Kategorie produktów

Tonasen

Tonasen

4.4 Dobry

ilość opinii: 15

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Tonasen

Tonasen to produkt leczniczy w postaci tabletek wskazanych do stosowania dla osób, u których występują problemy ze snem.

Tonasen sprawdza się u osób z problemem zachwiania biologicznego rytmu snu wówczas, gdy jest on wywołany zmianą stref czasowych oraz pracą w trybie zmianowym. Tabletki są też zalecane osobom niewidomym, które mają problem z regulacją dobowego rytmu snu oraz czuwania. 

Substancją czynną leku Tonasen jest melatonina, która naturalnie występuje w organizmie człowieka i jest wytwarzana przez szyszynkę. Melatonina pomaga w uregulowaniu prawidłowego rytmu okołodobowego.

Niniejszy lek przeznaczony jest do stosowania przez osoby dorosłe.

Skład

W składzie preparatu Tonasen znajdują się następujące substancje:

substancja czynna melatonina
pozostałe składniki celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna

Dawkowanie:

Produkt Tonasen należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Tonasen należy stosować doustnie. Tabletkę popić wodą.

Zalecane dawkowanie produktu należy dobrać odpowiednio do powodu zaburzeń snu.

- zaburzenia snu związane ze zmianą stref czasowych:

rodzaj lotu kiedy rozpocząć dawka czas stosowania po przylocie na miejsce
lot na wschód 2 dni przed wylotem 1/2 tabletki 30min. przed snem 4 kolejne dni
lot na zachód po przylocie na miejsce 1/2 tabletki 30min. przed snem 4 kolejne dni

- zaburzenia snu związane z pracą zmianową:

1 tabletka na dobę. Stosować na godzinę przed snem.

Uwaga! Skutki stosowania leku mogą być widoczne po 2 tygodniach od zastosowania leku. Spowodowane jest to stopniowym działaniem melatoniny.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Tonasen.

Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. Produkt leczniczy Tonasen należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu. 

Alkohol i palenie papierosów wpływa negatywnie na działanie leku. Nie stosować po spożyciu alkoholu. Nie stosować w przypadku choroby nerek i/lub wątroby. Nie należy stosować tabletek u osób z depresją.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Noe 2020-02-14 10:00

niełatwo jest mi spokojnie zasypiać powiedziałbym że z ogromnym wysiłkiem. Odmiana nadeszła wraz z początkiem stosowania tego lekarstwa

Tomek 2018-08-13 17:05

Tonasen jest naprawdę mocnym lekiem, u mnie zadziałał szybko i skutecznie. Wiem jednak, że u wielu osób nie sprawdza się podczas latania, bo jego efekty są odczuwalne jak już dawno są na miejscu.

Lea 2017-12-08 18:09

Na sen warto wypróbować Tonasen . Ma optymalną moc.

Mors 2017-04-28 21:51

Nie powiem, Tonasen to bardzo dobry suplement, często podróżuje i jestem skazany na spanie w najróżniejszych miejscach i pozycjach, taki suplement ułatwia wypocząć.

Opinia użytkownika 2016-11-03 10:00

Tonasen działa spoko. Tylko długi czas mija zanim zdziała. Na szczęście zadziałał wiec looz...

Mojżesz 2016-03-19 13:02

Tonasen jest całkiem spoko. Zawsze bardzo mi pomaga.

Berek 2015-09-07 23:09

Dobrze działa.

zen 2015-05-05 09:56

ok

Kopas 2015-03-26 20:20

Jezeli ma się poważny problem to niestety i tak nie można tak łatwo usnąć i się uspokoić. A szkoda, bo powinno to działać inaczej !

Niutek 2015-02-06 12:09

Konkurencyjne działanie.

Tamara 2015-01-06 13:10

Teraz sen to już nie problem, po zakupie tego suplementu wszystko się zmieniło. Mogę szybko oraz skutecznie zmienić swoje podejście do życia i teraz już wysypiam się na szczęscie :P

Olender 2015-01-06 12:59

SKuteczny w zasypaniu! W 20 min po zażyciu można skutecznie oraz prosto zasnąć. Bardzo dobry i skuteczny lek, polecam!

Roberto 2014-12-28 22:17

Ten lek pomaga mi znakomicie w zasypianiu. Od pierwszego użycia można zobaczyć róznicę, że już nie trzeba się przewijać z boku na bok tylko do 30 minut zaśniesz bez problemu. Tylko cena troszkę za duża

Patryk Warta 2014-12-24 23:55

Na sen jest znakomitym lekiem, jakoś miałem bardzo duży problem i nie mogłem zasnąć. Nos zablokowany, wydzielina przeszkadzała i drażniła gardło totalnie nie mogłem zasnąć. Po zastosowaniu leku objawy nie zmniejszyły się, jednak zasnąłem do 20 minut. Rewelacja polecam!

Kazimierz Górny 2014-12-19 23:26

Dawka melatoniny pomaga ustabilizować rytm snu i bez problemu możemy zasnąć kiedy mamy na to ochotę. Często to używam aby nie rozwalać sobie dnia, bo jak późno pójdę spać to potem rano jest bardzo źle.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.