Kategorie produktów

Bepanthen Plus

Bepanthen Plus

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 2

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Bepanthen Plus

Bepanthen Plus to produkt leczniczy dostępny w postaci kremu. Preparat przeznaczony jest do odkażania małych ran (zadrapania, oparzenia, pęknięcia skóry, skaleczenia, otarcia, odparzenia, zapalenia skóry).

Krem Bepanthen Plus przeznaczony jest do stosowania zewnętrznego.

W składzie leku znajdują się dekspantenol i chlorowodorek chlorheksydyny. Działanie dekspantenolu polega na tym, że substancja ta ulega przekształceniu pod powierzchnią skóry w kwas pantotenowy. Ten natomiast odgrywa ważną rolę w procesie regeneracji i gojenia ran. 

Chlorowodorek chlorheksydyny jest substancją o właściwościach bakteriobójczych. W szczególności oddziałuje na bakterie przyczyniające się do powstawania zakażeń. 

Skład

W składzie kremu Bepanthen Plus znajdują się następujące substancje: 

substancje czynne dekspantenol i chlorheksydyny chlorowodorek. 1 gram kremu zawiera 50 mg dekspantenolu i 5 mg chlorheksydyny chlorowodorku. 
pozostałe składniki lakton kwasu pantotenowego, alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, wazelina biała, parafina ciekła, lanolina, makrogolu stearynian, woda oczyszczona.

 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Bepanthen Plus należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt Bepanthen Plus należy stosować zewnętrznie na skórę. Przeznaczony do stosowania miejscowego. 

Instrukcja użycia: lek nakładać kilka razy na dobę, w zależności od indywidualnych potrzeb, na oczyszczone rany lub miejsca objęte stanem zapalnym. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku Bepanthen Plus.

Produkt leczniczy Bepanthen Plus należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować w przypadku przerwania błony bębenkowej. Kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed użyciem produktu leczniczego. Należy unikać stosowania leku na większe powierzchnie skóry. 

Należy unikać kontaktu leku z oczami, uszami i błonami śluzowymi. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Izka 2016-03-30 00:15

Bepanthen Plus to dobry produkt, żeby odkazić drobne rany i otarcia. Gojenie ran jest ważne i trzeba zadbać, by proces ten przebiegał sprawnie.

Alan 2015-11-03 14:46

Wywaliłem się na rowerze i cały bok uda aż do krwi zdarłem. Piekło jak cholera. Wieczorem żona posmarowała mi ranę Bepanthen'em Plus. Początkowo zapiekło, ale już po kilku chwilach poczułem ulgę. Wiem, ze gdybym tego niczym nie posmarował to pewnie bym pół nocy nie przespał. Rano wstałem ze strupem i powiem szczerze, że byłem w szoku jak szybko się goi. Gdzieś po miesiącu nie było ani blizny ani strupa, więc jestem bardzo zadowolony. Widzę, że nie ma jeszcze żadnych opinii o produkcie Bepanthen Plus, ale coś co ma tak niską cenę działa świetnie.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.