Kategorie produktów

Bilobil forte

4.17 Dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Bilobil forte

Bilobil forte to produkt leczniczy w postaci kapsułek twardych, które wspomagają zaopatrzenie mózgu w glukozę i tlen oraz usprawniają krążenie.

Wskazaniem do stosowania kapsułek jest osłabiona pamięć oraz sprawność umysłowa (zmiany postępujące z wiekiem). Preparat może być przyjmowany przez osoby, u których zdiagnozowano zawroty głowy, szumy w uszach, dolegliwości bólowe w czasie chodzenia.

Bilobil forte zawiera oczyszczony suchy wyciąg z liści miłorzębu, który wykazuje działanie ochronnie na tkanki i komórki ciała.

Skład

W składzie kapsułek Bilobil forte znajdują się następujące substancje: 

substancje czynne (w jednej kapsułce)

80 mg wyciągu (w postaci kwantyfikowanego, oczyszczonego suchego wyciągu) z Ginkgo biloba L., folium (liście miłorzębu) (35-67:1), co odpowiada: - 17,6-21,6 mg flawonoidów w postaci glikozydów flawonowych, - 2,24-2,72 mg ginkgolidów A, B i C, - 2,08-2,56 mg bilobalidu;

pierwszy rozpuszczalnik ekstrakcji: aceton 60% (m/m); susbtancja pomocnicza dodana do wyciągu: glukoza ciekła suszona rozpyłowo 

pozostałe składniki laktoza jednowodna, krzemionka koloidowa bezwodna, skrobia kukurydziana, magnezu stearynian, talk; Substancje otoczki kapsułki: parahydroksybenzoesan metylu (E 218), parahydroksybenzoesan propylu (E 216), żelatyna wołowa, czerń brylantowa (E 151), błękit patentowy V (E 131), czerwień koszenilowa (E 124), żółcień pomarańczowa (E 110), tytanu dwutlenek (E 171)

 

Dawkowanie:

Produkt Bilobil forte należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Bilobil forte należy stosować doustnie, popijając niewielką ilością wody.

Zalecane dawkowanie leku:

Wsakzanie Dawkowanie Pora przyjmowania leku
zaburzenia pamięci i sprawności umysłowej 1 kapsułka 2 do 3 razy na dobę rano, (w południe), wieczorem
zawroty głowy, szum w uszach, osłabienie słuchu 2 kapsułki na dobę rano i wieczorem
objawy zaburzeń ukrwienia kończyn 2 kapsułki na dobę j.w.

Uwaga! Jeśli po 30. dniach, od rozpoczecia stosowania, stan pacjenta się pogorszył lub nie uległ poprawie, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu.

Produkt Bilobil forte może wydłużać czas krwawienia u osób ze skłonnością do nich. Nie należy stosować tego leku przez osoby z dziedziczną nietolerancją galaktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem laktazy (typu Lapp). Nie stosowac u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia.

Nie stosowaćw okresie ciąży i karmienia piersią. Kapsułki należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie produktu.

 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Uriasz 2020-12-27 08:54

problemy w domu i przez to zupełnie nie potrafię się skoncentrować. Liczę że będzie ok.

Wodzisław 2020-08-08 18:41

sesja już niedługo a ja jeszcze niegotowy. Czas na skoncentrowanie się.

Weronika 2016-04-15 14:36

pomaga w koncentracji uwagi i pamięci.polecam

Bingo 2015-08-19 19:56

Ostatnio kupilismy Bilobil forte pradziadkowi, oby pomogło...

Władysław 2015-05-25 19:23

Jestem przekonany, że Bilobil forte jest git! Nie ma innej opcji! Na koncentrację nie doszukaciecie się niczego skuteczniejszego !

Opinia użytkownika 2015-02-13 16:10

Taki sobie ten Bilobil forte żeby łatwiej było zakuć do sesji:/ Polecam skorzystać z ćwiczeń na lepszą pamięć!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.