Kategorie produktów

Pelogel

Pelogel

4.5 Bardzo dobry

ilość opinii: 4

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Pelogel

Pelogel to produkt leczniczy dostępny w postac żelu borowinowego.

Wskazaniem do stosowania żelu borowinowego Pelogel są dolegliwości jamy ustnej, jak np: zapalenie dziąseł oraz zapalenie przyzębia, czyli paradontoza. 

W składzie preparatu znajduje się wyciąg z borowiny oraz olejek miętowy.

Wodny wyciąg borowinowy to substancja czynna, która wykazuje właściwości przeciwzapalne i ściągające. W wyciągu z borowiny znajdują się kwasy humusowe i to one wykazują korzystny wpływ na jamę ustną.

Składniki żelu Pelogel poprawiają mikrokrążenie, a to pozwala zredukować nacieki w wysięki stanów zapalnych. 

Skład

W składzie żelu Pelogel znajdują się następujące substancje: 

substancja czynna wodny wyciąg borowinowy
substancje pomocnicze glicerol 85%, olejek miętowy, etylu parahydroksybenzoesan, etanol 96%, woda oczyszczona, metyloceluloza 

 

Dawkowanie:

Lek Pelogel należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Sposób i droga podania: lek Pelogel należy stosować na dziąsła. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych. 

Zalecana dawka jednorazowa to ok. 2,5 g żelu (1/2 łyżeczki). 

Instrukcja użycia: przy pomocy miękkiej szczoteczki lub opuszka palca masować żelem dziąsła przez ok. 1 minutę (2-3 razy dziennie).

Po zastosowaniu preparatu nie jeść i nie pić przez około 1/2 godziny.

Stosować przez ok. 2-3 tygodnie. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu Pelogel.

Lek Pelogel należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie jest wskazany u dzieci.Kobiety w ciąży i w okresie karmienia powinny skonsultować się z lekarzem. Leku nie stosować w ostrych stanach zapalnych przyzębia, dziąseł i jamy ustnej. Zawiera etanol. 

Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Maryna 2018-09-30 10:59

Paradontoza zaczyna się niewinnie - kamieniem nazębnym. Ten zaś może prowadzić do stanu zapalnego a zęby mogą wypaść. Pelogel to produkt który warto mieć w profilaktyce. Poza tym słyszałam, że dobry i w miarę w rozsądnej cenie.

Błażej 2017-11-19 15:18

Mocno wkurza mnie chroniczne zapalenie dziąseł. Niestety nie wszystkie domowe produkty mogą coś z tym zdziałać. Pani farmaceutka zarekomendowała mi Pelogel . Używam i chyba są widoki na poprawę.

Sława 2017-08-03 12:32

Nie ma co życzyć nikomu takich problemów jak non stop podrażnione dziąsła. Owszem, że istnieją poważeniejsze zmartwienia.... Lecz ja mam takiego pecha. Co prawda Pelogel pomaga ale potrzebuję jeszcze lepszego rozwiązania!

Sandra 2017-01-08 13:08

Ten żel bardzo pomógł mi w dolegliwościach dziąseł. Okazało się, że jest dobry, bezpieczny i odpowiedni dla wrażliwej jamy ustnej. Pelogel na pierwszym miejscu.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.