Kategorie produktów

Gardan tabletki

Gardan tabletki

4.94 Bardzo dobry

ilość opinii: 16

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Gardan tabletki

Gardan to produkt leczniczy wskazany do stosowania w przypadku wystąpienia dolegliwości bólowych o dużym stopniu nasilenia. Produkt jest przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych. Produkt dostępny jest w postaci tabletek. 

Niniejszy produkt stosuje się m.in. podczas bólu głowy (nawettych migrenowych), w bólach mięśni, nerwobólach, bólu kręgosłupa. Po wskazany tu produkt należy sięgać, gdy inne preparaty są przeciwwskazane lub nieskuteczne. 

Lek Gardan tabletki zawiera w składzie metamizol sodowy. Jest to substancja o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym a także słabym działaniu spazmolitycznym. Substancja ta wchłania się z przewodu pokarmowego, a jej działanie może być związane z hamowaniem cyklooksygenaz. 

Skład

W składzie niniejszego produktu leczniczego Gardan tabletki znajdują się:

substancja czynna metamizol sodowy. 1 tabletka zawiera 500 mg metamizolu sodowego.
substancje pomocnicze skrobia pszeniczna, celuloza mikrokrystaliczna (typ 101), powidon K25, talk, magnezu stearynian.

 

Dawkowanie:

Produkt Gardan tabletki należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek należy podawać doustnie, popijając odpowiednią ilością wody. Stosować po posiłku.

Zazwyczaj stosowane dawkowanie leku to 1/2 - 1 tabletki (250-500 mg) 2-3 razy w ciągu doby.

Jednorazowo nie należy przekraczać 2 tabletek, w ciągu dobry nie należy natomiast przekraczać 6 tabletek. 

U osób z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby należy stosować połowę dawki dla dorosłych. 

Leku nie należy stosować dłużej niż przez 3-5 dni. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu leczniczego Gardan tabletki, a także nieważny termin przydatności.

Nie należy przekraczać wskazanego dawkowania leku. Produkt jest przeciwwskazany u osób poniżej 18. lat, kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. 

Nie stosować leku m.in. u osób z ciężką niewydolnością wątroby lub nerek, w przypadku ostrej porfirii wątrobowej, w chorobach hematologocznych krwi, a także w przypadku astmy wywołanej lub zaostrzonej przy stosowaniu nesteroidowych leków przeciwzapalnych. 

 

Produkt leczniczy SUPLEMENT należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu produktu. DOPISAĆ W TREŚCI JEŚLI LEK ZAWIERA ETANOL LUB ALKOHOL.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Renata 2019-05-31 10:47

U mnie w domu zawsze w apteczce. Stosuję na różne bóle i nie tylko te silne, ale także slabe. Wtedy wystarczy pół tabletki. Działa także przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie, więc sprawdza się też przy przeziębieniach.

gutka 2019-05-18 09:17

jak dla mnie to najsilniejsze leki przeciwbólowe jakie miałam okazję stosować na wszelkiego rodzaju ból, dostałam je jako leki rozkurczowe podczas okresu, ale jak bolał mnie ząb to też idealnie się sprawdziły na ból. Lek jest skuteczny, uniwersalny i łatwo dostępny.

Aska 2019-04-14 12:14

Niedawno pierwszy raz kupiłam te tabletki i naprawdę działają nawet na silny ból głowy, a mniej więcej raz w miesiącu mam takie napady bólu i wiele leków, które próbowałam, w ogóle mi nie pomagaja dopiero gardan zadzialal

trasaa 2019-04-07 21:45

Mam bardzo bolesne miesiaczki, lekarz polecił mi wlaśnie brać gardan, bo oprócz tego że działa przeciwbólowo ma też działanie rozkurczowe, dzięki niemu dużo łatwiej przetrwać te dni.

ania 2019-04-01 11:04

Skuteczne tabletki w fajnej cenie, mam je zawsze w kosmetyczce, czy to podczas wyjazdów czy zawsze przed okresem, bo wtedy nie czuje się najlepiej oprócz bólu brzucha boli mnie tez głowa i naprawdę mało co mi pomaga a gardan tak

aga 2019-03-31 18:59

Jak dla mnie najlepsze tabletki przeciwbólowe, do tego nie są drogie i można je kupić przez internet taniej. Radzą sobie nawet z silnym bólem

beet 2019-03-24 21:28

na bóle miesiączkowe niezastąpiony, szybko lagodzi ból i działa rozkurczowo, plus za niską cenę i tabletki które można dzielić

Monika 2019-03-23 17:34

Niezastąpione podczas przeziębienia i grypy. Kiedy już mnie rozłoży to zawsze bardzo boli mnie głowa. Te tabletki pomagają mi w miarę normalnie funkcjonować a do tego są przeciwzapalne więc szybciej zdrowieję.

JUsta 2019-03-17 22:52

Od niedawna znam te tabletki, ale już wiem, ze zostaną ze mną na dłużej, po pierwsze są bez recepty i maja naprawdę niska cenę, ale co najwazniejsze naprawdę działają, niwelują ból głowy, ale tez pomagają jak boli mnie brzuch przed miesiączka

wartoski 2019-02-28 12:23

O WOW! Jak szybko zadziałały te tabletki na moje bóle pleców. To chyba przypadłość każdego zawodowego kierowcy i mało co pomaga. a te tabletki działają.

Asia 2019-02-26 12:07

Nie lubię mieć w domu wielu leków, zawsze szukam takich, które szukają na wiele objawów, dlatego właśnie kupiłam gardan, bo działa i na ból głowy, wzięłam go tez jak miałam gorączkę i ja obniżył i działa tez rozkurczowo, wiec jest idealny przy bólach miesiączkowych

Małgsia 2019-02-25 14:04

W sumie kupiłam te tabletki niedawno bo zachęciła mnie pozytywna opinia mojej koleżanki. Duzy plus za działanie rozkurczowe bo dzięki temu szybko pomaga mi na bóle menstruacyjne

Marlena 2019-02-18 14:57

Bardzo fajny lek, cieszę się, ze trafiłam na niego, bóle głowy teraz nie trwają juz tak długo, szybko działa i przynosi ulgę

Katarzyna 2019-02-12 10:05

Silny lek, który pomaga nawet jak te najlepsze nie działaja, bynajmniej mi bardzo on pomaga i jestem zadowolona z działania. Czasami nie mogę paracetamolu brać, ale ten lek bardzo szybko działa na ból.

somers 2019-02-10 22:36

od czasu do czau jak złapie mnie ból głowy to żaden inny lek oprócz gardanu nie pomaga, szybko działa, jak ból ni ejet aż tak silny to tabletkę można sobie podzielić no i koztuje niedużo

Opinia użytkownika 2018-10-10 09:44

Mocne tabletki. Nie polecam stosować, jeśli nie ma takiej potrzeby. Ja akurat borykam się z dość silnymi bólami i nie mogę stosować innych preparatów, więc sięgam po ten.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.