Kategorie produktów

Cholesol

Cholesol

4.29 Dobry

ilość opinii: 7

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Cholesol

Lek Cholesol to produkt dostępny w postaci płynu doustnego. Lek Cholesol jest to tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. 

Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego są dolegliwości trawienne z objawami niestrawności, a także uczuciem przelewania się w żołądku. Co więcej produkt leczniczy stosuje się w celu wsparcia funkcji wątroby. 

W składzie preparatu Cholesol znajdują się wyciągi roślinne z kwiatu kocanek, kwiatu rumianku, owocu kolendry, bzu czarnego oraz intrakt z mniszka lekarskiego. Składniki te wykazują działanie żółciopędne, co oznacza, że wspomagają produkcję enzymów trawiennych, które wspomagają prawidłowy przebieg procesów trawiennych. 

Skład

Składniki w 100 g produktu leczniczego Cholesol

- substancje czynne: wyciąg złożony (Extractum compositum) (1:2) z: kwiatu kocanek (Helichrysi flore), kwiatu rumianku (Matricariae flore), owocu kolendry (Coriandri fructu), owocu bzu czarnego (Sambuci fructu) (24 : 15,5 : 7,5 : 3), ekstrahent: etanol 60% (v/v) 89 g; intrakt z mniszka lekarskiego (Taraxaci intractum) (1:1), ekstrahent: etanol 96% (v/v) 11 g.

Lek Cholesol zawiera 54-62 % (v/v) etanolu.

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Cholesol należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Cholesol należy stosować doustnie. Produkt rozcieńczyć w 1/2 szklanki wody. 

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego:

Wiek Dawka pojedyncza Częstotliwość stosowania
dorośli 1 łyżeczka (5 ml) 3 razy na dobę
młodzież powyżej 14. lat 0,5 łyżeczki (2,5 ml) j.w.

Nie przekraczać wskazanej dawki dobowej leku. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Leku Cholesol nie należy stosować, jeśli występuje nadwrażliwość na substancje czynne lub którekolwiek składniki leku. Produkt nie jest wskazany u osób, które zmagają się z niedrożnością dróg żółciowych. 

Leku nie należy stosować u kobiet w ciąży, kobiet karmiących oraz u dzieci poniżej 14. roku życia. 

Produkt Cholesol należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu. Produkt zawiera etanol. Może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-01-10 15:49

trafiony preparat na leniwe trawienie

Jarmiła 2018-12-10 16:41

Drogi żółciowe robią kawał dobrej roboty i jeśli się je zaniedbuje to można nabawić się poważnych schorzeń. Wiem, bo sama miałam zapalenie dróg żółciowych. W trosce o drogi żółciowe wspiera mnie Cholesol . Składniki tego specyfiku wpływają korzystnie na narządy dróg żółciowych.

Anna 2017-06-28 11:15

Cholestol skutecznie uwalnia od niestrawności, polecam.

Natalia 2017-05-25 13:38

Dziwią mnie powszechne opinie, zakładające, że wątroba boli. To absurd. Tak samo jak zastanawia mnie fakt, jak można uważać, że jest unerwiona. Nie dziwota, że później powstają takie negatywne komentarze. Przy niestrawności i problemach żołądkowych, stosuję zawsze Cholesol. Nie jadam zdrowo, a moja dieta jest raczej ciężkostrawna. To z tego powodu stawiam na coś, co może pozytywnie wpłynąć na te narządy. Nie zauważyłam u siebie żadnych efektów ubocznych, więc jest chyba dobrze ;)

Opinia użytkownika 2016-09-14 16:33

Smiem wątpić, że Cholesol pomoże na niestrawność? Moc, jaką wykazuje ten preparat - jest przeciętna!

Bronisława 2015-10-09 12:20

Niektóre składniki pokarmowe powodują u mnie niestrawność. No i te potworne wzdęcia i gazy... Mało komfortowa sytuacja. Cholesol nabyłam za namową kolegi. Składniki środka wspierają układ pokarmowy i regulują funkcje trawienne. Nareszcie koniec z tymi uporczywymi dolegliwościami.

Marietta 2015-07-18 17:28

Kiedyś czytałam artykuł, że aby zapobiec chorobom wątroby warto ją wspomagać. Z tego powodu ja mam Cholesol . Mam pewność, że robię wszystko, co mogę. Ten środek wspiera mnie i moje zdrowie.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.