Kategorie produktów

Nifuroksazyd Richter

Nifuroksazyd Richter

4.38 Dobry

ilość opinii: 16

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Nifuroksazyd Richter

Nifuroksazyd Richter to lek dostępny w postaci kapsułek twardych. Wskazaniem do stosowania tabletek jest biegunka (ostra lub przewlekła), której przyczyną może być m.in. zatrucie pokarmowe.

Substancja czynna leku, czyli nifuroksazyd, jest lekiem przeciwbakteryjnym. Nie wchłania się z przewodu pokarmowego, rozpoczyna swoje działanie w jelitach, gdzie zmniejsza ich aktywność, powodując tym samym wolniejsze przechodzenie treści pokarmowej w jelitach. 

Proces ten z kolei zmniejsza parcie na stolec, co reguluje ilość i częstość wypróżnień.

Skład

Substancją czynną leku jest Nifuroksazyd Richter jest nifuroksazyd.

Pozostałe składniki to: skrobia kukurydziana, skrobia żelowana kukurydziana, sacharoza, magnezu stearynian, żelatyna, żelaza tlenek żółty, tytanu dwutlenek.

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Nifuroksazyd Richter należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek podawać doustnie według poniższych zaleceń:

wiek dawka jednorazowa częstotliwość przyjmowania leku
dorośli 1 kapsułka co 6 godzin
dzieci powyżej 7. r. ż. j.w. j.w.

Maksymalna dawka leku to 4 kapsułki dobowo. Nie należy jej przekraczać.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu leczniczego Nifuroksazyd Richter. Kobiety w ciąży i w okresie karmienia, przed przyjęciem leku powinny skonsultować się z lekarzem bądź farmaceutą.

Lek Nifuroksazyd Richter należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować u dzieci poniżej 7. roku życia. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na etykiecie. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Ireneusz 2020-06-04 18:07

żona wykupiła w aptece to lekarstwo na grypę żołądkową. Działa OK.

Napoleon 2020-03-28 11:59

mama kupiła mi w aptece to lekarstwo na rozwolnienie. Sprawdza się pierwszorzędnie.

Opinia użytkownika 2018-03-09 14:06

Od jakiegoś czasu doskwiera mi straszny ból żołądka. Czuję tam ucisk i potężne skurcze. Musiałem się zatruć czymś. To pewnie ta zeszłotogodniowa parapetówka u sąsiada. Narobiłem sobie problemu i teraz mam. Słyszałem, że jest taki preparat o nazwie Nifuroksazyd Richter . Czy ktoś go stosował? Pomaga? Jestem zdesperowany.

Opinia użytkownika 2017-05-04 17:42

Zaledwie w ubiegłym miesiącu strasznie znosiłem biegunkę po zjedzeniu sushi. Tym niekorzystniej dla mnie, że byłem nie w zaciszu domowym a na wyjeździe. Niezwłocznie zacząłem stosować Nifuroksazyd Richter ... i dzięki temu mi przeszło.

Oxi 2016-12-25 00:30

Przy stałych ostrych problemach z biegunką to bardzo dobre rozwiązanie Nifuroksazyd Richter jeszcze nigdy mnie nie zawiódł i zawsze jestem z tego środka zadowolona :)

Opinia użytkownika 2016-09-30 10:06

Zeszły weekend był dla mnie masakryczny. Miałem jednodniową biegunkę zupełnie nie wiedzieć, czemu... Musiałem zjeść coś nieświeżego no ale nie ma już czego roztrząsać ponieważ wziąłem Nifuroksazyd Richter . Produkt uwalnia się dopiero w jelitach i szybko rozprawia się z problemem.

Natalia 2016-04-17 15:34

Miałam jakiś czas temu ostry napad biegunkowy. Nifuroksazyd Richter mi pomógł.

Omen 2015-11-09 00:36

W moich terenach Nifuroksazyd Richter jest bardzo znanym lekiem i używanym. Działa i szybko można zauważyć efekt działania. Polecam!

GetYou 2015-04-08 12:52

Od kilku miesięcy stosuje Nifuroksazyd i zawsze pomaga mi kiedy mam biegunkę czy problemy z wzdętym brzuchem. Działa 5/5 także daje 5

Richter 2015-03-21 20:48

Pozytywnie wpłyneło na mój układ pokarmowy. Teraz o wiele lepiej się czuje i wiem, że to mi pomaga. Warto jest to stosować i zapobiegać biegunce.

Anna41 2015-03-16 19:03

Ja myślałam że u mnie zadziała lepiej, ale na biegunkę tam średnio pomógł. Ale z drugiej strony nie ma tak źle, przynajmniej jakoś do pracy poszłam :)

Bieguner 2015-01-27 23:30

Lepszego leku jeszcze nie stosowałam i nie wiem czy będę miała okazję. Odpowiednia cena to bardzo duży plus, polecam to sprawdzić!

Parantor 2015-01-27 23:29

Działa! Efekt można rozpoznać po 30 minutach, a nawet mniej to jest czas max moim zdaniem. Tak działa na mnie i już zapominam o biegunce na szczęście.

Jador 2015-01-27 23:28

Działa tylko trzeba mu dać troszkę czasu na rozkręcenie w organizmie. Można na nim polegać i polecam gorąco!

Jambul 2015-01-27 23:27

Działa na ostre stany, jednakże jeżeli chodzi o przewlekłe to muszę przyznać, że są pewne ale. Nie polecam Nifuroksazyd-u Richter dla przewlekłych stanów.

Matylda 2015-01-27 23:26

Środek działa jak błyskawica. Radzi sobie nawet z ostrymi biegunkami, dlatego muszę mu dać 5/5 !

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.