Kategorie produktów

Contix ZRD tabletki

Contix ZRD tabletki

4.0 Dobry

ilość opinii: 1

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Contix ZRD tabletki

Contix ZRD tabletki to produkt leczniczy wskazany do stosowania w doraźnym i krótkotrwałym leczeniu objawowym symptomów choroby refluksowej przełyku. Produkt jest przeznaczony do osób dorosłych. 

Choroba refluksowa polega na cofaniu się treści pokarmowej wraz z zawartym w niej kwasem solnym, który ma działanie drażniące na drogi pokarmowe. Mogą wtedy wystąpić dolegliwości znane jako zgaga, a więc palenie i pieczenie, kwaśne odbijanie i uczucie nieprzyjemnego smaku w ustach. Refluksowi może sprzyjać problem nadmiernej aktywności enzymu odpowiedzialnego za wytwarzanie kwasu żołądkowego. 

Zawarta w leku substancja czynna to pantoprazol. Działanie pantoprazolu polega na blokowaniu aktywności tego enzymu, dzięki czemu dochodzi do przywrócenia równowagi na poziomie dróg pokarmowych i procesów trawiennych. Należy jednak pamiętać, że leku Contix ZRD tabletki nie stosuje się w celu natychmiastowej eliminacji objawów.

Skład

W składzie leku Contix ZRD tabletki znajdują się:

substancja czynna pantoprazol. Jedna tabletka dojelitowa zawiera 20 mg pantoprazolu (w postaci pantoprazolu sodowego półtorawodnego).
substancje pomocnicze rdzeń: skrobia kukurydziana żelowana, sodu stearylofumaran, krzemionka koloidalna bezwodna, krospowidon, mannitol, celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza, sodu wodorowęglan; otoczka: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek, makrogol 3350, talk, kopolimer kwasu metakrylowego typu C, trietylu cytrynian, krzemionka koloidalna bezwodna, sodu wodorowęglan, sodu laurylosiarczan, żelaza tlenek czerwony (E 172), żelaza tlenek żółty (E 172).

 

Dawkowanie:

Lek Contix ZRD tabletki należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt leczniczy Contix ZRD tabletki należy stosować doustnie, przed posiłkiem. Zalecane dawkowanie leku: 1 tabletka na dobę. Tabletkę należy popić wodą. Stosować przez kolejne 2-3 dni.

Stosowanie leku należy zakończyć wraz z ustąpieniem objawów. Jeśli po 2 tygodniach objawy nie ustępują należy skonsultować się z lekarzem. Bez porozumienia z lekarzem nie należy stosować leku przez okres dłuższy niż 4 tygodnie. 

Nie przekraczać zalecanej dobowej dawki. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu leczniczego Contix ZRD tabletki.

Produkt Contix ZRD tabletki należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie należy stosować leku w przypadku ciąży i karmienia piersią. Lek nie jest przeznaczony dla osób, które stosują inhibitory proteazy wirusa HIV, takie jak atazanawir, nelfinawir (stosowane w leczeniu zakażenia HIV). Produkt nie jest wskazany dla osób poniżej 18. roku życia. 

Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu. Należy zachować ostrożność w różnych przypadkach, jak np. choroba wrzodowa żołądka, podeszły wiek, problemy z wątrobą, żółtaczka i inne. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Bartek 2018-11-21 21:00

Zgaga jest nieprzyjemna. To kwaśne odbijanie powoduje straszny dyskomfort o czym się przekonałem nie raz. Stwierdziłem, że wypróbuję ten produkt i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.