Kategorie produktów

Tinctura Crataegi

4.33 Dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Tinctura Crataegi

Tinctura Crataegi to produkt leczniczy dostępny w postaci płynu do podawania doustnego. Nalewka z głogu Tinctura Crataegi w szczególności rekomendowana jest dla osób, które zmagają się z szybkim męczeniem się. 

Lek Tinctura Crataegi jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długotrwałym stosowaniu.

Preparat Tinctura Crataegi stanowi nalewkę z kwiatostanu głogu. Głóg jest bogatym źródłem flawonoidów, czyli silnych przeciwutleniaczy. To one wspomagają pracę układu krążenia, w tym pracę serca i prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych.

Dodatkowo zawarte w nalewce składniki czynne wspierają utrzymanie odpowiedniego ciśnienia tętniczego i mogą oddziaływać na regulowanie poziomu cholesterolu we krwi. 

Skład

W składzie nalewki Tinctura Crataegi znajdują się następujące substancje:

substancje czynne Nalewka z kwiatostanu głogu (Crataegi inflorescentiae tinctura) – 100 g. Preparat stanowi macerat (1:5) etanolem 60% (v/v) Crataegus monogyna Jacquin oraz Crataegus oxyacantha L. inflorescentia (kwiatostanu głogu). Zawartość etanolu 53-58% obj.
pozostałe składniki -

 

Dawkowanie:

Produkt Tinctura Crataegi należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Tinctura Crataegi należy przyjmować doustnie.

Zalecane dawkowanie produktu w ciągu dnia: 1 łyżeczkę (ok. 5 ml) należy rozpuścić w szklance (ok. 200 ml) wody.

Lek ten należy przyjmować w 4-5 podzielonych dawkach w ciągu dnia.

Należy pamiętać o regularnym stosowaniu, gdyż działanie preparatu występuje po 2-3 tygodniach przyjmowania.

Nie przekraczać wskazanej dziennej porcji do przyjęcia. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego Tinctura Crataegi.

Lek jest wskazany dla osób dorosłych i nie zaleca się stosować go u osób poniżej 18. roku życia. Ze względu na zawartość etanolu produkt może mieć szkodliwy wpływ przy uszkodzeniu wątroby, alkoholizmie, padaczce.

Produkt Tinctura Crataegi należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie zaleca się stosowania leku u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią. Nie powinien być stosowany przez osoby, które planują później prowadzić pojazd. 

Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Damian 2020-03-03 18:45

obecnie leczę się takimi sposobami. z moimi dolegliwościami nie jest najgorzej.

Salomea 2020-02-26 20:31

często to kupuję

Franciszek 2019-12-23 18:00

zdrowe serducho wpływa na mocny organizm. należy o siebie dbać.

Opinia użytkownika 2019-12-13 22:30

zdecydowanie ciężko znaleźć odpowiedni środek na ciśnienie. Ten o dziwo jest trafiony.

Dobiesław 2016-12-21 11:45

Tinctura Crataegi zdecydowanie jest warta polecenia w temacie utrzymania ciśnienia krwi w ryzach. Niejednokrotnie ten produkt był mi pomocny. Patrząc po efektach, mogę dać tylko pozytywną rekomendację.

Ewa 2015-02-11 23:23

Jestem taką osobą, że rano mam sporo energii, a około godziny 15 czuję, że ręce mi opadają i przysypiam w biurowym fotelu. Takie nierownomierne rozlozenie energii w ciagu dnia powoduje, że spada moja wydajność, a to nie podoba się szefowi. Zaczęłam stosować Tinctura Crataegi i już zauważam poprawę :)

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.