Kategorie produktów

Lioven Max

Lioven Max

4.75 Bardzo dobry

ilość opinii: 4

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Lioven Max

Lioven Max to produkt leczniczy dostępny w postaci żelu. Produkt przeznaczony jest dla osób, które borykają się ze schorzeniami żył powierzchniowych, a także zmianami wywołanymi urazami, np. stłuczenia. Zmianom tym mogą towarzyszyć obrzęki i opuchnięcia.

Wskazaniem do stosowania leku jest niewydolność żylna, która może być efektem długotrwałego siedzenia, np. w pracy biurowej bądź w zawodzie kierowcy.

W formulacji produktu Lioven Max znajduje się substancja czynna - heparyna sodowa. Jest to lek o właściwościach przeciwobrzękowych, przeciwzapalnych i przeciwzakrzepowych. Lek ten stosuje się doraźnie i krótkotrwale. 

Substancja czynna wnika w skórę i oddziałuje korzystnie na zmiany chorobowe, łagodząc dolegliwości, ból oraz zmniejszając obrzęk.

 

Skład

W składzie żelu Lioven Max znajdują się następujące substancje: 

substancja czynna sól sodowa heparyny 1000 j.m./g
pozostałe składniki etanol 96%, olejek lawendowy, karbomer 5984, trolamina, woda 

 

Dawkowanie:

Produkt Lioven Max należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek stosuje się tylko zewnętrznie na skórę.

Zalecane dawkowanie: niewielką ilość żelu (pasek żelu odługości 3-10 cm) należy nanieść na zmienione chorobowo miejsce. Stosować 1-3 razy na dobę. Żel wmasować w skórę i pozostawić do całkowitego wchonięcia. Po użyciu umyć ręce.

Nie przekraczać wskaznego dawkowania, jeśli lekarz nie zalecił stosować leku inaczej. 

Czas trwania leczenia zależy od rodzaju schorzenia. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku Lioven Max. 

Produkt leczniczy Lioven Max należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Leku nie należy stosować u dzieci, kobiet w ciąży i kobiet w okresie karmienia piersią. 

Nie stosować na błonyśluzowe oraz okolice oczy, a także na zmiany skórne niewiadomego pochodzenia i otwarte rany oraz błony śluzowe.

Lek nie jest wskazany dla osób, u których stwierdzono alergiczną małopłytkowość wywołaną przez heparynę typu II.

Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na etykiecie produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Anita 2017-06-26 23:53

Dużo czasu spędzam w pozycji siedzącej. Mam z tego powodu problemy z nogami. Znalazłam dla siebie preparat Lioven Max . Okazał się wielką pomocą...

Hania 2017-06-24 19:29

Lioven Max jest dobry w przypadku skurczów nóg. Długotrwałe siedzenie może być szkodliwe dla nóg. Z tego powodu warto pamiętać o wsparciu. Pracuję w biurze i uczucie ciężkich nóg towarzyszy mi dość często.

Opinia użytkownika 2017-03-03 22:48

Moją bolączką jest to, że mam zmęczone nogi... Koniecznie było trzeba coś z tym zdziałać... Lioven Max okazał się działać elegancko!

Karena 2016-06-11 13:48

Fakty są niekorzystne..... Jestem leniem jesli chodzi o ćwiczenia! Wciąż jestem w pracy, nawet po pracy. Nie mam czasu nawet wyjść pobiegać. Zylak na żylaku mi wychodzi od jakiegoś czasu. Aż się żyć odechciewa! Zaczęłam stosować Lioven Max . Oby ten środek pomógł na te zylaki!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.