Kategorie produktów

Ranimax Teva

Ranimax Teva

4.4 Dobry

ilość opinii: 15

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Ranimax Teva

Ranimax Teva to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych, które hamują wydzielanie kwasu solnego w żołądku.

Substancją czynną tabletek jest ranitydyna, której najważniejsze zadanie polega na blokowaniu receptorów histaminowych typu 2 znajdujących się w komórkach okładzinowych błony śluzowej żołądka. Dzięki temu proces wydzielania kwasu solnego ulega zmniejszeniu, co przekłada się na wzrost pH soku żołądkowego i zmniejszenie dolegliwości towarzyszących chorobie refluksowej.

Produkt Ranimax Teva wskazany jest do objawowego leczenia  dolegliwości takich jak: zgaga, ból w nadbrzuszu, nadkwasota. Działanie leku odczuwalne jest nawet do dwunastu godzin po zastosowaniu.

Skład

W składzie preparatu Ranimax Teva znajdują się następujące substancje: 

substancja czynna (w jednej tabl.) 150 mg ranitydyny w postaci chlorowodorku (co odpowiada 168 mg ranitydyny chlorowodorku)
pozostałe składniki skrobia kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, powidon, magnezu stearynian, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 6000, laktoza jednowodna

Dawkowanie:

Produkt Ranimax Teva należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Ranimax Teva należy spożywać doustnie.

Osobom dorosłym oraz dzieciom powyżej 16. roku życia zaleca się przyjmować 1 tabletkę, 2 razy dziennie. Maksymalnie w ciągu doby można przyjąć 2. tabletki.

Uwaga! Nie stosować dłużej niż 2 tygodnie bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania

 Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu Ranimax Teva.

Nie stosować u osoób z ​marskością wątroby z nadciśnieniem wrotnym. Przeciwwskazane jest podawanie produktu dzieciom poniżej 16. roku życia. Należy poinformowac lekarza o innych przyjmowanych lekach, przed przyjęciem tabletek Ranimax Teva.

W okresie ciąży lek może być przyjmowany wyłącznie na zlecenie lakarza, w przypadku jednoznacznej konieczności. W okresie karmienia piersią nie należy stososwać tego leku.

Tabletki należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Emilia 2020-03-04 20:47

Moim zdaniem wątroba jest narządem nierzadko potrzebującym zwolnienia tempa. Lekarstwa są potrzebne lecz trzeba nie zapominać też o odpowiednim sposobie odżywiania...

Opinia użytkownika 2018-09-11 21:25

od dłuższego czasu zmagam się z jakąś przewlekłą zgagą. Nie mam pojęcia, co może być tego powodem. Odżywiam się naprawdę zdrowo i raczej nie mam tego typu problemów. Ranimax Teva to środek znaleziony w aptece. Już go kupiłam i sprawdzę jego skuteczność. Ponoć dużo osób go poleca, ale to jeszcze sprawdzę.

Opinia użytkownika 2018-02-28 10:27

Od kilku dni strasznie mnie męczy nadkwasota... Próbowałam coś znaleźć, ale nie znalazłam niczego dobrego. Ale jednego dnia bliska znajoma nadmieniła mi o produkcie Ranimax Teva . I już od tamtego dnia powiedziałam problemom, że to koniec.

Opinia użytkownika 2017-12-06 17:45

Co jakiś czas borykam się z problemami trawiennymi. Mocno dokuczają mi refluks i nadkwasota. Mam w takich sytuacjach Ranimax Teva . Specyfik daje radę, nie ma co.

Ewa 2017-09-22 15:33

RANIMAX jest bardzo dobry jak dla mnie. Niezastąpiony i tyle!

Roma 2017-07-08 16:40

Ranimax Teva działa natychmiastowo na uczucie nadkwaśności czy zgagę! Dla mnie to najlepszy produkt, bo wiem, że zadziała szybko i na długo!

lucjan 2016-12-16 15:34

dobrze dziala i szybko

Greta 2015-06-08 19:39

Po każdym spożytym posiłku dopada mnie paląca zgaga. Stosowałam już wiele preparatów ale nic nie przynosiło efektów. Ostatnio zobaczyłam i kupiłam Ranimax Teva ! :) I wydarzyło się to co powinno już dawno! Nareszcie coś zadziałało! Skutecznie i długotrwale!

Andrzej 2015-03-16 18:48

Mi pomógł na problemy z żołądkiem, polecam! Nie wiem jak innym, ale u mnie sprawdza się dobrze i nie będę na pewno ryzykował innymi lekami.

Agniecha 2015-02-19 14:34

Oj zgaga zgaga co za pech....na szczęście pod ręką zazwyczaj mam Ranimax i wtedy już nie muszę sobie tego śpiewać hihi.

Przemysław 2015-02-05 00:11

Kilkakrotnie korzystałem z tych tabletek i za każdym razem czułem poprawę na żołądku.

Krzysztof 2015-01-13 20:39

Moim zdaniem, to jeden z lepszych środków na dolegliwości żołądkowe. Wystarczy jedną tabletkę wziąć rano i w zasadzie 12h mamy spokój, czyli prawie cały dzień. Do tego jest skuteczny, w porównaniu do innych podobnych suplementów.

Doktorek 2014-12-22 13:11

Działa bardzo dobrze i szybko. Gwarantuje zmniejszenie wydzielania kwasu a co za tym idzie bardzo szybko można w ten sposób zwiększyć PH środowiska.

Sky43 2014-12-21 17:34

Często mam problemy z dolegliwościami żołądowymi. To jest rewelacyjny i sprawdzony środek przeze mnie i można go stosować w bardzo wielu przypadkach. Działa bardzo szybko, nawet do 10 minut odczuwane są rozkurcze mięśni gładkich. Polecam!

madziawa 2014-12-20 12:57

Ostatnio podczas bólu w nadbrzuszu środek nie pomógł, nie wiem co było ale chciałabym mieć coś bardziej sprawdzonego.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.