Kategorie produktów

Magne B6 Forte

Magne B6 Forte

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 1

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Magne B6 Forte

Magne B6 Forte to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek powlekanych. Produkt stosuje się w celu uzupełnienia niedoborów magnezu i witaminy B6 w codziennej diecie. Składniki te są polecane szczególnie u osób starszych oraz aktywnych umysłowo. 

W formulacji preparatu Magne B6 Forte znajdują się jony magnezu oraz chlorowodorek pirydoksyny. Składniki te uzupełniają się wzajemnie - witamina B6 wspiera wchłanianie magnezu. 

Obie substancje oddziałują w sposób korzystny na układ nerwowy, mięśniowy oraz odpornościowy. Magnez sprzyja eliminacji odczuwanego zmęczenia i znużenia, a wraz z witaminą B6 wspiera koncentrację i poprawia sprawność umysłową. 

Skład

Składniki leku Magne B6 Forte:

substancje czynne jony magnezu (w postaci magnezu cytrynianu) 100 mg pirydoksyny chlorowodorek (witamina B6) 10 mg
pozostałe składniki laktoza bezwodna, makrogol 6000, magnezu stearynian. Skład otoczki: hypromeloza, makrogol 6000, tytanu dwutlenek (E 171), talk.

Lek zawiera laktozę. 

Dawkowanie:

Lek Magne B6 Forte należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt Magne B6 Forte należy stosować doustnie. Tabletkę przyjmowac po posiłku, popijając wodą. 

Zalecane dawkowanie leku w ciągu doby:

Wiek Dawka pojedyncza Częstotliwość stosowania Dawka dobowa
dorośli 1 tabletka 2-3 razy dziennie 3-4 tabletki
dzieci > 6. lat (20 kg m.c.) j.w. j.w. 2-4 tabletki*

*10 do 30 mg/kg m.c. na dobę

Nie przekraczać wskazanego dawkowania. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku Magne B6 Forte lub jeśli osoba stosuje lewodopy.

Leku nie należy stosować w przypadku ciężkiej niewydolności nerek. Lek może być stosowany przez kobiety w ciąży i kobiety karmiące wyłącznie za zaleceniem lekarza. Nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 6. lat. 

Lek Magne B6 Forte należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Marta 2017-01-06 23:32

Stosowałam Magne B6 Forte, bo uważam, że o odpowiedni poziom magnezu należy zadbać w każdym wieku, a że nie jestem fanką suplementów, ten lek był dla mnie dobrym wyborem.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.