Kategorie produktów

Heviran Comfort

Heviran Comfort lek na opryszczkę

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 2

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Heviran Comfort

Heviran Comfort to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek. Wskazaniem do stosowania niniejszego preparatu jest leczenie opryszczki wargowej wywołanej przez wirus opryszczki pospolitej (Herpes simplex).

Heviran Comfort należy do grupy leków, które zmieniły swój status z tych wydawanych z przepisu lekarza (Rp) na te wydawane bez recepty (OTC).

W składzie leku znajduje się substancja czynna - acyklowir. Jest to lek o właściwościach przeciwwirusowych. Jego działanie polega na hamowaniu replikacji wirusa opryszczki typu 1 i 2. Wirus opryszczki należy do grupy herpeswirusów i jest to schorzenie skóry i błon śluzowych. 

Przyczyną wirusa opryszczki może być stres, przemęczenie, przepracowanie, osłabienie układu odpornościowego, wahania temperatury, nadmierna ekspozycja na słońce a także okres menstruacji. 

Skład

W składzie leku Heviran Comfort znajdują się:

substancja czynna acyklowir (każda tabletka zawiera 200 mg acyklowiru)
pozostałe składniki celuloza mikrokrystaliczna, powidon, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian

 

Dawkowanie:

Produkt Heviran Comfort należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Tabletki Heviran Comfort należy przyjmować doustnie. Zalecane dawkowanie produktu leczniczego w ciągu dnia przedstawia się następująco:

Wiek Dawka pojedyncza Odstęp Dawka dobowa
dorośli 1 tabletka (200 mg) co 4 h (z przerwą nocną) 5 tabletek (1000 mg)

Lek należy stosować przez 5 dni. W przypadku braku poprawy należy skonsultować się z lekarzem.

Nie przekraczać wskazanej do przyjęcia dawki produktu. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Heviran Comfort. Produkt leczniczy Heviran Comfort należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Produkt leczniczy nie jest wskazany dla kobiet w ciąży i kobiet karmiących. Produkt zalecany jest wyłącznie dla osób dorosłych. Leku nie należy stosować u osób z zaburzeniami czynności nerek a także u osób w podeszłym wieku. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Hania 2018-02-24 12:32

Nareszcie ten lek jest dostępny bez recepty! A już myślałam, że będę bez końca na niego czekać...

Romana 2015-01-18 23:39

Tydzień temu miałam taki męczący okres. Było dużo stresu i mało snu. Aż z tego wszystkiego po jakimś czasie odczułam mrowienie na ustach. Pomyślalam, że to na pewno opryszczka. I się wcale nie pomyliłam. Na szczęście można zastosować Heviran Comfort . Preparat nie spowoduje, że opryszczka zniknie, ale za to powoduje, że zmniejszają się towarzyszące jej dolegliwości.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.