Kategorie produktów

Slow-Mag B6

Slow-Mag B6

4.8 Bardzo dobry

ilość opinii: 10

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Slow-Mag B6

Slow-Mag B6 to lek dostępny w postaci tabletek. Preparat w szczególności rekomendowany jest dla osób, które borykają się z niedoborem magnezu oraz witaminy B6, ponieważ uzupełnia te składniki w codziennej diecie.

Wskazaniem do stosowania tabletek Slow-Mag B6 jest: zaburzenie rytmu serca, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia nerwowo-mięśniowe, ciąża, czas karmienia piersią, przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych.

Magnez wspiera procesy obronne organizmu, aktywuje wiele enzymów. Co więcej bierze udział w skurczach mięśni, np. mięśnia sercowego. Magnez dodatkowo przyczynia się do wprowadzania organizmu w stan wyciszenia i odprężenia, co jest szczególnie istotne przy stresującym trybie życia. 

Witamina B6 zawarta w składzie produktu leczniczego sprzyja zwiększeniu przyswajalności magnezu, wpływając dodatkowo na procesy odpornościowe organizmu.

Skład

W składzie tabletek Slow-Mag B6 znajdują się następujące substancje: 

- substancja czynna: chlorek magnezu sześciowodny, witamina B6,
- substancje pomocnicze: strącony węglan wapnia, powidon, talk, stearynian magnezu. Skład otoczki: Eudragit L 100-55 (kopolimer kwasu metakrylowego i akrylanu etylu 1:1), sebacynian dibutylu, talk.

1 tabletka zawiera:

chlorek magnezu jednowodny 535 mg (64 mg jonów magnezu)
witamina B6 5 mg

 

Dawkowanie:

Produkt Slow-Mag B6 należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt Slow-Mag B6 należy przyjmować doustnie. Nie dzielić, nie rozgyzać. 

Zalecana dawka do spożycia dobowo:

Dorośli profilaktycznie 1 tabletka 2 razy dziennie (rano i wieczorem)
w niedoborze magnezu i wit. B6 5 tabletek dziennie przez 3 tyg. (2 rano, 3 wieczorem)
3 tabletki wieczorem
Dzieci w wieku powyżej 12 r. ż. w krótkotrwałym leczeniu niedoborów magnezu i wit. B6 3 tabletki dziennie

Nie przekraczać zalecanej dawki dobowej.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego Slow-Mag B6.

Produkt leczniczy Slow-Mag B6 należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na etykiecie produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2018-10-18 12:46

Co gdzieś idę non stop dopadają mnie bardzo mocne skurcze! Stosuję potas i magnez ale nie ma żadnych efektów! Wczoraj pierwszy raz wzięłam Slow-Mag B6 ! Myślicie , że ten produkt może pomóc? Jestem bezsilna. Macie jakieś inne rady na skurcze?

Opinia użytkownika 2018-03-15 18:44

kurkuma z pieprzem czarnym dobra jest

Jarosława 2018-02-21 17:34

Postanowiłam , że rozpocznę użytkować Slow-Mag B6 - bo zawiera magnez! Cały czas byłam zestresowana, a do tego piłam dużooo kawy i źle sypiałam! Ale szczęśliwie dla mnie okazało się, że ten wyrób sprawdził się u mnie genialnie!

Klaudia 2017-10-02 00:49

Skuteczny preparat magnezowy za rozsądne pieniądze - taka jest moja opinia o Slow-Mag B6, potwierdzona zakupem i dwumiesięcznym stosowaniem.

Zuzanna 2017-04-13 22:23

Podczas ciąży kluczowa i podstawowa jest kwestia suplementacji. Ja nie eksperymentuję więc w ciąży mój wybór pada na Slow-Mag B6 . Ufam temu środkowi i jestem przekonana, że wspieram siebie i moje dziecko.

elzbieta 2017-03-10 18:51

Bardzo dobry

elzbieta 2017-03-10 18:51

Bardzo dobry

Ilona 2017-01-02 12:05

bardzo dobey magnez

Wanda 2016-03-07 16:43

Najlepszy magnez jaki znam...jest to skuteczny lek, warto kupić.A cena bardzo przystępna jak za taką ilość magnezu w jednej tabletce.

Opinia użytkownika 2015-03-26 13:57

Jakieś 2 lata temu miałam często nagłe arytmie serca! Pojawiało się to zupełnie bez powodu! To nie było nic dobrego i tak nie powinno się dziać! Poszłam kupić Slow-Mag B6 !!! Jakiś czas "w tył" moja przyjaciółka również używała ten środek i go zachwalała! I wiecie co? u mnie też wszystko zadziałało jak powinno! Rekomenduję!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.