Kategorie produktów

Vitargo Carboloader

Vitargo Carboloader

4.6 Bardzo dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Vitargo Carboloader

Napój dla sportowców – węglowodany w płynie!

Vitargo CARBOLOADER jest napojem stworzonym specjalne z myślą o ludziach, którzy cenią sobie sport i lubią aktywnie spędzać swój czas. Nawet najbardziej wymagający sportowiec znajdzie w tym produkcie spełnienie wszystkich swoich oczekiwań i potrzeb. Napój jest doskonałym sposobem na uzupełnianie niedoborów glikogenu we krwi. Warto pamiętać, że nie może on być substytutem prawidłowego odżywiania się – ma jedynie wspomagać odpowiednią dietę sportowca.

Węglowodany to niesamowicie ważny dla każdego sportowca składnik odżywczy. To właśnie z nich organizm ma czerpać energię do wzmożonego wysiłku, przez co niezwykle istotne jest zapewnienie sobie odpowiedniej ich ilości przed zawodami, a także uzupełnienie ich niedoborów już po wysiłku. Dzięki temu można utrzymać w swoim organizmie prawidłowy bilans energetyczny. Teoria ta została wielokrotnie potwierdzona drogą naukową, między innymi przez badaczy z Karolińskiego Instytutu w Sztokholmie.

Uzupełnianie niedoborów glikogenu w organizmie jest niezbędne do utrzymywania odpowiedniego poziomu energii w ciele. Zaniedbywanie tej kwestii prowadzi zwykle do obniżenia ogólnej sprawności fizycznej danej osoby.

Jest to niezwykle ważne dla wszystkich ludzi, ale szczególną uwagę na tę kwestię muszą zwracać właśnie sportowcy. Bez dbania o nią w należyty sposób zawodnik zwyczajnie nie będzie wytrzymywał ciężkiego wysiłku fizycznego w czasie zawodów i treningów. Podstawą jest rzecz jasna prawidłowa dieta – jedynie starannie przygotowany jadłospis zapewni zawodnikowi dobrą kondycję fizyczną i wystarczającą wytrzymałość organizmu. Dostateczne uzupełnianie niedoborów węglowodanów w czasie tak intensywnego wysiłku jedynie za pomocą posiłków jest jednak bardzo trudne, a czasami wręcz niemożliwe. Właśnie dlatego Vitargo® CARBOLOADER będzie tak fantastyczną propozycją dla każdego sportowcy. Napój ten pozwala na szybkie i skuteczne uzupełnienie takich niedoborów i dostarczenie do swojego organizmu odpowiedniej ilości cennych węglowodanów. 

Zapotrzebowanie na węglowodany jest kwestią indywidualną dla każdego człowieka, uzależnioną od kilku czynników – między innymi wagi danej osoby i rodzaju aktywności. Szacuje się jednak, że sportowiec ważący około 70 – 75 kg powinien przynajmniej na trzy dni przed zawodami przyjmować codziennie około 600 g węglowodanów. Vitargo® CARBOLOADER to zatem doskonały dodatek do diety, który pozwoli na uzyskanie odpowiedniego poziomu węglowodanów dostarczanych do organizmu bez równoczesnego "objadania się" na siłę. 

Zachowanie odpowiedniego balansu energetycznego jest bardzo ważną sprawą zarówno dla zawodowców jak i ludzi, którzy sportem zajmują się zupełnie amatorsko. Jest to niezwykle istotne nie tylko z punktu widzenia naszej kondycji fizycznej, ale także stanu zdrowia. Organizm bez odpowiedniej ilości węglowodanów staje się znacznie osłabiony i dużo bardziej podatny na różne zagrożenia, takie jak choroby czy infekcje. Szacuje się, że cały układ odpornościowy ulega znacznemu osłabieniu już w momencie, kiedy nie uzupełnimy poziomu węglowodanów w ciągu godziny – dwóch od wysiłku fizycznego. 

Skład

Unikalny skład napoju Vitargo® CARBOLOADER daje stuprocentową gwarancję, że po jego spożyciu poziom węglowodanów zostanie wyrównany szybko i skutecznie. Produkt jest przy tym w pełni bezpieczny i nie powoduje żadnych zaburzeń i niechcianych skutków ubocznych. 

Dawkowanie:

Sposób przygotowania napoju jest bardzo prosty. Jedną saszetkę należy zmieszać w shakerze z 600 - 1000 ml wody i dobrze wstrząsnąć. Po około dwóch minutach energicznego mieszania napój jest gotowy do spożycia. W przypadku osób prowadzących długotrwałe treningi zaleca się wypijanie dwóch saszetek w ciągu dnia. Dla zawodników uprawiających sporty drużynowe najlepsza jest jedna saszetka dzień przed meczem. Zaleca się także wypić jedną saszetkę od razu po intensywnym wysiłku fizycznym w celu zregenerowania organizmu.

Przeciwwskazania

Specjaliści odpowiedzialni za stworzenie napoju Vitargo® CARBOLOADER doskonale zdają sobie sprawę z tego, że sportowcy stawiający sobie wysokie wymagania w swoich dyscyplinach mają szczególne potrzeby. Dołożyli zatem wszystkich starań, aby móc skutecznie je spełnić. Intensywny wysiłek fizyczny znacznie zwiększa zapotrzebowanie organizmu na węglowodany. Szacuje się, że organizm spala wówczas około 1 – 1,5 g węglowodanów na każdy kilogram ciała w ciągu godziny. Takie straty są dla naszego ciała bardzo niekorzystne. Znacznie spada przez to energia, pogarsza się też zdolność do koncentracji i sprawnego myślenia. Zawodnik który waży 70 – 75 kilogramów powinien zatem zażywać jedną saszetkę Vitargo® CARBOLOADER w ciągu godziny. Dzięki temu będzie w stanie utrzymać poziom węglowodanów w swoim organizmie na prawidłowym poziomie. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2018-01-01 09:35

Kobiety czy wiecie, że odżywki z węglami nie sa tylko dla facetów! Sprawdzają się u laseczek , które chcą rozbudować fajne ciała!

Ed 2017-03-10 21:31

dobre wspomaganie

Opinia użytkownika 2016-03-03 13:57

dobry

Urlyk 2016-02-16 23:23

Vitargo Carboloader to preparat, który stosuję jako uzupełnienie po dobrym treningu. Jeśli mowa o odżywkach to powinno się wiedzieć, jak je stosować z głową i rozumem. Węgle to dla organizmu energia i pomijanie ich może nie do końca jest zdrowe. Nie warto eksperymentować.

Opinia użytkownika 2015-06-12 18:43

Węglowodany ponoć najlepiej stosować po treningu - tak czytałam. Ale trochę ze mnie lama w tym temacie. Zakupiłam Vitargo Carboloader . Chciałabym zacząć przygodę z siłką, ale najpierw muszę lepiej poznać temat. Jeśli ktoś stosował ten produkt, to proszę o opinię.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.