Kategorie produktów

Xylometazolin WZF 0,1%

4.57 Bardzo dobry

ilość opinii: 7

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Xylometazolin WZF 0,1%

Xylometazolin WZF 0,1% to produkt leczniczy dostępny w postaci kropli do nosa. Wskazaniem do stosowania nieniejszego leku są dolegliwości dróg oddechowych, przebiegające z niedrożnością górnych dróg oddechowych i obrzękiem błony śluzowej nosa. 

Produkt Xylometazolin WZF 0,1% polecany jest w leczeniu zapalenia zatok przynosowych oraz kataru siennego, towarzyszącym np. okresowi przeziębienia bądź grypy.  

Substancją czynną zawartą w formulacji leku jest ksylometazoliny chlorowodorek. Substancja ta jest pochodną imidazoliny. Działanie substancji czynnej polega na pobudzaniu receptorów α-adrenergicznych i zwężaniu naczyń krwionośnych. 

Dzięki temu redukuje i łagodzi ona stan zapalny oraz ułatwia oddychanie przez nos.

Skład

W składzie preparatu Xylometazolin WZF 0,1%​ znajduje się:

substancja czynna ksylometazoliny chlorowodorek. Każdy ml roztworu zawiera 1 mg ksylometazoliny chlorowodorku. Każda kropla zawiera 0,05 mg ksylometazoliny chlorowodorku
pozostałe składniki disodu fosforan dwunastowodny; sodu diwodorofosforan jednowodny; sodu chlorek; sorbitol; disodu edetynian; benzalkoniowy chlorek, roztwór; woda oczyszczona.

 

Dawkowanie:

Lek Xylometazolin WZF 0,1% należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt leczniczy należy stosować do nosa. Ze względów higienicznych produkt przeznaczony jest do stosowania tylko przez jedną osobę. 

Zalecane dawkowanie leku: 2-3 kropli do każdego otworu nosowego co 8-10 godzin.

Nie podawać więcej niż 3 dawki do każdego otworu nosowego na dobę

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu leczniczego Xylometazolin WZF 0,1%.

Lek Xylometazolin WZF 0,1% należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Leku nie należy stosować u kobiet w okresie ciąży. Kobiety karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed użyciem leku. 

Przeciwwskazaniem do stosowania leku są ubytki lub zmiany błony śluzowej nosa. Produktu nie należy stosować m.in. u osób, które przebyły operację usuwania przysadki mózgowej. 

Nie stosować leku po upływie terminu ważności. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Nora 2018-11-04 19:21

Zawsze przy okazji kataru to jeszcze zmagam się z zapaleniem zatok. Próbowałam znaleźć jakieś rozwiązanie ale to, co juz używałam, nie pasowało. Aż w końcu odkryłam Xylometazolin WZF 0,1% . Co do tego specyfiku to nie ma w ogóle o czym mówić. Działa bardzo szybko.

Opinia użytkownika 2017-10-17 15:08

Pożyteczny w sprawach "nosowych". Xylometazolin jest niezły!

Basia 2017-09-23 16:39

We wszelkich problemach z nosem warto zastosować Xylometazolin WZF 0,1%. Ten produkt pozwala na długo zapomnieć o problemach związanych z niedrożnością dróg oddechowych.

Lidia 2017-07-23 16:38

Cieknący nos to moja zmora!!! Jak też to macie, to łapcie szybko za Xylometazolin

Kazimierz 2016-08-04 11:13

Dajcie znać czy wg was Xylometazolin WZF 0,1% faktycznie przynosi takie efekty tak jak to zachwalają... Hmm...ja na własnej skórze na ten moment jeszcze nie moge potwierdzić

Opinia użytkownika 2016-04-15 14:48

Skuteczny na katar

Opinia użytkownika 2015-05-30 21:15

Xylometazolin WZF 0,1% to produkt który towarzyszy mi niezmiennie od kilku lat. Od dziecka męczy mnie katar sienny. A uwidacznia się on wiosną - alergia na pyłki. Sądziłam, że będę się z tym męczyć do końca życia na szczęście mam Xylometazolin WZF 0,1% . Zdecydowana ulga dla mojego nosa.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.