Kategorie produktów

Sal Vichy factitium tabletki musujące

Sal Vichy factitium tabletki musujące

4.57 Bardzo dobry

ilość opinii: 7

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Sal Vichy factitium tabletki musujące

Sal Vichy factitium to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek musujących. Produkt stosuje się pomocniczo. Wskazaniem do stosowania jest przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego i problem nadkwaśności oraz przy kamicy żółciowej.

Nadkwaśność (nadkwasota) powstaje na skutek nadmiernej produkcji kwasu solnego w soku żołądkowym.

Substancjami zawatymi w tabletkach musujących Sal Vichy factitium tabletki musujące jest wodorowęglan sodu, chlorek sodu, bezwodny wodorofosforan sodu, bezwodny siarczan sodu o wodorowęglan sodu.

Substancje te mają właściwości zobojętniające, dlatego neutralizują kwasowość treści żołądka, zapobiegając uczuciu dyskomfortu oraz przywracając ulgę trawienną. 

Skład

Składniki produktu Sal Vichy factitium tabletki musujące to: 

1 tabletka musująca zawiera substancję czynną: 600 mg, w tym: sodu wodorowęglan, sodu chlorek, sodu wodorofosforan bezwodny, sodu siarczan bezwodny, potasu wodorowęglan.

Substancje pomocnicze: sodu wodorowęglan, sacharoza 38 mg, sodu benzoesan, kwas winowy; - w tym jony: Na+ 220 mg, K+ 8 mg, CO3 2- 492 mg, Cl- 27 mg, SO4 2- 16 mg, HPO4 2- 8 mg. Roztwór 6 g proszku sztucznej soli Vichy (10 tabletek) w litrze wody ma skład zbliżony do składu naturalnej wody Vichy. 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Sal Vichy factitium tabletki musujące należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Sal Vichy factitium należy spożywać doustnie, rozpuszczając 1-2 tabletki w szklance przegotowanej, ciepłej wody. 

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego w ciągu dnia: pić 3 razy dziennie, najlepiej przed jedzeniem. 

W przypadku odczucia, że działanie leku jest zbyt mocne lub zbyt słabe, należy skonsultować się z lekarzem.

Nie przekraczać wskazanej do stosowania dawki dobowej leku. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku Sal Vichy factitium tabletki musujące.

Przed zastosowaniem leku w ciąży lub w okresie laktacji należy skonsultować sie z lekarzem. Leku nie należy stosować, jeśli występują stany zapalne dróg moczowych, miedniczek nerkowych i pęcherza moczowego.

Produkt Sal Vichy factitium należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Brak wystarczających informacji na temat stosowania leku u dzieci. 

Nie stosować, jeśli upłynął termin ważności produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Michalina 2018-08-31 16:04

Fajny produkt, ale trudno bez konsultacji z lekarzem, wiedzieć, kiedy go stosować. Dotyczy to nie tylko tego typu produktów, ale wszystkich...

Opinia użytkownika 2018-06-19 18:46

Na co dzień zjadamy bardzo dużo produktów żywnościowych, które na dłuższą metę mogą powodować zakwaszenie. Warto znać sposoby na to, by temu zaradzić. Ja wybieram Zdrowie . Składniki środka wpływają korzystnie na całą gospodarkę organizmu.

Jadwigab 2018-03-04 19:22

Super lek przy nadkwasnosci i dolegliwosciach woreczka dziwie sie ze tak malo znany

Berta 2017-11-28 16:05

Sal Vichy factitium powinien zgarniać tylko bardzo pozytywne noty . Nie doszukałam się aż do teraz równie dobrego produktu. A walka z zakwaszeniem to u mnie niezwykle ważna sprawa.

Opinia użytkownika 2017-11-02 10:19

Po każdym posiłku męczy mnie nieprzyjemne uczucie zgagi. Próbowałam już naprawdę dużo produktów ale nic nie pomagało... Ostatnio trafiłam na Sal Vichy factitium ! I stało się! W końcu coś zadziałało! Skutecznie i od razu!

Gabriela 2017-08-23 13:12

Polecam, warto znać ten lek.

Sandra 2017-07-13 09:15

Bardzo sobie cenię ten produkt na wszelkie dolegliwości związane z kamieniami żółciowymi ale i zgagą!

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.