Kategorie produktów

Rutinacea Med

Rutinacea Med

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 1

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Rutinacea Med

Rutinacea Med to wyrób medyczny w postaci tabletek do ssania, do stosowania w ramach profilaktyki infekcji górnych dróg oddechowych.

Produkt Rutinacea Med zaleca się stosować zwłaszcza w sezonie wzmożonej zachorowalności na przeziębienie i grypę. Wyrób może być również stosowany z powodzeniem przy pierwszych objawach rozwijającej się infekcji.

W produkcie Rutinacea Med znajduje się witamina C, wyciąg z czystka oraz rutozyd. Polifenole z czystka zawate w produkcie, tworzą na błonie śluzowej gardła barierę ochronną, która chroni organizm przed przenikaniem do niego bakterii i wirusów, oraz hamuje namnażanie się drobnoustrojów.

Produkt może być stosowany przez osoby dorosłe i dzieci powyżej 6. roku życia.

Skład

Składniki wyrobu medycznego Rutinacea Med to: wyciąg suchy z czystka, mannitol, kwas L-askorbinowy, maltodekstryna, aromat truskawkowy, dwutlenek krzemu, rutozyd, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, kwas cytrynowy, poliwinylopirolidon, aspartam, sukraloza, acesulfam K, sacharynian sodu.

Dawkowanie:

Sposób użycia: Zalecana porcja wyrobu medycznego Rutinacea Med do przyjęcia to 2 tabletki do ssania, 4 razy na dobę.

Nie zaleca się długotrwałego stosowania wyrobu. Jeśli po 2-3 dniach od rozpoczęcia stosowania nie nastapiła poprawa lub stan chorego się pogorszył - należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania wyrobu Rutinacea Med jest nadwrażliwość na którykolwiek jego składnik. Preparat należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie zaleca się stosowania produktu u osób z fenyloketonurią, gdyż może byc on szkodliwy. Nie stosować po upływie terminu ważności podanym na opakowaniu.

Nie stosować  Rutinacea Med  u dzieci poniżej 6. roku życia. Nie należy przekraczać proponowanej do przyjęcia w ciągu dnia porcji wyrobu. Zaleca się stosowanie minimum 2. godzinnego odstępu podczas przyjmowania tabletek Rutinacea Med w przypadku równoległego przyjmowania innych leków.  

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Sandra 2016-03-27 17:16

Rutinacea Med to świetny pordukt, który pomaga się uchronić przed chorobą, kiedy wszyscy wokól padaja jak muchy. ;)

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.