Kategorie produktów

Kwiat lawendy zioła do zaparzania

Kwiat lawendy zioła do zaparzania

4.67 Bardzo dobry

ilość opinii: 3

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Kwiat lawendy zioła do zaparzania

Kwiat lawendy to produkt leczniczy w postaci ziół do zaparzania. Wskazaniem do stosowania niniejszego produktu leczniczego są stany napięcia nerwowego. Bardzo często stany te wywołane są przewlekłym stresem, który towarzyszy na co dzień. 

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. 

W składzie produktu leczniczego Kwiat lawendy zioła do zaparzania znajduje się susz z kwiatu lawendy, który ma działanie uspokajające, wyciszające oraz redukujące nadpobudliwość nerwową. 

Dodatkowo kwiat lawendy oddziałuje na układ trawienny, eliminując dolegliwości pokarmowe na tle nerwowym, które mogą być następstwem stresu, napięcia, zaburzenia równowagi emocjonalnej i rozchwiania samopoczucia. 

Skład

Składniki produktu Kwiat lawendy zioła do zaparzania to: 1 g produktu zawiera 1 g Lavandula angustifolia Mill. (L. officinalis Chaix), flos (kwiat lawendy). 

Dawkowanie:

Lek Kwiat lawendy zioła do zaparzania należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Zioła do zaparzania Kwiat lawendy należy przyjmować doustnie, w postaci naparu. 1 łyżeczkę suszu zalać szkanką wrzącej wody (200 ml). Napar zaparzać przez 20 minut, po czym przecedzić.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia: 200 ml 3 razy dziennie. Pić między posiłkami oraz wieczorem, około godzinę przed snem. 

Nie przekraczać wskazanej dawki dobowej. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników leku Kwiat lawendy zioła do zaparzania.

Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią. Jeśli objawy nie ustępują należy skonsultować się z lekarzem. Produkt nie jest wskazany dla osób poniżej 12. lat. 

Produkt Kwiat lawendy zioła do zaparzania należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu przydatności. Lek zawiera etanol. Nie należy stosować bezpośrednio przed planowanym prowadzeniem pojazdu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Justyna 2018-08-06 11:33

Od dawien dawna wiadomo, że lawenda ma własciwości uspokajające. Nie ma w tym nic dziwnego. Kiedys przed snem psikałam pokój lawendową mgiełką lub zapalałam lawendowe świece, bo pomagały mi usnąc ;) dlatego wierzę w skuteczność tego leku.

Otylia 2017-09-25 17:19

Przestałam radzić sobie ze stresem. Pomyślałam, że spróbuję Kwiat lawendy , oby coś zdziałał.

Sandra 2017-06-29 15:02

Jak dla mnie te zioła są pyszne.. chyba pomagaja bo jestem spokojna, ale piję bo lubię ;p

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.