szelak, Makrogol 6000, Capol 600 Pharma (wosk biały, wosk Carnauba, szelak, etanol), Powidon K 25, olej rycynowy oczyszczonu, potasu diwodofosforan, Indygotyna (E 132).

Dawkowanie:

Lek Baldivian Noc należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Sposób i droga podania: produkt Baldivian Noc należy zażywać doustnie, przed snem, popijając odpowiednią ilością wody.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego w ciągu dnia:

Wiek Dawka pojedyncza* Kiedy?
dorośli 1 tabletka drażowana około 1 h przed snem
młodzież powyżej 12. r. ż. j.w. j.w.

*W przypadku konieczności dodatkowo ta sama dawka (1 tabletka) w godzinach wieczornych.

Jeśli po 14 dniach stosowania nie nastąpiła poprawa, należy zwrócić się do lekarza.

Nie przekraczać wskazanej dawki do stosowania. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego Baldivian Noc.

Produkt Baldivian Noc należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Nie zaleca się stosowania preparatu u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Basia 2018-12-23 23:18

Gdy nie mogę spać, zawsze mam pod ręką Baldivian Noc. Ten produkt to dla mnie ratunek na nieprzespane noce. Rano budzę się wypoczęta i pełna energii.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.