Kategorie produktów

Lipohep

Lipohep

3.0 Średni

ilość opinii: 4

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Lipohep

Lipohep to produkt leczniczy dostępny w postaci żelu. Wskazaniem do stosowania preparatu są krwiaki i obrzęki, które powstały w wyniku zakrzepicy powierzchownych naczyń żylnych, żylaków kończyn dolnych lub ewentualnych urazów tkanek miękkich.

Substancją czynną żelu Lipohep jest heparyna sodowa, która wykazuje działanie przeciwzakrzepowe, a także poprawia ukrwienie tkanek dzięki czemu powoduje wchłanianie się krwiaków a przez to eliminuje problem, zapobiegając jego nawrotom.

Żel przeznaczony jest do stosowania zewnętrznego. 

Skład

W składzie żelu Lipohep znajdują się:

- substancja czynna: 1 g żelu zawiera 2400 j.m. heparyny sodowej (odpowiednio 458 j.m. na rozpylenie - około 0,19 g żelu)
- substancje pomocnicze: Phospholipon NAT 8539 (lecytyna z nasion soi i etanol bezwodny), etanol 96%, potasu diwodorofosforan, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Lek Lipohep należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Sposób użycia: stosować 1 do 3 razy na dobę, 4 rozpylenia leku Lipohep na miejsca zmienione chorobowo, żel należy wmasować (unikać tej czynności w przypadku ostrych zakrzepic i zapaleń żył). Stosując lek na kończyny dolne, rozprowadzać od dołu do góry.

Produkt przeznaczony do leczenia nie dłuższego niż 14 dni.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku Lipohep.

Produkt Lipohep należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować u dzieci poniżej 11. roku życia. Lek można stosować u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią, nie należy go jednak stosować długotrwale na dużą powierzchnię skóry. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie. Lek zawiera etanol. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2018-08-15 10:50

Lipohep wycofali chyba z produkcji i sprzedaży, bo nie mogę go nigdzie dostać?

Henryk 2017-08-26 16:43

DOSKONAŁY!

Opinia użytkownika 2015-12-11 09:52

Ja ostatnio kupiłem go w aptece, więc chyba ciągle jest dostępny. Gorzej, że Lipohep jest drogi i nie działa.

Ola 2015-01-15 15:45

Lipohep stosuję szczególnie na łydki, na których to pojawiły się żylaki a także krwiaki tzw. pajączki.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.