Kategorie produktów

Venożel

Venożel

4.5 Bardzo dobry

ilość opinii: 4

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Venożel

Venożel to produkt leczniczy w postaci żelu do stosowania miejscowego w przypadku wystapienia bólu.

Żel Venożel wykazuje działanie przeciwbólowe ale również przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Postać żelu sprawia, że produkt jest łatwy do aplikacji i szybko się wchłania, co przekłada się na szybkie działanie miejscowe.

Wskazaniem do stosowania żelu Venożel są: obrzęki powstałe na skutek operacji i urazów, zapalenie żył kończyn dolnych, zapalenie stawów, obrzęki zastoinowe kończyn dolnych, obrzęki pourazowe i pooperacyjne, ból mięśni, stawów i kręgosłupa oraz ból po stłuczeniach, naderwaniach i zwichnięciach.

Skład

W składzie żelu Venożel znajdują się następujące substancje: 

substncje czynne  diklofenak sodowy (12 mg/g), trybenozyd (10 mg/g) i escyna (5 mg/g)
pozostałe składniki metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, karbomer, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona. 

Dawkowanie:

Produkt Venożel należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Preparat Venożel przeznaczony jest do stosowania miejscowego.

Zalecana aplikacja: niewielką ilość żelu nanieść na skórę i wmasować aż do wchłonięcia. Preparat zaleca się stosować 3-4 razy na dobę, co kilka godzin.

Uwaga! Nie stosować dłużej niż 4 tygodnie bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu leczniczego Venożel.

Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Produkt Venożel należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie.

Przeciwwskazane jest stosowanie tego leku u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie aplikować Venożel na okolice ust, oczu oraz na błony śluzowe i miejsca uszkodzone i na rany otwarte.

Nie należy stosować leku Venożel jeśli występuje pokrzywka, napady astmy lub ostre nieżyty nosa po zastosowaniu nnych niesteroidowych leków przeciwzapalnych lub kwasu acetylosalicylowego. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Sergiusz 2020-09-21 11:25

sam nie wierzę ale nie jest to zły środek. właściwy i celny wybór.

Mira 2018-03-08 14:30

Nie ma co ściemniac... Zero czasu na aktywność fizyczną. Po godzinach przesiaduję w biurze... siedzę i siedze... Młoda jestem, a już mam żylaków jak stara baba. Aż się żyć odechciewa! Zaczęłam stosować Venożel . Oby ten preparat poradził sobie z nimi!

Wanda 2016-12-18 12:28

To mój numer jeden na urazy! Ostatnio stało się tak niefortunnie, że odbiłam sobie kostkę podczas biegu. Stosowałam Venożel przez 2 tygodnie. Znacznie zmniejszał mój ból!

Opinia użytkownika 2016-04-12 13:55

Żel rewelacyjnie działa na żyły.Dobrze się wchłania, szybko pomaga.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.