Kategorie produktów

Vidisic

3.43 Średni

ilość opinii: 14

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Vidisic

Vidisic to lek dostępny w postaci żelu do oczu. Preparat ten to forma sztucznych łez. Vidisic w szczególności rekomendowany jest dla osób, które borykają się z objawami tzw. zespołu suchego oka, którego przyczyną może być nadmierny kontakt z zanieczyszczeniami a także praca przy komputerze. Innymi czynnikami jest np. przebywanie w klimatyzowanym pomieszczeniu, praca za kierownicą.

W składzie żelu znajduje się karbomer. Substancja ta swoją postacią i poziomem pH imituje i zastępuje naturalne łzy w przypadku zaburzeń związanych z ich wydzielaniem. Tworząc ochronną przezroczystą warstwę na powierzchni oka warunkuje on nawilżanie rogówki i spojówek oka.

Zespół suchego oka jest dolegliwością, która wymaga regularnego, długiego i ciągłego leczenia. W tym celu należy obserwować wszelkie zmiany, następujące po użyciu leku Vidisic.

Skład

Substancją czynną leku Vidisic jest karbomer (1 g żelu zawiera 2 mg karbomeru)
Pozostałe składniki leku to: cetrymid, sodu wodorotlenek, sorbitol, woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie:

Lek Vidisic należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek należy aplikować do oka, a dokładniej do worka spojówkowego. 

Instrukcja użycia: przed użyciem należy umyć ręce. Następnie odkręcić zakrętkę zabezpieczającą. Głowę odchylić do tyłu, a tubkę umieścić nad okiem w pozycji pionowej. Do worka spojówkowego zaaplikować jedną kroplę żelu, pilnując, by nie dotykać końcówką tuby oka ani jego okolic. Kilkukrotnie mrugnąć w celu rozprzestrzenienia żelu na powierzchni całego oka. Czynność powtórzyć na drugim oku. 

Dawkowanie: podawać 3-5 razy dziennie lub częściej w zależności od indywidualnych potrzeb. Ostatnia dawka 30 minut przed snem. 

 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu Vidisic. Produkt leczniczy Vidisic należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie przeprowadzono badań klinicznych dotyczących stosowania leku Vidisic u dzieci i młodzieży.Nie zaleca się stosowania u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią. W przypadku stosowania innych preparatów do oczu, lek ten należy stosować jako ostatni. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Erazma 2020-01-14 16:51

to działa

Grażyna 2018-01-02 13:19

Pierwszy raz spotykam się z żelem do oczu. Ciekawa alternatywa ;)

Darek 2017-05-05 00:24

Po zastosowaniu pojawil sie bol i dyskomfort. Nie polecam. Uwaga na substancje konserwujace w skladzie.

Iza 2016-12-22 11:27

Szybko działa

Opinia użytkownika 2016-04-20 11:54

przynosi ulgę na zmęczone oczy.

Zdzisława 2016-02-03 14:41

Vidisic to preparat, polecany do stosowania przy suchych oczach. Tę dolegliwość odczuwa się poprzez uczucie piasku w oczach. Oko staje się zaczerwienione aż ma się ochotę je sobie wydłubać. Nic przyjemnego...

Vidisic 2015-04-05 13:55

Teraz klimatyzacja wpływa na mnie jeszcze bardziej negatywnie na moje oczy. Nie polecam tego środka, bo nie działa na mnie dobrze i nie mogę szybko zmienić tego bólu!

Haraduk 2015-03-31 22:05

Na moje oczy jakoś nie sprawdza się. Nie polecam za bardzo gdyż to nie pozwala mi skutecznie wpłynąć na jakoś mojej pracy. Moje oczy i tak bolą ;(

Martinek 2015-01-13 17:14

Niezadobrze, jednak czuć różnice, można w prosty oraz skuteczny sposób sprawnie pozbyć się suchego oka i nawilżyć go tak, aby działało prawidłowo :) Polecam dla każdego bo działa na 5+ :)

Kinder 2015-01-13 17:14

W mojej pracy strasznie działa klimatyzacja na moje oczy, tak samo w autobusie. Nie wiem co się dzieje, ale ten środek mi pomaga i rzeczywiście czuje efekt!

Michaś 2015-01-13 17:13

Mi jakoś ten żel nie podszedł. Niby jest dobry, jednak jego działanie jest troszkę niekomfortowe, bo nie lubię stosować takiej formy, a dodatkowo cena jest bez sensu bo bardzo duża.

Ignera 2015-01-13 17:12

Nie wiem jak to określić, ale ten lek jest rewelacyjny. Podczas długotrwałej podróży pociągiem bardzo często oczy robiły się suche i bolały. Ten lek zadziałał na to doskonale. Tylko cena mogłaby być mniejsza.

Okrasa 2015-01-13 17:10

Zawsze jestem wstanie szybko oraz skutecznie zmienić swoje spostrzeganie dotyczące świata. Niedawno miałem bardzo poważny problem z efektem suchego oka a teraz to się o wiele zmieniło i śmiało muszę przyznać, że vidisic pomógł mi w tym!

Mirek 2015-01-13 17:09

Bardzo często stosuje ten żel i jestem zadowolony widać efekt podczas stosowania i można temu środkowi zaufać. Polecam dla każdego człowieka.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.