Kategorie produktów

Valerin Forte

Valerin Forte

4.54 Bardzo dobry

ilość opinii: 13

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Valerin Forte

Valerin Forte to lek roślinny zalecany przede wszystkim osobom zmagającym się z zaburzeniami nerwowymi i żyjącym w ciągłym napięciu i przewlekłym stresie, zmagającym się z pobudzeniem emocjonalnym i nerwowym. 

Stosowanie niniejszego leku korzystnie wpływa na funkcje psychologiczne, pomaga w uspokojeniu się i zniwelowaniu skutków nerwowego stylu życia, do których można zaliczyć liczne problemy z zasypianiem, bóle serca i bóle w klatce piersiowej oraz przyśpieszone tętno. Pomaga zwalczyć bezsenność, częste budzenie się w nocy i płytki sen. 

Valerin Forte może być pomocniczo stosowany w przypadku zaburzeń żołądkowo-jelitowych na tle nerwowym.

Skład

Składniki leku Valerin Forte są następujące:

- substancje czynne: wyciąg suchy z korzenia kozłka lekarskiego 200mg/1 tabletka, ekstrahent etanol 70% (v/v),

- substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, mannitol, stearynian magnezu, laurylosiarczan sodu, krzemionka koloidalna, otoczka cukrowa: sacharoza, talk, guma arabska, brąz HT E 155, wosk Carnauba.

Dawkowanie:

Lek Valerin Forte należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek należy przyjmować doustnie. Zalecane dawkowanie produktu leczniczego w ciągu doby:

Dorośli i osoby w podeszłym wieku 1-2 tabletki 3 razy na dobę
Młodzież powyżej 12 r. ż. j.w. j.w.
Młodzież poniżej 12 r. ż.  Nie stosować

W trudnościach z zasypianiem: 2-3 tabletki pół godziny przed snem.

Nie przekraczać zalecanej dobowej dawki leku. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników leku Valerin Forte. Lek zawiera laktozę i sacharozę.

Lek Valerin Forte należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Działanie leku może wpływać negatywnie na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę mazyn. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-09-19 20:36

niefajna sytuacja. Od niemal kilku tygodni nie czuję się do końca zrównoważona. To skutek problemów w moim domu. koniec. Mam serdecznie dość. Najwyższy czas na ziołowe lekarstwo.

Walerian 2020-01-27 16:13

ciężko mi szybko zasypiać raczej jak po grudzie. zmiana na lepsze nadeszła wraz z przyjmowaniem tego środka.

Amadea 2018-11-02 23:00

W moim przypadku bezsenność to reakcja na stres w domu. Valerin Forte wycisza i pomaga zasnąć.

Fabian 2017-10-31 11:21

Sen jest dla organizmu regeneracją. Istotna jest jego jakość i długość. Zdrowy sen jest ważny dla organizmu, a jak występują problemy ze snem warto przyjmować Valerin Forte . Preparat ma w składzie substancje które posiadają właściwości wyciszające i usypiające. Dzięki temu można łatwo i szybko zasnąć.

Rita 2016-11-09 12:48

stosowalam na nerwobole w klatce piersiowej, lek zadzialal szybko i skutecznie. Przyniósł ulgę i spokój ale nie sprawiał, że byłam senna. Bardzo na plus

Teresa C. 2015-08-10 23:24

Od paru tygodni miałam właśnie problemy z bólem w okolicach klatki piersiowej a do tego cierpiałam także na duszność/bezsenność właśnie na tle nerwowym. Dość wiele w moim życia się pozmieniało, dlatego musiałam jakoś sobie z tym poradzić. Niestety wszystko mnie przerosło, dlatego musiałam sięgnąć po jakieś leki na uspokojenie. W aptece polecili mi właśnie Valerin Forte i moim zdaniem był to dobry wybór, teraz nie żałuję. Chyba po drugiej tabletce zaraz przyniósł ulgę i człowiek mógł trzeźwiej myśleć. 4/5

Ligia 2015-04-20 23:35

Mam stresującą pracę :( Do tego denerwuje mnie taki starszy pracownik:/ Zakupiłam w aptece Valerin Forte :) Dobrze sobie radzi:) Ten produkt działa uspokajająco...

Valerin 2015-02-27 23:26

Czuć zdecydowany relaks. Valerin Forte o wiele lepiej pozwala mi spędzić resztę dnia! Czasami jedna wiadomość rujnuje mój dzień, ale na szczęście po tym leku jest inaczej!

Kinga 2015-02-26 13:14

Eliminuje te wszystkie objawy, z którymi zmagam się w okresie zwiększonego stresu, np. na uczelni przed egzaminami. Valerin Forte pomaga mi się uspokoić.

Stefania 2015-02-12 14:39

Zdecydowanie, zdecydowanie za dużo kosztuje jak na dłuższe stosowanie :(

Dorota 2015-02-05 12:30

Dzięki temu lekowi rzadziej budzę się w nocy, a biorę go dopiero od tygodnia! Chciałabym zupełnie wyeliminować ten problem.

Hunter 2014-12-28 20:03

Świetne działanie uspokojące, można w prosty i szybki sposób poczuć się inaczej. Już po 15 minuta nie czuje takiej przytłoczającej sytucji i to pomoga mi bardzo!

Katarzyna Wartan 2014-12-25 22:54

Stosowanie tego leku przez kilka miesięcy przyniosło mi bardzo dużą ulgę. Miałam wielkie nerwobóle, które spowodowały problemy w moim życiu prywatnym oraz zawodowym. Po zastosowaniu tego leku objawy o wiele ustąpiły i już czuje się zdecydowanie lepiej.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.