Kategorie produktów

Pangrol 10 000

Pangrol 10 000

4.21 Dobry

ilość opinii: 14

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Pangrol 10 000

Lek Pangrol jest preparatem przeznaczonym do stosowania wspomagającego w przypadku, kiedy u pacjenta występują zaburzenia trawienia, które związane są z niewydolnością trzustki.

Substancją czynną leku Pangrol jest zawarta w nim pankreatyna, która stanowi mieszaninę enzymów trzustkowych pochodzenia zwierzęcego. Uzupełniają one ludzkie enzymy trzustkowe, a ich działanie pozwala na poprawne trawienie oraz wchłanianie się niezbędnych składników odżywczych.

Brak enzymów trzustkowych albo ich niewystarczająca ilość może być spowodowana wieloma różnymi dolegliwościami, między innymi przewlekłym zapaleniem trzustki, mukowiscydozą, zaburzeniami wątroby lub dróg żółciowych, cukrzycą, czy też chorobą zapalną jelit.

Przyjmowanie leku Pangrol musi być ściśle konsultowane z lekarzem prowadzącym, który dla każdego pacjenta ustala indywidualne jego dawkowanie. Należy przestrzegać wszystkich jego zaleceń, a w razie jakichkolwiek wątpliwości należy ponownie się z nim skonsultować. 

Skład

Kapsułki preparatu zawierają minitabletki powlekane otoczką dojelitową, która wykazuje odporność na działanie soku żołądkowego .

W składzie produktu leczniczego Pangrol znajdują się następujące składniki:

- substancja czynna: sproszkowana trzustka wieprzowa. 1 kapsułka zawiera sproszkowaną trzustkę wieprzową o następującej aktywności enzymatycznej:

Lipaza  10 000 j. Ph. Eur.
Amylaza  9 000 j. Ph. Eur.
Proteazy  5 00 j. Ph. Eur.

- substancje pomocnicze minitabletki: kroskarmeloza sodowa, celuloza mikrokrystaliczna, olej rycynowy, utwardzany, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, 30% wodna zawiesina kopolimeru etyloakrylanu z kwasem metakrylowym (1:1), typ C, trietylu cytrynian, symetykonu emulsja 30%, talk.

- substancje pomocnicze kapsułki: żelatyna, żelaza tlenek czerwony (E 172), żółcień chinolinowa (E 104), żelaza tlenek żółty (E 172), indygotyna (E 132), tytanu dwutlenek (E 171).

Dawkowanie:

Pangrol należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: Pangrol ma postać kapsułek dojelitowych, które przyjmujemy doustnie. Połyka się je w całości podczas spożywania posiłku, a następnie popija dużą ilością płynu (wody).

Zalecane dawkowanie leku w ciągu doby to 2-4 kapsułki na każdy posiłek. Zwiększone dawkowanie, a także czas trwania kuracji zależą od stopnia nasilenia problemów trawiennych i powinny zostać ustalone indywidualnie przez lekarza.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki preparatu, gdyż może wiązać się to z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu Pangrol, nadwrażliwość na pankreatynę oraz  mięso wieprzowe. Preparatu nie należy stosować u osób z ostrym zapaleniem trzustki, a także w przypadku zapalenia przewlekłego w fazie zaostrzenia choroby.

Preparat nie jest przeznaczony dla pacjentów, u których zdiagnozowano zapalenie trzustki.

Lek należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-02-10 14:09

dobry wybór na przejedzenie

Opinia użytkownika 2019-12-13 18:40

W mojej opinii wątroba jest narządem często wymagającym detoksu. Leki to jedna sprawa ale trzeba pamiętać też o odpowiednim planie żywieniowym...

Karolina 2018-12-08 20:31

Z mukowiscydozą trzeba postępować bardzo rozważnie! Pangrol 10 000 u mnie działa naprawdę dobrze! Nie mam zastrzeżeń! Rekomenduję! Zostawiam pięć gwiazdek!

Anka 2018-03-29 01:21

Super enzymy. Bardzo pomogły mi w dużej niestrawności. Bralam wcześniej Creonu, ale nie ma porównania , Pangrol , 100 razy lepszy.

Ela 2017-11-30 13:53

Pangrol to bardzo dobry kompleks enzymatyczny. Nie wiem, co bym bez niego zrobiła przy moich problemach trzustkowych...

Emilian 2017-10-04 13:31

Pangrol nie wykazuje świetnych efektów na zbyt wolne trawienie:/ Raczej tego więcej nie kupię!

Joanna 2017-07-29 23:14

Drogi żółciowe odgrywają istotną rolę i jeśli nie dba się o nie dostatecznie to można kiedyś bardzo żałować. Wiem, bo ojciec miał kamicę nerkową. W tym, aby zadbać o drogi żółciowe, konkretnie wspiera mnie Pangrol 10 000 . Składniki tego środka skutecznie wspierają te sfery i chronią przed chorobami.

Opinia użytkownika 2017-07-25 21:01

Smiem wątpić, że Pangrol pomoże na niestrawność? Moc, jaką wykazuje ten preparat - jest taka sobie.

Opinia użytkownika 2017-07-24 17:55

Kiedyś czytałam materiał o tym, że by pomóc wątrobie trzeba ją na pewno wspierać. Do tego procesu stosuję Pangrol 10 000 . Mam pewność, że robię, co w mojej mocy. Ten specyfik naprawdę wspiera wątrobę i drogi żółciowe.

Opinia użytkownika 2017-06-13 19:00

Mukowiscydoza to choroba dziedziczona i często zależy od tego, czy nosicielami genów są rodzice. Mukowiscydoza związana jest z nadmiarem śluzu który może być powodem utrudnionego odkrztuszania i zaburzeń enzymów. Do zmniejszania objawów mukowiscydozy stosuje się Pangrol 10 000 . Składniki specyfiku wspierają prawidłową pracę gruczołów śluzowych.

Paweł 2015-01-17 22:43

Jakoś nie odczułem różnicy podczas stosowania tego środka. Miał mi zagwarantować szybkie działania, ale z tego co się okazało to nie zadziałał i musiałem dalej szukać innego leku.

Artur Woźnik 2015-01-01 14:53

Bardzo ciekawy suplement umożliwiający normalne życie. Stosowałem inne bo mam bardzo duży problem z trzustką, ale dopiero ten dał mi efekt wyraźny, tak jakbym nie miał problemów z tym. Warto spróbować czy na ciebie tak zadziała.

Opinia użytkownika 2014-12-20 15:26

Ostatnio bardzo pomógł mi podczas schorzenia jak nawalała mi trzustka. Szybko i skutecznie pomógł i nie mam do tego leku żadnego ale.

Halina R. 2014-12-16 13:29

Mam problemy z trzustką i nie wyobrażam sobie życia bez tego leku!

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.