Kategorie produktów

Nasic

Nasic

4.27 Dobry

ilość opinii: 11

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Nasic

Nasic to lek w postaci aerozolu do nosa, który regeneruje podrażnioną błonę śluzową nosa oraz udrażnia nos.

Niniejszy produkt leczniczy stosuje się w leczeniu objawowym podczas niedrożności przewodów nosowych w przebiegu przeziębienia. Lek stosuje się również u osób po operacji nosa, w celu przyspieszenia gojenia się jego śluzówek.

W składzie aerozolu znajdują się dwie substancje czynne: ksylometazoliny chlorowodorek i deksopantenol.  Ksylometazolina działa obkurczająco na naczynia krwionośne i przyczynia się do zmniejszenia przekrwienia i obrzęku błony śluzowej nosa. Zmniejszenie obrzęku i przekrwienia przyczynia się do ułatwienia oddychania przez nos.

Deksopantenol to pochodna kwasu pantotenowego. Substancja ta bierze udział w procesie regeneracji błon śluzowych oraz przyspiesza gojenie się ran.

Aerozol wskazany jest do stosowania przez osoby dorosłe i dzieci powyżej 6. roku życia.

Skład

W składzie aerozolu Nasic znajdują się następujące substancje:

substancje czynne w 10g roztworu 10 mg chlorowodorku ksylometazoliny oraz 500 mg deksopantenolu
pozostałe składniki benzalkoniowego chlorku roztwór (0,02 mg na aerozol), potasu diwodorofosforan, disodu fosforan dwunastowodny (Eur.Ph), woda oczyszczona.

Jedna dawka aerozolu do nosa (0,1 ml roztworu, co odpowiada 0,10 g) zawiera 0,1 mg ksylometazoliny chlorowodorku i 5,0 mg deksopantenolu.

Dawkowanie:

Lek Nasic należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt Nasic należy stosować donosowo.

Zalecane dawkowanie produktu dla osób dorosłych i dzieci powyżej 6. rokużycia to 1 dawka do każdego otworu nosowego. Stosować maksymalnie 3x na dobę.

Uwaga! Nie należy stosować leku dłużej niż 7 dni bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku Nasic.

Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia. Przeciwwskazane jest stosowanie roztworu u osób po odbytym chirurgicznym usunięciu przysadki mózgowej przez nos (także po innych operacjach odsłaniających oponę) oraz przez osoby u których występuje suche zapalenie błony śluzowej nosa.

Nie zaleca się używania aerozolu w okresie ciąży i karmienia piersią. Produkt Nasic należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-06-21 20:06

jest moc

Fidelis 2020-03-04 12:02

kicham od wczoraj. I pobolewają mnie głowa i zatoki To niekoniecznie zwykły katar lecz stosować leki przecież czymś muszę

Norbert 2018-07-31 15:05

Nasic skutecznie działa na niedrożność nosa. Sprawia, że w czasie przeziębienia można swobodnie oddychać!

Bożena 2018-06-04 22:33

Nasic smakuje dzieciom

Kamila 2018-01-22 21:43

Czy wy, tak jak ja, nie znosicie zatkanego nosa? Mnie przyprawia o straszny dyskomfort. Za każdym razem stawiam na jakościowe rozwiązanie. Zawsze, gdy dokucza mi zatkany nos, wybieram Nasic . Zwykle zatkany nos to problem błon śluzowych. Składniki preparatu wpływają korzystnie na drogi oddechowe i redukują nieżyt nosa i uczucie zatkanego nosa.

Asia 2016-12-28 19:40

Do niczego

Opinia użytkownika 2016-04-20 12:41

Bardzo skuteczne

Justyna 2016-03-21 16:52

Najlepszy aerozol na rynku!Ja polecam!!

Opinia użytkownika 2016-03-15 10:43

Preparat łatwy w użyciu.Cena jest dość niska.

valentina 2016-02-19 10:42

Działa również przy krzywej przegrodzie nosowej.Pomaga mi na katar alergiczny oraz gdy jestem przeziębiona.

Kometo 2015-01-05 13:19

Moje ulubione krople. Bardzo często je stosuje i uważam, że są to jedne z najlepszych kropel na rynku. Tylko moim zdaniem za mocny jest dozownik i troszkę podrażnia nos.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.