Kategorie produktów

Bestpirin

Bestpirin

4.67 Bardzo dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Bestpirin

Tabletki Bestpirin to lek antyagregacyjny - zapobiega zlepianiu się płytek krwi, co może być przyczyną zakrzepów w naczyniach krwionośnych.

Preparat dostępny jest w postaci tabletek dojelitowych. Wskazany jest do przyjmowania przez osoby dorosłe oraz dzieci po ukończonym 12 roku życia.

Wskazaniem do stosowania niniejszego produktu leczniczego jest profilaktyka pierwszego zawału mięśnia sercowego u pacjentów obarczonych wieloma czynikami ryzyka oraz prewencja ponownych zawałów serca u osób borykających się z chorobą niedokrwienną serca.

Przyjmowanie tabletek może pełnic rolę profilaktycznej ochrony przez wystąpieniem przejściowych napadów niedokrwiennych (TIA) i niedokrwiennego udaru mózgu u pacjentów z TIA.

Specjalna otoczka tabletki jest odporna na wpływ soku żołądkowego. Rozpuszcza się dopiero w dwunastnicy i jelicie cienkim, co wpływa na zmniejszenie działania drażniącego kwasu acetylosalicylowego na błonę śluzową żołądka.
 

Skład

Składniki leku Bestpirin są następujące:

- substancją czynną produktu jest kwas acetylosalicylowy.

Składnik Zawartość w 1 tabletce
kwas acetylosalicylowy 75 mg

- składniki pomocnicze tego produktu to: celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, talk.

- otoczka tabletki: kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer 1:1, dyspersja 30 %, makrogol 4000, talk, glikol propylenowy, tytanu dwutlenek, lak czerwieni koszenilowej (E124), silikonowa emulsja przeciwpienna.

Dawkowanie:

Produkt Bestpirin należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: tabletki Bestpirin należy przyjmować doustnie. Stosować po posiłkach, popijając obficie wodą. Tabletek nie należy ani rozgryzać, ani dzielić.

Zalecane dawkowanie produktu przedstawia się następująco:

- osoby dorosłe: zwykle stosuje się 1 tabletkę (75 mg kwasu acetylosalicylowego) 1 raz na dobę.

W profilaktyce występowania przejściowych napadów niedokrwiennych (TIA) oraz niedokrwiennego udaru mózgu u chorych z TIA zazwyczaj stosuje się 150 mg leku 1 raz na dobę.

 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest m.in. nadwrażliwość na jakikolwiek składnik Bestpirin, skazy krwotoczne, choroba wrzodowa, astma oskrzelowa wywołana przyjmowaniem NLPZ, równoległe stosowanie metotreksatu, niewydolność serca, nerek, wątroby, III trymestr ciąży.

Nie stosować u dzieci, które nie ukończyły 12 lat.

Tabletki Bestpirin należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-03-27 19:05

Właściwa rzecz na wysoką temperaturę! za każdym razem pomaga ją pokonać. Do tego łagodzi towarzyszący ból.

Lilianna 2019-12-28 11:43

sprawę lekarstw na uśmierzenie bólu traktuję nad wyraz racjonalnie. Brak tutaj półśrodków. bo łatwo sobie zaszkodzić.

Bogdan 2018-08-21 09:52

Profilaktyka jest zawsze cenniejsza i tańsza od przewlekłego leczenia. Lepiej brać tabletki zawczasu niż potem żałować jak ktoś ma zwiekszone ryzyko choroby serca.

Rebeka 2017-11-25 09:35

W różnych chorobach mających związek z układem krążenia nie można ryzykować jakąś taniochą. Z tego powodu próbuję być pewna. Używam Bestpirin . Specyfik wykazuje spektrum działania, jak i również stanowi barierę ochronną na przyszłość.

Michał 2017-08-08 12:29

Stosuję profilaktycznie, w rodzinie często były zawały...

Dominik 2015-03-22 15:44

Jestem biegaczem treningi to dla mnie codzienność ale jakiś czas temu ból mięśni zaczął mi doskwierać. Nie mogłem odpuścić przez ból. Lekarz zaproponował stosowanie Bestpirin . I serio zadziałał!

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.