Kategorie produktów

Fervex Junior

Fervex Junior

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 1

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Fervex Junior

Fervex Junior to produkt leczniczy w postaci granulatu do wykonania roztworu do picia. Wskazaniem do stosowania niniejszego leku są stany grypopodobne. Lek ten stosuje się w objawowym leczeniu przeziębienia (ból głowy, stany gorączkowe, zapalenie gardła).

Fervex Junior to lek złożony. W składzie leku znajduje się paracetamol, maleinian feniraminy i kwas askorbowy. Paracetamol wykazuje właściwości przeciwbólowe. Zmniejsza więc odczuwane dolegliwości bólowe o łagodnym i umiarkowanym stopniu nasilenia. 

Maleinian feniraminy zmniejsza przekrwienie błon śluzowych nosa, dzięki czemu udrożnia nos i zatoki. Eliminuje także odruch kichania. Kwas askorbowy jest bliżej znany jako witamina C. Jest to składnik, który wzmacnia system odpornościowy, a dodatkowo, jako antyoksydant, chroni przed wolnymi rodnikami. 

Skład

Skład leku Fervex Junior

substancje czynne paracetamol 280 mg, kwas askorbowy 100 mg i maleinian feniraminy 10 mg. 
pozostałe składniki

mannitol, kwas cytrynowy bezwodny, powidon, magnezu cytrynian bezwodny, acesulfam potasowy, aromat malinowy*

*skład aromatu malinowego: maltodekstryna, aromat malinowy 054428A, Permastabil 505528RI, skrobia modyfikowana (E1450), czerwień Allura AC (E129), błękit brylantowy FCF (E133), żółcień pomarańczowa FCF (E110), sodu chlorek i (lub) sodu siarczan

 

Dawkowanie:

Lek Fervex Junior należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Fervex Junior należy stosować doustnie. Zawartość saszetki należy rozpuścić w dostatecznej ilości zimnej lub gorącej wody.

Zalecane dawkowanie leku w ciągu doby przedstawia się następująco:

Wiek Dawka pojedyncza Częstość
młodzież 12-15 lat 1 saszetka 4x na dobę
dzieci 10-12 lat j.w. 3x na dobę
dzieci 6-10 lat j.w. 2x na dobę

Leku nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez porozumienia z lekarzem.

Nie przekraczać wskazanej do stosowania dawki preparatu.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu leczniczego Fervex Junior. Lek Fervex Junior należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 6. roku życia, w okresie ciąży i karmienia piersią.

Produkt leczniczy Fervex Junior nie jest wskazany osobom z niewydolnością wątroby lub nerek, a także u osób, u których występuje rozrost gruczołu krokowego z towarzyszącą retencją moczu. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Teresa 2018-06-15 22:51

Fervex Junior bardzo pomaga dzieciom. Stosuję go zawsze w okresie jesienno-zimowym. Dzieciaki go uwielbiają, a przy tym mam pewność, że będą zdrowe i nie grozi im infekcja.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.